Департаментом забезпечення ресурсних платежів підготовлено проект рішення «Про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо реалізації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»

Сумська міська рада звернулася до центральних органів влади щодо внесення змін до Закону України

«Про державну допомогу суб’єктам господарювання»

 

     Департаментом забезпечення ресурсних платежів підготовлено проект рішення, який було підтримано депутатами Сумської міської ради та прийнято рішення від 25 липня 2018 року № 3664–МР «Про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо реалізації Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

     Ситуація, що складається внаслідок набрання в повному обсязі чинності вищезазначеного закону спричинила затримку реалізації міських програм; неможливість оперативного надання фінансової підтримки або поповнення статутного капіталу комунальним підприємствам та неможливість прийняття інших рішень. Під дію цього закону підпадають навіть рішення міської ради щодо встановлення місцевих податків та зборів. Після направлення відповідних даних до Антимонопольного комітету України відбувається неодноразове і безперервне листування щодо надання додаткової інформації; обґрунтувань та пояснень.

     Такий підхід не узгоджується із суттю та фундаментальними принципами місцевого самоврядування, також норми закону суперечать державній політиці, спрямованій на децентралізацію. Таким чином, існує нагальна необхідність внесення змін до законодавства України, що регулює державну допомогу суб’єктам господарювання, з метою забезпечення дотримання принципів місцевого самоврядування.