Проєкти містобудівної документації

Дата публікації: 30.05.2023

Інформація про результати внесення пропозицій до комплексного плану просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади

     На виконання пункту 5.1. рішення Сумської міської ради від 29.03.2023 № 3650-МР «Про розроблення містобудівної документації «Комплексний план просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади» у відповідності з заходами підготовчого етапу, визначеного пунктом 42 постанови Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 926 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації», Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (далі – Департамент), отримано пропозиції від фізичних та юридичних осіб до проєкту зазначеної містобудівної документації. 

Впродовж встановленого строку з 15.04.2023 до 15.05.2023 на адресу Департаменту надійшло 16 пропозицій, з яких: 12 пропозицій надані громадянами і 4 пропозиції надані юридичними особами.  

Пропозиції в переважній більшості стосуються загальних питань територіального розвитку громади, заходів щодо удосконалення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури із різним баченням та підходами щодо їх реалізації. Особлива увага направлена на просторовий розвиток центру громади – міста Суми. Деякі з пропозицій стосуються безпосередньо планування, забудови та благоустрою міських територій і повторюють пропозиції, що надані для внесення змін до генерального плану м. Суми. 

Є пропозиції, що стосуються особистих питань громадян, як то щодо зміни функціонального призначення земельних ділянок або зняття планувальних обмежень при використанню ділянок.                    

Внесені пропозиції щодо врахування у зазначеній містобудівній документації інтересів  фізичних та юридичних осіб будуть передані робочій групі з формування завдання на розроблення Комплексного плану території просторового розвитку Сумської міської територіальної громади, склад якої повинен затверджуватися виконавчим комітетом Сумської міської ради, та розробнику документації, який повинен бути визначеним з урахуванням положень, встановлених Законом України «Про публічні закупівлі», для їх опрацювання. 

За результами спільного опрацювання розробником та замовником містобудівної документації, громадянам та організаціям, які внесли зазначені пропозиції, буде надана відповідь щодо їх урахування, часткового урахування або не можливості їх урахування з обгрунтованими поясненнями.

Перелік пропозицій громадян та юридичних осіб щодо врахування їх інтересів при розробленні містобудівної документації «Комплексний план просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади», наданих в період з 15.04.2023 по 15.05.2023 за посиланням: https://u.to/68CyHw.

Дата публікації: 24.04.2023

Результати пропозицій громадськості щодо врахування громадських інтересів при розробленні містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми»

        На виконання рішення Сумської міської ради від 23.02.2023 року № 3547 «Про розроблення містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми» департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (далі – Департамент) в рамках виконання підготовчого етапу отримано пропозиції від фізичних та юридичних осіб до проєкту даної містобудівної документації. 

          Впродовж встановленого строку на адресу Департамента надійшло 114 пропозицій, з яких: 103 – надані громадянами (у т.ч. 8 – колективні) і 11 – від юридичних осіб (Додаток 1, https://u.to/JTSbHw ).  

          Пропозиції охоплюють широке коло питань, від особистих, як то щодо зміни призначення земельної ділянки або обмежень при її використання, до загальноміських – створення нових громадських просторів, ревіталізації колишніх промислових зон та оптимізації дорожньо-транспортної інфраструктури.  

          Пропозиції із громадськими інтересами локального або загальноміського значення надійшли від 20 (17,5%) учасників – це окремі громадяни і колективи. Пропозиції в більшості комплексні, їх ініціатори приділяють велику увагу будівництву об’єктів соціально-культурного призначення (навчальні заклади,  спортивні – аквапарк, зони для спорту), створенню зон рекреації вздовж водних об’єктів (набережні р. Псел, р. Сумка, сквери, «Бузковий бульвар», ландшафтні парки), розвитку велосипедної інфраструктури; надають рекомендації із зміни призначення територій, які втратили первісне призначення (завод «Селмі»). Декілька пропозицій містять  обґрунтування із влаштування нових пішохідних і транспортних зав’язків  (вул. Тополянська – район Баранівка; район вул. Магістратська); визначають місця для багаторівневих паркінгів.

            Коло юридичних осіб склали підприємства і громадські організації. Надані ними пропозиції, переважно, торкаються власної діяльності і полягають у зміні функціонального використання територій.   

          Окремий блок пропозицій містить проблемні питання: врегулювання невідповідності між фактичним використанням і проєктним призначенням територій, наявність планувальних обмежень (занітарно-захисні зони, червоні лінії) тощо.

           Найбільше звернень (25% всіх звернень) є пропозиції із зміни територій садових товариств на садибну житлову забудову. Така ініціатива надійшла від 

2-х громадських організацій, колективу садівників і 26 власників садових ділянок.  

          Уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури на постійній основі здійснюється містобудівний моніторинг реалізації положень містобудівної документації. У Додатку 2 https://u.to/pTSbHw  викладені пропозиції, що надходили до Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, внесені раніше, згідно з дорученням Сумського міського голови від 18.02.2019 № 9-Д, протягом реалізації чинної містобудівної документації (генеральний план міста Суми, зі змінами затвердженими рішенням Сумської міської ради від 19.12.2012 № 1943-МР). 

          Зазначена інформація щодо отриманих пропозицій для внесення змін до генерального плану м. Суми від фізичних та юридичних осіб розміщується на виконання пп.9, п. 42 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого постановою КМУ від 1 вересня 2021 р. № 926, із дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних» та забезпечення можливості коментування користувачами веб-сайту. 

           Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомляє, що пропозиції щодо врахування у містобудівній документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми» інтересів  фізичних та юридичних осіб, внесені в період з 02.03.2023 по 31.03.2023, та внесені раніше, згідно з дорученням Сумського міського голови від 18.02.2019 № 9-Д, що наведені у обох Переліках, будуть передані розробнику документації, який повинен бути визначеним з урахуванням положень, встановлених Законом України «Про публічні закупівлі», для їх опрацювання. 

        За результами спільного опрацювання розробником та замовником документації, громадянам та організаціям, які внесли зазначені пропозиції, буде надана відповідь щодо їх урахування, часткового урахування або не можливості їх урахування з обгрунтованими поясненнями.


Перелік пропозицій: https://u.to/WTGbHw