Щодо недопущення рейдерського захоплення майна територіальної громади м. Суми

      За територіальною громадою м. Суми зареєстровано об’єкти нерухомого майна –  стоянки автотранспорту за адресами у  м. Суми: вул. Матюшенка, 47, вул. Прокоф’єва, 16/1, вул. Прокоф’єва, 16/2, вул. Івана Сірка, 11, вул. Івана Сірка, 30.

     Вищезазначені об’єкти нерухомого майна є комплексами будівель і споруд, що використовуються комунальним підприємством «Паркінг» Сумської міської ради (далі – КП «Паркінг» СМР) у якості стоянок автомобільного транспорту.

             В той же час, у квітні 2019 року Департаменту стало відомо про внесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про право власності приватного виробничо-комерційного малого підприємства «Агро» (далі – ПВКМП «Агро») на нерухоме майно – автостоянки, а саме наступні об’єкти нежитлової нерухомості: автостоянка №2 «Курська», автостоянка №4 «Псел», автостоянка №7 «Заозерна», автостоянка №3 «Пролісок» та  автостоянка №5 «Зарічна».

    При цьому, зареєстровані за ПВКМП «Агро» автостоянки розміщуються на сформованих земельних ділянках комунальної власності, власником яких є територіальна громада м. Суми, які передані у постійне користування Комунальному підприємству «Паркінг» Сумської міської ради протягом
2013-2015 років.

    Із зазначеного вбачається, що ПВКМП «Агро» намагається заволодіти комунальним майном на підставі реєстраційних документів на те ж саме майно (комунальні автостоянки, що передані в управління КП «Паркінг» СМР).

     Для збереження та недопущення заволодіння третіми особами майном територіальної громади міста Департамент звернувся до правоохоронних органів та Міністерства юстиції України щодо незаконних реєстраційних дій державного реєстратора комунального підприємства «Центр реєстрації майнових прав» Лебединської районної ради, яка і здійснила дублюючу реєстрацію на об’єкти нерухомого майна.

     На даний час Сумським відділом поліції ГУНП в Сумській області здійснюється кримінальне провадження №12019200440000938 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 4 ст. 358 КК України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

     За повідомленням Міністерства юстиції України, зазначена скарга була прийнята та спрямована для розгляду до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, але до цього часу інформація про результати її розгляду не надходила.

     Департаментом вживаються всі можливі законні заходи щодо збереження майна територіальної громади та недопущення його рейдерського захоплення третіми особами.