Можливості для розвитку бізнесу в умовах карантину

          До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

У період посилених карантинних заходів багато організацій потребують підтримки та допомоги. У переліку нижче наведено деякі можливості для розвитку.

Інфраструктурні гранти House of Europe.

Гранти фінансують придбання техніки, що допоможе пристосуватися до нової, цифрової реальності. Грант стане у пригоді, якщо є розуміння, як спілкуватися з аудиторією в онлайні, але немає розуміння, де знайти гроші на комп’ютери та програмне забезпечення. Також підтримуються громадські організації, яким не вистачає коштів на зарплати співробітникам та оренду приміщень. Деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/59.

Онлайновий університет.

Карантин – час для саморозвитку та професійного зростання. Щоб зробити самоізоляцію продуктивною, House of Europe не тільки зібрали підбірку онлайнкурсів з культурного менеджменту, а і запровадили стипендії.

Щоб взяти участь у конкурсі на стипендію потрібно отримати диплом про успішне проходження курсу та подати заявку на онлайнплатформі донора. Наразі у підбірці 17 курсів Coursera та 7 курсів Prometheus. Підбірка буде поповнюватися.

Щотижня серед заявок будуть обирати стипендіатів, що отримають по 3 000 гривень. Дедлайн теж циклічний – щоп’ятниці о 15.00 за київським часом. Деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/61.

Міні-грант на підтримку організацій громадянського суспільства.

Кошти гранту можуть бути використані на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів. Послуги мають бути спрямовані на зміцнення або основних організаційних спроможностей, або отримання спеціальних навичок, які дозволяють ОГС ставати ефективнішими, незалежними та життєздатними. Організатор – платформа «Маркетплейс». Деталі: goo.gl/RrES6N.

Гранти Вишеградського фонду.

Підтримка спільних культурних, наукових та освітніх проектів, молодіжних обмінів, міжнародного партнерства, туризму. Малі гранти (до 4000 EUR), стандартні гранти (більше 4000 EUR), Вишеградська стратегічна програма (від 50 000 до 200 000 EUR), грант на університетське навчання (загальний бюджет: 100000 EUR), Вишеградська стипендіальна (2500 EUR/1 програма семестр). Адресат – юридична чи фізична особа по всьому світу. Організатор – Міжнародний Вишеградський фонд. Деталі: goo.gl/hDeI5P.

EU4Business: від стратегії до дії.

Головною метою є підтримка реформ, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та поліпшення бізнес-середовища в країнах Східного партнерства. Зокрема, посилення інституційної бази, надання державної підтримки приватному сектору, поліпшення бізнес-середовища та інше.

 Бюджет проекту – 4 мільйони EURO. Організатор – ЄС.

Деталі:http://www.eu4business.eu/uk/programme/eu4business-vid-strategiyi-do-diyi.

Мережа центрів підтримки бізнесу в Україні.

Програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності та поліпшення доступу до фінансування для українських МСП шляхом надання консультацій та зміцнення потенціалу, а також на підготовку до фінансування від ЄБРР та інших фінансових установ. Програма сприяє створенню мережі з 15 центрів підтримки бізнесу по всій країні з метою підтримки МСП в отриманні належного фінансування та ноу-хау для розвитку бізнесу.

Організатор – ЄС та Європейський банк реконструкції та розвитку.

Деталі: goo.gl/U9QvF2.

Європейський фонд для Південно-Східної Європи.

Фонд розглядає МСП, як головну опору для місцевих економік та рушійну силу у створенні робочих місць. Через надання додаткового фінансування EFSE сприяє економічному розвитку та процвітанню, залучає додаткових інвесторів до регіону. Організатор – ЄС та Німецький банк розвитку (KfW).

Деталі: goo.gl/BWRZdv.

Жінки у бізнесі.

Програма допомагає малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу-хау, необхідних для розвитку.  Надає бізнес-консультації МСП під керівництвом жінок, щоб допомогти підприємствам стати конкурентоспроможнішими. Пропонуються тренінги, наставництво та інша підтримка для надання можливості жінкам-підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного, як у колег.

Організатор – ЄС та Європейський інвестиційний банк. Деталі: goo.gl/EVviMJ.

COSME | ERASMUS для молодих підприємців.

Якщо бізнесу не більше 3-х років або тільки планується відкриття власної справи, EYE дає можливість поїхати до країни ЄС на 1–6 місяців, щоб отримати досвід ведення аналогічного бізнесу. Адресат – нові та досвідчені підприємці. Організатор – Європейська Комісія. Деталі: goo.gl/brHmXG.

Група підтримки малого бізнесу ЄБРР.

Гранти малим та середнім підприємствам для зростання їх бізнесу.

ЄБРР допомагає підприємствам залучати висококваліфікованих консультантів, які здатні якісно трансформувати їх бізнес, і надає гранти (безповоротна фінансова допомога) для часткової оплати послуг консультантів. Адресат – представники малого та середнього бізнесу.

Організатор – Група підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні. Деталі: goo.gl/KErHqE.

Грант для стартапів на стадії розширення.

Цей грант для стартапів, які готові до збільшення продажів та/або залучення інвестицій. Важливо! Очікується, що внесок стартапу у проєкт гранту буде не менше ніж 25 % загального бюджету проєкту. Заявки, у яких внесок стартапу є більшим ніж 25%, отримають більше балів при оцінюванні. Адресат – лише зареєстровані в Україні стартапи (компанії або приватні підприємці). Дедлайн – 15 липня 2020 року Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.». Деталі: http://bit.ly/3cfQsvl.

Гранти на підтримку МСП, якими володіють та керують жінки.

Мета – посилення та просування ролі жінок у бізнесі, а також сприяння змінам стереотипного мислення, пов’язаного з гендерними ролями. Важливо! Має бути як мінімум 25 % власних коштів. Адресат – українські малі та середні підприємства (МСП), якими керують і володіють жінки, що бажають розширити свій діючий бізнес. Дедлайн -31 липня 2020 року Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.».

Деталі: https://bit.ly/3aP0xP3.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»: Гранти для підтримки участі у торговельних заходах.

Приймаються грантові заявки на провадження діяльності, спрямованої на організацію торгових місій, зокрема на відвідування та участь у виставках та торговельних шоу. Гранти надаватимуться та впроваджуватимуться відповідно до правил USAID та Уряду США. Адресат – українські підприємства, бізнес-асоціації, інші і приватні організації з підтримки бізнесу. Дедлайн – 30 вересня 2020 р. Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.». Деталі: https://bit.ly/2PzwClw.

Грантовий конкурс з розвитку підприємницьких компетенцій у програмі COSME.

Грантовий конкурс, спрямований на впровадження EntreComp у реальні навчальні продукти, шляхом створення та розвитку партнерства на національному, регіональному та локальному рівнях; підтримки політики розвитку підприємництва; підтримки інноваційних навчальних рішень. Організатор – Єврокомісія.

Дедлайн – 22 серпня 2020 року. Деталі: https://gurt.org.ua/news/grants/54369/.