• Забезпечення виконання рішень щодо регулювання земельних відносин, раціонального використання земель Сумської міської ради;

 • Сприяння розвитку промисловості та підприємництва;

 • Передача в оренду та приватизація (відчуження) комунального майна територіальної громади м. Суми;

 • Облік комунального майна територіальної громади м. Суми;

 • Володіння та розпорядження інформацією щодо об’єктів нерухомості, яка знаходиться в архівних справах, отриманих від КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради


Клименко Юрій Миколайович – директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради Підтримка бізнесу у Сумах!

Дата публікації: 07.10.2020

Регулювання земельних відносин у Сумах!

Дата публікації: 07.10.2020

Дата публікації: 28.09.2020

30 вересня 2020 року відбудеться семінар "Актуальні зміни в обліку та оподаткуванні для малого бізнесу"

«До уваги фізичних осіб-підприємців та представників малого бізнесу м. Суми!

Повідомляємо Вам, що 30 вересня 2020 року відбудеться семінар «Актуальні зміни в обліку та оподаткуванні для малого бізнесу». Запрошуються підприємці, бухгалтери та інші зацікавлені особи малих підприємств.

Організатори: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, аудиторська фірма «Альфа-Аудит», кафедра бухгалтерського обліку та оподаткування СумДУ, Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми.

Лектори:

Літвинова Лариса Тихонівна – директор Аудиторської фірми «Альфа-Аудит», Голова спілки аудиторів Сумської області;

Бурденко Ірина Миколаївна – к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського державного університету, яка має досвід викладання на курсах підвищення кваліфікації для практикуючих бухгалтерів та підприємців.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА.

Час проведення: реєстрація 11.30 -12.00, семінар 12.00 -15.00.

Реєстрація обов’язкова за тел.: (0542) 700-139 або через e-mail: mandryka.v@smr.gov.ua

Основні питання семінару:

· ПРРО і РРО: зміни, нормативні документи щодо електронних фіскальних чеків, РРО у смартфоні, звітність.

· ПДВ-зміни та зміни з податку на прибуток.

· ЄСВ та ПДФО: звітність та зміни.

· Перевірки Держпраці та органів ДПС: чого очікувати та як вберегтися.

· Наслідки змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

· Актуальні питання з обліку основних засобів.

· ТОП-10 кадрових документів ФОПа.

Дата публікації: 24.09.2020

6-8 жовтня 2020 року відбудеться Форум партнерів в рамках Конгресу Транскордонного Співробітництва Люблін 2020

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 6-8 жовтня 2020 року відбудеться Форум партнерів в рамках Конгресу Транскордонного Співробітництва Люблін 2020.

Форум покликаний створити простір для спілкування та обміну досвідом між організаціями, які шукають міжнародних партнерів. З огляду на нинішню ситуацію захід повністю пройде у віртуальному просторі з використанням сучасної платформи і з синхронним перекладом на три мови: польську, англійську та російську.

Щодня захід буде збирати практиків міжнародного співробітництва за такими тематичними напрямками:

день I (06.10.2020) - підприємництво та міжсекторальне співробітництво для економічного розвитку, включаючи охорону навколишнього середовища;

день II (07.10.2020) - соціальна політика, включаючи освіту та проєкти з розвитку громадянського суспільства;

день III (08.10.2020) - культура, туризм і спорт.

До участі запрошуються представники органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, муніципальних установ, шкіл і університетів.

Прийом заявок на участь у Форумі триватиме до 29 вересня 2020 року.

Форма заявки доступна за посиланням: https://kongres.lublin.eu/ru/partner-forum-ru.

Заявки на участь приймаються за адресою: justyna.targonska@lublin.eu.

Дата публікації: 22.09.2020

24 вересня 2020 року відбудеться онлайн-конференція «Україна – Словенія: торговельно-економічне співробітництво під час глобальних змін»

До уваги представників малого та середнього бізнесу м. Суми!

Повідомляємо Вам, 24 вересня 2020 року о 12:00 відбудеться онлайн-конференція «Україна – Словенія: торговельно-економічне співробітництво під час глобальних змін» за участю українських і словенських дипломатичних установ, профільних міністерств, керівництва ТПП обох країн і ділових кіл України та Словенії.

Захід організовується у співпраці з Державним агентством SPIRIT Словенія, Посольством України в Словенії, Посольством Словенії в Україні, Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, Міністерством економічного розвитку та технологій Республіки Словенія та Міністерства закордонних справ Республіки Словенія.

Програма зустрічі передбачає пленарну частину, в якій будуть висвітлені найближчі перспективи та пріоритетні напрями українсько-словенського економічного співробітництва, секцію Q&A та секторальні робочі групи, в яких компанії зможуть провести В2В.

Секція питань та відповідей також включає представлення учасників зустрічі, час регламентований.

Формат зустрічі - он-лайн та офлайн для спікерів.

Он-лайн формат зустрічі відбудеться за допомогою системи ZOOM. Посилання в кімнату вебінару буде надіслано вам на пошту за день до події.

Вартість участі – 360 грн (вкл. ПДВ).

Чому варто взяти участь в зазначеному заході:

- особисте знайомство з керівниками дипломатичних місій, органів влади, міжнародних об'єднань, компаніями, потенційними партнерами;

- отримаєте корисні прикладні матеріали, що стосуються роботи на ринку Словенії;

- кожен матиме змогу презентувати продукцію чи послуги компанії іншим учасникам заходу;

- будуть організовані прямі преговори в секціях (по сферах діяльності), що надасть змогу вести предметні переговори.

Реєстрація за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0i6cCkPVxMXfvm4b05E8E2MK9XG32MZIaoSbsqH9Of94aHQ/viewform

Контакти для довідок:

Ольга Бондаренко (boi-ier@ucci.org.ua, тел.: +38 044 461 98 08);

Анна Любима (ast-ier@ucci.org.ua, dept.ier@gmail.com, тел.: +38 095 546 65 09)

Забашта Валерія (+38 050 366 49 97, valeryz.2393@gmail.com).

Тривалість заходу – 1 година 30 хв.


Дата публікації: 15.09.2020

Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн-вебінар про розширення ринків продажу для виробників одягу, взуття, аксесуарів, товарів для дому та декору, а також про можливості для розвитку локальних бізнесів «Платформа «Всі. Свої». Вихід на всеукраїнський ринок», який відбудеться 18 вересня 2020 року

До уваги представників малого бізнесу м. Суми!

Повідомляємо Вам, що Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн-вебінар про розширення ринків продажу для виробників одягу, взуття, аксесуарів, товарів для дому та декору, а також про можливості для розвитку локальних бізнесів «Платформа «Всі. Свої». Вихід на всеукраїнський ринок», який відбудеться 18 вересня 2020 року з 16:00 до 17:00. Спікерка ­­– Тетяна Фіщук, директорка з комунікацій проєкту «Всі. Свої». Тетяна розповість про проєкт «Всі. Свої» і які переваги він має для локальних виробників; умови співпраці з проєктом: як маленькому бізнесу стати частиною великої мережі; заходи і можливості у межах проєкту для його учасників; та багато іншого.

Запрошуються виробники одягу, взуття, аксесуарів, товарів для дому та декору, підприємці, експерти у сфері торгівлі та консалтингу, представники бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналісти бізнес-видань та всі зацікавлені.

Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/UdOSQqEmW_A .

Участь у вебінарі безкоштовна за попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU_workshop2020 .

Контактна особа: Станіслав Корольков, моб. тел.: +38 099 455 23 75, e-mail: skorolkov@internews.ua .

Дата публікації: 10.09.2020

14 і 15 вересня 2020 року відбудеться онлайн-тренінг від Торгово-промислової палати України «Маркетинг з мінімальним бюджетом»

До уваги представників малого та середнього бізнесу м. Суми!

Повідомляємо Вам, що 14 і 15 вересня 2020 року відбудеться онлайн-тренінг від Торгово-промислової палати України «Маркетинг з мінімальним бюджетом».

Тренінг проводить Насирова Світлана - PHD, сертифікований бізнес-тренер, бізнес-консультант з маркетингу та розвитку бізнесу, експерт-практик в сфері створення маркетингової стратегії, Керівник Асоціації консультантів для Бізнесу «АКБ».

Вартість участі - 480 грн. (вкл. ПДВ),

для членів ТПП - 360 грн. (вкл. ПДВ)

Контактна особа: Забашта Валерія 050 366 49 97 zva-zed@ucci.org.ua

Більше інформації, реєстрація та програма за посиланням https://bitly.su/ASAXJAL

Дата публікації: 31.08.2020

Оголошення про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми

Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.

Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.

Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.

До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:

- є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;

- є нерезидентами України;

- здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;

- здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;

- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

- перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

- подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;

- мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;

- отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;

- отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;

- здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;

- є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».

Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради:

- заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;

- відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;

- лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;

- бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

- звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

- завірена Претендентом копія кредитного договору;

- завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;

- завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;

- копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;

- завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);

- завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.

Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 01 вересня 2020 року по 30 вересня 2020 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.

Детальна інформація за посиланням: https://go-gl.com/m1Uo

Дата публікації: 25.08.2020

Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

Інформаційне повідомлення

про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

 • Нежитлове приміщення площею 11,3 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 38

 • Нежитлове приміщення площею 348,9 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Нижньохолодногірська, 10

 • Нежитлове приміщення площею 25,4 кв. м за адресою: м. Суми, провулок 9-го Травня, 10

 • Нежитлове приміщення площею 15,6 кв. м за адресою: м. Суми, Герасима Кондратьєва, 144/2

 • Нежитлове приміщення площею 29,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Прокоф’єва, 22

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.

 • Нежитлове приміщення площею 568,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 15

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом продажу на аукціоні.

Дата оцінки: 31.08.2020.

Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.

Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 № 47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за № 198/31650.

До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».

Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.

Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.

Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.

Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.

Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис. грн.

Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.

Кінцевий термін подання конкурсної документації 10 вересня 2020 року  до 16 год. 00 хв.

Конкурс відбудеться 15 вересня 2020 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35. Телефон для довідок: 700-406.

Дата публікації: 03.08.2020

20 серпня 2020 року відбудеться Онлайн-форум: "Україна-Туреччина: нові можливості для співпраці"

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 20 серпня 2020 року о 14:00 відбудеться Онлайн-форум: «Україна-Туреччина: нові можливості для співпраці».

Чому варто взяти участь в зазначеному заході?

 • особисте знайомство з керівниками дипломатичних місій, органів влади, міжнародних об'єднань, турецькими компаніями, потенційними партнерами;

 • отримаєте корисні прикладні матеріали, що стосуються роботи на ринку Туреччини, зокрема і каталог з контактами турецьких бізнес організацій;

 • кожен матиме змогу презентувати продукцію чи послуги компанії іншим учасникам заходу;

 • будуть організовані прямі переговори в секціях (по сферах діяльності), що дадуть змогу вести предметні переговори;

 • забезпечується синхронний переклад, що знімає питання мовного бар'єру.

Програма зустрічі передбачає пленарну частину, в якій будуть висвітлені найближчі перспективи та пріоритетні напрями українсько-турецького економічного співробітництва, секцію Q&A та секторальні робочі групи, в яких компанії зможуть провести В2В.

Секція питань та відповідей також включає представлення учасників зустрічі, час регламентований.

Передбачається, що в зустрічі також візьмуть участь експерти в сфері логістики та експортного консалтингу, а також представник ТПП України в Туреччині, з метою надання консультацій щодо роботи на згаданому ринку.

За результатами проведення онлайн-зустрічі, українські компанії отримають можливість налагодити прямі контакти з турецькими компаніями та одержать інформацію щодо практичної допомоги малому і середньому бізнесу під час здійснення експортно-імпортних операцій, каталог бізнес-асоціацій та ділових кіл Туреччини.

Організаційно-фінансові умови участі:

Формат заходу: онлайн на базі платформи ZOOM, посилання в кімнату вебінару буде надіслано учасникам на пошту за день до події.

Робоча мова: російська - турецька. Вартість участі – 360 грн (з ПДВ). Вартість участі для членів ТПП України – 240 грн (з ПДВ). Орієнтовна тривалість вебінару – 2 години (14.00 – 16.00).

Попередня реєстрація для участі - обов'язкова за посиланням: https://forms.gle/qiDPsMXTErxpczwG8.

Контакти для зворотного зв'язку:

Анна Любима (+380955466509, ast-ier@ucci.org.ua,dept.ier@gmail.com, тел.: (044) 461-98-08); Юлія Єгорова, тел.: (044) 461-98-07, моб.: (050) 942-69-66, yys-ier@ucci.org.ua, yegorova249@gmail.com; Валерія Забашта, тел.: (044) 584- 28-15, моб.: (050) 366-49-97, valeryz.2393@gmail.com, zva- zed@ucci.org.ua.

Дата публікації: 29.07.2020

Приватизовано шляхом викупу

 • Нежитлове приміщення площею 188,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 5

Приватизовано ФОП Жаботинською Т.Ю. за 267 340,00 грн. без ПДВ

 • Нежитлове приміщення площею 129,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Супруна, 17/1

Приватизовано ГО «Антикримінальний вибір України» за 353 030,00 грн. без ПДВ

 • Нежитлове приміщення площею 65,7 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Борова, 45

Приватизовано ПФ «Манхеттен» за 254 254,00 грн. без ПДВ

Дата публікації: 27.07.2020

Повідомляємо про проведення серії тренінгів для суб'єктів господарювання з підготовки до заходів державного контролю "Обізнаний підприємець-легкі перевірки"

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо про проведення серії тренінгів для суб'єктів господарювання з підготовки до заходів державного контролю «Обізнаний підприємець-легкі перевірки».

Перший тренінг (програма додається) відбудеться 30 липня 2020 року з 09:00 до 12:00.

Ціллю тренінгу є підготовка бізнесу до державних перевірок у сфері безпечності продуктів харчування, спрямована на подолання корупції.

Тренінг буде проводитись у двох форматах:

-         онлайн – на базі сервісу ZOOM;

-         офлайн – на базі ВЦ «Іллінський» за адресою: м. Суми, вул. Іллінська,7А.

Цільовою аудиторією даного заходу є керівники та представники підприємств харчової промисловості та аграрних підприємств Сумщини.

Вартість участі – 300 грн. за одну людину.

Для реєстрації на тренінг та у разі виникнення запитань, звертатися за телефонами: (0542) 770-767, (050) 407-22-25 або ves1@cci.sumy.ua.

Дата публікації: 16.07.2020

Інформація про результати електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, які відбулися 28.05.2020 року

28 травня 2020 року відбулися електронні аукціони з продажу двох об’єктів комунальної власності, а саме:

- нежитлового приміщення площею 43,6 кв.м по вул. Некрасова, 2 у м. Суми;

- нежитлового приміщення площею 86,5 кв.м по вул. Ковпака ,43 у м. Суми.

Стартова ціна першого лоту (нежитлове приміщення по вул. Некрасова, 2) становила 158 400,00 грн. В ході торгів ціна лоту збільшилась на 104 741,00 грн. Об’єкт продано за 263 141,00 грн.

Стартова ціна другого лоту (нежитлове приміщення по вул. Ковпака, 43) становила 278 910,00 грн. В ході торгів ціна лоту збільшилась на 201 597,00 грн. Об’єкт продано за 480 507,00 грн.

Найвищу цінову пропозицію в обох випадках запропоновано учасником ТОВ «ІБК «Гідросфера», якого й визначено переможцем торгів. За результатами проведення аукціонів між Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради та ТОВ «ІБК «Гідросфера» укладено 2 договори купівлі-продажу зазначених нежитлових приміщень на загальну суму 743 648,00 грн. Оплата за укладеними договорами надійшла до бюджету Сумської міської ОТГ в повному обсязі. Крім цього, додатково надійшло 8 501,40 грн. від 9 учасників торгів, як сплата реєстраційних внесків за участь в аукціонах.

Аукціон, запланований на 13 липня 2020 року, за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій (голландський аукціон) з продажу нежитлового (підвального) приміщення площею 568,5 кв.м по вул. Ковпака, 15 у м. Суми у зв’язку з відсутністю учасників не відбувся.

Дата публікації: 15.07.2020

Підсумки конкурсу, який відбувся 10.07.2020 в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради щодо відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 129,6 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Супруна, б. 17/1, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ТОВ «ОФ «Юніт». Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 1 920,00 грн.

Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 59,4 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, б. 53, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 200,00 грн.

Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 42,0 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, провулок 9-го Травня, б. 8, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Приму О.Ю. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 1 200,00 грн.

Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 17,9 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, Покровська площа, б. 13, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 400,00 грн.


 Приватизовано шляхом продажу на електронному аукціоні

Нежитлове приміщення площею 86,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 43

Приватизовано ТОВ «ІБК «ГІДРОСФЕРА» за 480 507,00 грн. без ПДВ


Нежитлове приміщення площею 43,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Некрасова, 2

Приватизовано ТОВ «ІБК «ГІДРОСФЕРА» за 263 141,00 грн. без ПДВ


 Приватизовано шляхом викупу

Нежитлове приміщення площею 38,3 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 217

Приватизовано ФОП Полятикіним С.О. за 114 700,00 грн. без ПДВ

Дата публікації: 13.07.2020

08.07.2020 року відбулися земельні торги з продажу права оренди земельної ділянки по вул. В'ячеслава Чорновола - вул. Першотравнева

У Сумській міській раді 08.07.2020 відбулися чергові земельні торги з продажу права оренди земельної ділянки, площею 0,4700 га, розміщеної по вулиці В’ячеслава Чорновола - вул. Першотравнева.

Переможцем земельних торгів визнано підприємство ТОВ «БВКК «Федорченко», з яким укладено договір оренди земельної ділянки на 10 років.

Річна сума  орендної плати згідно укладеного договору оренди земельної ділянки складає  233,9 тис.грн.

Дата публікації: 01.07.2020

Оголошення про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми

Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської  міської  ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.

Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.

Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.

До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:

 • є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;

 • є нерезидентами України;

 • здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;

 • здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;

 • визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

 • перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

 • подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;

 • мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;

 • отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;

 • отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;

 • здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;

 • є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».

Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської  міської  ради:

 • заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;

 • відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;

 • лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;

 • бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

 • звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

 • завірена Претендентом копія кредитного договору;

 • завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;

 • завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;

 • копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;

 • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

 • податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;

 • завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми   № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);

 • завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних  осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.

Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської  міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 01 липня 2020 року по 30 липня 2020 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.

Детальна інформація за посиланням: https://go-gl.com/m1Uo 

Дата публікації: 23.06.2020

Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

Інформаційне повідомлення

про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

 • Нежитлове приміщення площею 42,0 кв. м за адресою: м. Суми, провул. 9-го Травня, 8

 • Нежитлове приміщення площею 59,4 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, 53

 • Нежитлове приміщення площею 129,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Супруна, 17/1

 • Нежитлове приміщення площею 17,9 кв. м за адресою: м. Суми, Покровська площа, 13

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.

Дата оцінки: 30.06.2020.

Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.

Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 №47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за №198/31650.

До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».

Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.

Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.

Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.

Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.

Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.

Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.

Кінцевий термін подання конкурсної документації 07 липня 2020 року до 16 год. 00 хв.

Конкурс відбудеться 10 липня 2020 року о 10.00 за адресою:

м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.

Телефон для довідок: 700-406.

Підсумки конкурсу, який відбувся 15.06.2020 в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради щодо відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

Підсумки конкурсу,

який відбувся 15.06.2020 в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради

щодо відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до

проведення незалежної оцінки

об’єктів нерухомості

Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 65,7 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Борова, 45, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 300,00 грн.

Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 188,0 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 5, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ТОВ «ОФ «Юніт». Строк надання послуг з оцінки – 10 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 280,00 грн.

Приватизовано шляхом викупу

Нежитлове приміщення площею 419,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Горького, 25

Приватизовано ФОП Король О.В. за 1 343 330,00 грн. без ПДВ


Запрошуємо 23 червня 2020 року взяти участь у дистанційному навчанні з питань публічних закупівель на тему: "Ефективна участь у публічних закупівлях"

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!


Повідомляємо, що 19.09.2019 року прийнято нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі», яка введена у дію з 19 квітня 2020 року (окрім розділу VІ).

Відтепер, для бюджетних установ стало обов’язком публічно оголошувати про проведення закупівель від 50 000 грн, що означає відкриття нового обсягу ринку для місцевих постачальників товарів, надавачів послуг та виконавців робіт. Окрім того, з 19.04.2020 року законодавчо передбачено нові способи закупівель та нові вимоги до учасників публічних закупівель.

Якщо Ви ще не є постачальником для бюджетних установ, або ж бажаєте покращити ефективність участі у публічних закупівлях через систему ProZorro, Сумська ТПП спільно із Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради запрошують Вас взяти участь у дистанційному навчанні з питань публічних закупівель на тему: «Ефективна участь у публічних закупівлях», яке відбудеться 23 червня 2020 року (програма додається).

Під час навчання комплексно розглядатимуться питання для успішної та ефективної участі у закупівлях, зокрема:

 • хто може бути учасником публічних закупівель;

 • як знайти необхідну закупівлю відповідно до специфіки свого бізнесу;

 • можливості майданчиків для участі у закупівлях;

 • види та алгоритм публічних закупівель;

 • як готувати та подавати тендерну пропозицію;

 • які вимоги замовників є дискримінаційними та як на них реагувати;

 • договір про закупівлю, зміни умов договорів. 

Участь у навчанні – безкоштовна за умови реєстрації.

Для реєстрації на участь у семінарі та отримання додаткової інформації, звертайтеся за тел. 097-910-73-56, 066-055-40-66 або надсилайте заявку (додається) на е-mail ves2@cci.sumy.ua.

До уваги представників малого та середнього підприємництва!

Повідомляємо Вам, що 17-18 червня 2020 року з 11.00 до 14.30 години на онлайн платформі ZOOM відбудеться онлайн-тренінг «Логістика в експорті».

Тренінг розроблений для експортерів та представників малого та середнього бізнесу.

Цілі і результати тренінгу: учасники отримують готовий алгоритм з 5-ти кроків по оптимізації логістики при експорті продукції, самостійно розробляють тактику підготовки продукції до перевезення, навчаються готувати і перевіряти документи, опановують критерії оцінки транспортування, досліджують як планувати доставку та прогнозувати терміни перевезення і процес доставки.

Зміст тренінгу:

– опрацювання логістики перед укладенням експортної угоди ;

– створення єдиного центру відповідальності. Зниження витрат на логістику при підготовці і перевірці документів;

– планування поставки і прорахунок всіх можливих варіантів;

– оптимізація витрат за допомогою правильної упаковки товарів: контроль виконання доставки.

Тренінг проводить Михайло Дубенський, керуючий партнер (співвласник) транспортно-експедиційної компанії «Логістік Центр», експерт-консультант у сфері логістики та ЗЕД, спікер в логістичних школах Kyiv Logistics School і Logistic Network, має 20 років досвіду роботи в міжнародних вантажних перевезеннях усіма видами транспорту. Сертифікований бізнес-тренер (ТППУ).

Вартість участі:

 • 480 грн. (вкл. ПДВ) – включає тест-оцінку отриманих знань і посттренінгову консультаційну сесію з тренером-експертом (через 2-3 тижні після тренінгу);

 • 380 грн. (вкл. ПДВ) – якщо Ваша компанія є членом ТПП.

Програма

Реєстрація за посиланням: https://elogistika.ticketforevent.com/

Контактна особа – Забашта Валерія 050 366 49 97; valeryz.2393@gmail.com


Повідомляємо про роботу Сорсингової платформи Державної установи «Офіс з просування експорту»

До уваги керівників виробничих підприємств!

Повідомляємо Вам про роботу Сорсингової платформи Державної установи «Офіс з просування експорту» (далі – ДУ), яку створено для сприяння у встановленні ділових зв’язків українських виробників та постачальників послуг із потенціальними партнерами за кордоном.

Сорсингова платформа – це онлайн-каталог українських експортерів, що дозволяє іноземним компаніям легко знайти свого бізнес-партнера серед зареєстрованих українських компаній та встановити прямий контакт. Щодня каталог поповнюється новими українськими експортерами. Для іноземного імпортера це своєрідний фільтр надійності, адже на платформу потрапляють лише верифіковані компанії.

Зареєструватись на сорсинговій платформі можна через особистий кабінет на сайті ДУ, обравши послугу «Сорсинг» та заповнивши необхідну інформацію англійською мовою про компанію та продукт https://epo.org.ua/epo_profile/sourcing_service_page/.

Послуга надається тільки українським компаніям-виробникам, які відповідають наступним критеріям:

 • належність підприємства до суб’єктів малого, середнього або великого

 • підприємництва згідно з частиною 3 статті 55 Господарського кодексу України;

 • операційна діяльність протягом мінімум 2-х років;

 • наявність особи, що відповідає за зовнішньоекономічну діяльність із добрим володінням англійської мови;

 • наявність сертифікації виробництва та/або продукції/послуг;

 • наявність веб-сторінки/детального сайту-візитки англійською мовою.

З вимогами до заявки на реєстрацію можна ознайомитись за посиланням: https://epo.org.ua/instruktsiya-po-korystuvannyu-osobystym-kabinetom/#soursing.

Для отримання додаткової інформації та допомоги українські компанії можуть звернутись до фахівця ДУ Валентини Ляшенко, написавши лист з детальним описом запиту на електронну адресу: vliashenko@epo.org.ua.

Оголошення про проведення земельних торгів

Сумська міська рада


Кадастровий номер: 5910136600:21:014:0010

Місце розташування: Сумська область, м. Суми, вулиця В’ячеслава Чорновола-Першотравнева

Площа земельної ділянки: 0.4700

Цільове призначення земельної ділянки: 03.10

Містобудівні потреби (види використання): для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибу

НГО земельної ділянки, (грн): 5817284.00

Договір: Оренди

Умови договору, який укладається на земельних торгах: Договір оренди земельної ділянки строком на 10 років. Договір оренди земельної ділянки між організатором та переможцем укладається в день проведення торгів.Витрати щодо підготовкита проведення земельних торгів покладаються на переможця

Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою (грн): 232691.36

Містобудівні умови земельної ділянки: згідно Генерального плану та Плану зонування території м.Суми

Час проведення земельних торгів: 08.07.2020 10:00

Місце проведення земельних торгів: Сумська область, Суми район, м. Суми; м. Суми площа Незалежності,2, поверх 4, кабінет 59

Обмеження забудови земельної ділянки: Санітарно-захисна зона навколо об’єкта

Розмір реєстраційного внеску: 920.00 грн.

Розмір гарантійного внеску: 69807.41 грн.

Порядок сплати внесків: реєстраційні та гарантійні внески сплачуються на рахунок виконавця торгів до 02.07.2020 року, 15:00 (включно)

http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50622  

 

Оголошено конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності

Інформаційне повідомлення

про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

 • Нежитлове приміщення площею 188,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 5

 • Нежитлове приміщення площею 65,7 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Борова, 45

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.

Дата оцінки: 31.05.2020.

Замовник робіт з оцінки об’єкта – департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.

Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 №47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за №198/31650.

До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».

Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.

Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.

Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.

Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.

Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.

Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.

Кінцевий термін подання конкурсної документації 10 червня 2020 року до 16 год. 00 хв.

Конкурс відбудеться 15 червня 2020 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.

Телефон для довідок: 700-406.

Увага! З 01.06.2020 року нові реквізити!

Шановні орендарі комунального майна!

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради просить з 01.06.2020 кошти за оренду комунального майна перераховувати за наступними реквізитами:

Отримувач платежу Сумська міська отг/22080402

Код отримувача 37970593

Рахунок отримувача UA058999980334159850000018540

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

МФО банку 899998

Код класифікації доходів бюджету 22080402

Про звільнення від плати за землю на час карантину

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомляє, що 18 березня 2020 року набув чинності Закон України від 17.03.2020 р. № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон № 533), яким, зокрема, внесені зміни до порядку нарахування та сплати плати за землю.

Так, підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено новим пунктом 524, згідно з яким за період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

Разом з тим, нормами Закону № 533 визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПКУ подали податкову декларацію із плати за землю, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

Дещо пізніше Верховна Рада України прийняла Закон України від 02.04.2020 р. № 540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон № 540), яким змінено норму пункту 524 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо плати за землю.

Згідно з новоприйнятою Законом № 540 нормою плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки) не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Тобто, плату за землю за квітень 2020 року фактично виключили із пільгового періоду.

Ті платники плати за землю, які на підставі Закону № 533 подали уточнюючі податкові декларації з плати за землю за 2020 рік на зменшення податкових зобов’язань за березень та квітень 2020 року, враховуючи вимоги Закону № 540, зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючу податкову декларацію до податкової декларації з плати за землю за 2020 рік (з урахуванням раніше поданих уточнюючих податкових декларацій) та відновити (збільшити) податкові зобов’язання з плати за землю за квітень 2020 рік. Сплатити відновлені (збільшені) суми податкових зобов’язань з плати за землю за квітень 2020 року потрібно у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених Податковим кодексом України за порушення термінів сплати податкових зобов’язань.

Отже, суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи можуть не нараховувати та не сплачувати земельний податок або орендну плату за землю лише за березень 2020 року.

Для цього потрібно до податкового органу подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни (зменшення) податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період березень 2020 року.

Основною умовою для звільнення від сплати земельного податку та орендної плати для земельної ділянки є використання таких земельних ділянок у своїй господарській діяльності.

За квітень 2020 року плату за землю потрібно сплатити у повному обсязі до “30” червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій.

27-29 травня відбудуться онлайн вебінари для мікропідприємництва

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 27-29 травня 2020 року Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн вебінари про можливості та перспективи розвитку мікробізнесу та програми допомоги від Європейського Союзу для мікропідприємництва.

Вебінар відбудеться для підприємців, експертів у сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/187271349108776/

Участь у вебінарах безкоштовна та за попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU_workshop2020

Вебінари відбудуться:

27 травня (середа) о 16:00 – 17:00

Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/cn0Aj95qXns

 • 28 травня (четвер) о 16:00 – 17:00

Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/2DHUWsQ8hd8

 • 29 травня(п’ятниця) о 16:00 – 17:00

Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/U632smRIgIw

За додатковою інфомацією звертатися до Аліси Тягун координатора інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництва ЄС в Україні за тел.: +38 095 726 54 66 або до Станіслава Королькова, тел +38(099)455-23-75, skorolkov@internews.ua.

Приватизовано шляхом викупу

Нежитлове приміщення площею 143,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 122

Приватизовано ТОВ «АВАНГАРД-ТРЕЙД ПЛЮС» за 461 355,00 грн. без ПДВ

Можливості для розвитку бізнесу в умовах карантину

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

У період посилених карантинних заходів багато організацій потребують підтримки та допомоги. У переліку нижче наведено деякі можливості для розвитку.

Інфраструктурні гранти House of Europe.

Гранти фінансують придбання техніки, що допоможе пристосуватися до нової, цифрової реальності. Грант стане у пригоді, якщо є розуміння, як спілкуватися з аудиторією в онлайні, але немає розуміння, де знайти гроші на комп’ютери та програмне забезпечення. Також підтримуються громадські організації, яким не вистачає коштів на зарплати співробітникам та оренду приміщень. Деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/59.

Онлайновий університет.

Карантин – час для саморозвитку та професійного зростання. Щоб зробити самоізоляцію продуктивною, House of Europe не тільки зібрали підбірку онлайнкурсів з культурного менеджменту, а і запровадили стипендії.

Щоб взяти участь у конкурсі на стипендію потрібно отримати диплом про успішне проходження курсу та подати заявку на онлайнплатформі донора. Наразі у підбірці 17 курсів Coursera та 7 курсів Prometheus. Підбірка буде поповнюватися.

Щотижня серед заявок будуть обирати стипендіатів, що отримають по 3 000 гривень. Дедлайн теж циклічний – щоп’ятниці о 15.00 за київським часом. Деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/61.

Міні-грант на підтримку організацій громадянського суспільства.

Кошти гранту можуть бути використані на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів. Послуги мають бути спрямовані на зміцнення або основних організаційних спроможностей, або отримання спеціальних навичок, які дозволяють ОГС ставати ефективнішими, незалежними та життєздатними. Організатор – платформа «Маркетплейс». Деталі: goo.gl/RrES6N.

Гранти Вишеградського фонду.

Підтримка спільних культурних, наукових та освітніх проектів, молодіжних обмінів, міжнародного партнерства, туризму. Малі гранти (до 4000 EUR), стандартні гранти (більше 4000 EUR), Вишеградська стратегічна програма (від 50 000 до 200 000 EUR), грант на університетське навчання (загальний бюджет: 100000 EUR), Вишеградська стипендіальна (2500 EUR/1 програма семестр). Адресат – юридична чи фізична особа по всьому світу. Організатор – Міжнародний Вишеградський фонд. Деталі: goo.gl/hDeI5P.

EU4Business: від стратегії до дії.

Головною метою є підтримка реформ, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та поліпшення бізнес-середовища в країнах Східного партнерства. Зокрема, посилення інституційної бази, надання державної підтримки приватному сектору, поліпшення бізнес-середовища та інше.

Бюджет проекту – 4 мільйони EURO. Організатор – ЄС.

Деталі:http://www.eu4business.eu/uk/programme/eu4business-vid-strategiyi-do-diyi.

Мережа центрів підтримки бізнесу в Україні.

Програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності та поліпшення доступу до фінансування для українських МСП шляхом надання консультацій та зміцнення потенціалу, а також на підготовку до фінансування від ЄБРР та інших фінансових установ. Програма сприяє створенню мережі з 15 центрів підтримки бізнесу по всій країні з метою підтримки МСП в отриманні належного фінансування та ноу-хау для розвитку бізнесу.

Організатор – ЄС та Європейський банк реконструкції та розвитку.

Деталі: goo.gl/U9QvF2.

Європейський фонд для Південно-Східної Європи.

Фонд розглядає МСП, як головну опору для місцевих економік та рушійну силу у створенні робочих місць. Через надання додаткового фінансування EFSE сприяє економічному розвитку та процвітанню, залучає додаткових інвесторів до регіону. Організатор – ЄС та Німецький банк розвитку (KfW).

Деталі: goo.gl/BWRZdv.

Жінки у бізнесі.

Програма допомагає малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу-хау, необхідних для розвитку. Надає бізнес-консультації МСП під керівництвом жінок, щоб допомогти підприємствам стати конкурентоспроможнішими. Пропонуються тренінги, наставництво та інша підтримка для надання можливості жінкам-підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного, як у колег.

Організатор – ЄС та Європейський інвестиційний банк. Деталі: goo.gl/EVviMJ.

COSME | ERASMUS для молодих підприємців.

Якщо бізнесу не більше 3-х років або тільки планується відкриття власної справи, EYE дає можливість поїхати до країни ЄС на 1–6 місяців, щоб отримати досвід ведення аналогічного бізнесу. Адресат – нові та досвідчені підприємці. Організатор – Європейська Комісія. Деталі: goo.gl/brHmXG.

Група підтримки малого бізнесу ЄБРР.

Гранти малим та середнім підприємствам для зростання їх бізнесу.

ЄБРР допомагає підприємствам залучати висококваліфікованих консультантів, які здатні якісно трансформувати їх бізнес, і надає гранти (безповоротна фінансова допомога) для часткової оплати послуг консультантів. Адресат – представники малого та середнього бізнесу.

Організатор – Група підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні. Деталі: goo.gl/KErHqE.

Грант для стартапів на стадії розширення.

Цей грант для стартапів, які готові до збільшення продажів та/або залучення інвестицій. Важливо! Очікується, що внесок стартапу у проєкт гранту буде не менше ніж 25 % загального бюджету проєкту. Заявки, у яких внесок стартапу є більшим ніж 25%, отримають більше балів при оцінюванні. Адресат – лише зареєстровані в Україні стартапи (компанії або приватні підприємці). Дедлайн – 15 липня 2020 року Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.». Деталі: http://bit.ly/3cfQsvl.

Гранти на підтримку МСП, якими володіють та керують жінки.

Мета – посилення та просування ролі жінок у бізнесі, а також сприяння змінам стереотипного мислення, пов’язаного з гендерними ролями. Важливо! Має бути як мінімум 25 % власних коштів. Адресат – українські малі та середні підприємства (МСП), якими керують і володіють жінки, що бажають розширити свій діючий бізнес. Дедлайн -31 липня 2020 року Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.».

Деталі: https://bit.ly/3aP0xP3.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»: Гранти для підтримки участі у торговельних заходах.

Приймаються грантові заявки на провадження діяльності, спрямованої на організацію торгових місій, зокрема на відвідування та участь у виставках та торговельних шоу. Гранти надаватимуться та впроваджуватимуться відповідно до правил USAID та Уряду США. Адресат – українські підприємства, бізнес-асоціації, інші і приватні організації з підтримки бізнесу. Дедлайн – 30 вересня 2020 р. Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.». Деталі: https://bit.ly/2PzwClw.

Грантовий конкурс з розвитку підприємницьких компетенцій у програмі COSME.

Грантовий конкурс, спрямований на впровадження EntreComp у реальні навчальні продукти, шляхом створення та розвитку партнерства на національному, регіональному та локальному рівнях; підтримки політики розвитку підприємництва; підтримки інноваційних навчальних рішень. Організатор – Єврокомісія.

Дедлайн – 22 серпня 2020 року. Деталі: https://gurt.org.ua/news/grants/54369/.


Запрошуємо на вебінари “Мікробізнес в Україні”

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн вебінари «Мікробізнес в Україні: європейський досвід» про можливості та перспективи розвитку мікробізнесу, юридичну підтримку і супровід такого бізнесу та програми допомоги від Європейського Союзу для мікропідприємництва.

Вебінар відбудеться для підприємців, експертів у сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/2766743996708242/.

Участь у вебінарах безкоштовна та за попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU_workshop2020.

Вебінари відбудуться:

 • 7 травня (четвер) о 16:00 – 17:00

Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/LAS-7WAMR2Q.

 • 8 травня (п’ятниця) о 16:00 – 17:00

Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/Ibl4o2qriB4.

За додатковою інфомацією звертатися до Аліси Тягун координатора інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництва ЄС в Україні за тел.: +38 095 726 54 66; +38 044 458 44 40.


Порядок надання фінансової державної підтримки доповнено пакетом антикризових заходів

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 р. № 283 «Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва» (додається) Урядову програму «Доступні кредити 5-7-9%» доповнено пакетом антикризових заходів для мікро- та малого бізнесу:

 • збільшено коло суб’єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за цією програмою. Тепер подавати заявки на кредит за умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%» можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 мільйонів гривень;

 • збільшено максимальну суму кредиту з 1,5 мільйона до 3,0 мільйонів гривень;

 • розширено перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на придбання нежитлової нерухомості без права передачі її третім особам; придбання обʼєктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних із реалізацією субʼєктом підприємництва інвестиційного проекту; поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів;

 • зменшено розмір компенсаційної процентної ставки до 3% для суб’єктів господарювання, кредитні кошти яким надаються на інвестиційні цілі, пов’язані із впровадженням ними господарської діяльності з запобігання виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації спалахів епідемій та пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також для запобігання та подолання їх наслідків.

Також, доопрацьовано умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», щоб поширити її дію на той бізнес, що вже має кредити. Це дозволить зменшити боргове навантаження на мікро- та малих підприємців, а також розширить їх доступ до джерел поповнення обігових коштів. Зокрема, йдеться про провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, медичних виробів та обладнання; фінансування обігових коштів для зарплати, оренди, комунальних і охоронних послуг, збереження робочого стану обладнання, сировини та матеріалів.

Суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням пільгових кредитів в рамках антикризових заходів до відміни карантину плюс 90 днів після такої відміни. Також, держава надає можливість отримати відстрочку з повернення кредиту, наданого на антикризові заходи, але не більше, ніж на дев’ять місяців.

Заявку на одержання кредитів підприємці можуть подати онлайн за посиланнями:

https://ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/5_7_9_cred

https://privatbank.ua/business/5-7-9

https://www.oschadbank.ua/ua/579

https://www.eximb.com/ua/business/klientam-msb/msb-kredyty/derzhavna-programa-dostupni-kredyty-5-7-9.


Оголошується продаж об’єктів приватизації

Інформаційне повідомлення

про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами

об’єкта приватизації по вул. Ковпака, 43 (площа 86,5 кв. м) у м. Суми

 1. Інформація про об’єкт приватизації.

Назва об’єкта: нежитлове приміщення. Місцезнаходження об’єкта: 40000, м. Суми, вул. Ковпака, 43.

Відомості про об’єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 86,5 кв. м, розташоване на першому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку.

Відомості про земельну ділянку:

Обтяжень на земельну ділянку немає.

Балансоутримувач: не визначений.

План приміщення:технічний паспорт, виготовлений КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради додається.

Фотографічне зображення: Ковпака, 43 Суми

 1. Інформація про аукціон.

Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.

Дата та час проведення аукціону: 28 травня 2020 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.

Аукціон в електронній формі проводиться відповідно до Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.

Приймання та реєстрація заяв на участь в аукціоні проводиться відповідно до вимог ч.7 ст.14 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.

До участі в аукціоні не допускаються особи, на яких поширюються обмеження, визначені частиною другою статті 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні з умовами, із зниженням стартової ціни встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 19 години 30 хвилин до 20 години 30 хвилин дня, що передує дню проведення електронного аукціону.

Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо з 16 години 15 хвилин до 16 години 45 хвилин дня проведення електронного аукціону.

У разі якщо об’єкт, який пропонувався для продажу на аукціоні, не продано, проводиться повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків.

У разі якщо об’єкт приватизації не продано повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків, проводиться аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій зі зниженням стартової ціни, визначеної згідно з правилами, встановленими статтею 22 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», на 50 відсотків.

Продаж об’єктів на аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подання цінових пропозицій здійснюються за наявності не менш як одного учасника аукціону.

 1. Інформація про умови, на яких здійснюється приватизація об’єкта.

Стартова ціна об’єкта приватизації для:

– аукціону з умовами – 278 910,00 грн.

– аукціону із зниженням стартової ціни – 139 455,00 грн.;

– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 139 455,00 грн.

Розмір гарантійного внеску для:

– аукціону з умовами – 27 891,00 грн.,

– аукціону із зниженням стартової ціни – 13 945,50 грн.;

– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 13 945,50 грн.

Розмір реєстраційного внеску (плата за реєстрацію заяви на участь в аукціоні): 944,60 грн., що становить 0,2 мінімальної заробітної плати станом на 1 січня поточного року.

Умови продажу об’єкта приватизації:

 1. Функціональне використання Об’єкта приватизації обов’язково узгоджувати з відповідними службами міста.

 2. У тримісячний строк з моменту реєстрації права власності на об’єкт приватизації врегулювати земельні відносини згідно з діючим законодавством.

 3. Укласти договори з постачальниками комунальних послуг та з підприємством, яке надає експлуатаційні послуги та послуги, пов’язані з утриманням місць загального користування, в місячний термін з моменту набуття права власності.

 4. Утримувати Об’єкт приватизації у належному санітарному, протипожежному і технічному стані і нести всі витрати, пов’язані з цим, та забезпечувати його охорону.

 5. Надавати Продавцю необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання умов цього Договору. Не перешкоджати Продавцю у здійсненні контролю за виконанням умов цього Договору.

 6. Подальше відчуження Об’єкта приватизації можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.

 1. Протягом 10 днів з моменту нотаріального посвідчення та державної реєстрації цього Договору відшкодувати Продавцю витрати на підготовку об’єкта до продажу в сумі 2 314,00 грн. (дві тисячі триста чотирнадцять) гривень 00 копійок на рахунок отримувача: UA258201720344230004000095239, банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, код отримувача: 40456009, отримувач платежу: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, призначення платежу: 3117693;0; відшкодування витрат на підготовку об’єкта до продажу по вул. Ковпака, 43.

 2. У разі подальшого відчуження приватизованого об’єкта новий власник Об’єкта приватизації зобов’язаний у двотижневий строк з дня переходу до нього права власності на Об’єкт приватизації подати Продавцю копії документів, що підтверджують його право власності.

 3. Подальше відчуження Об’єкта приватизації у тому числі відчуження об’єкта шляхом унесення його до статутного капіталу іншого господарського товариства можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.

 4. Договори про подальше відчуження Об’єкта приватизації, обтяженого зобов’язаннями, що визначені у Договорі, підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації у порядку, передбаченому чинним законодавством.

 5. Відсутність погодження Продавцем подальшого відчуження Об’єкта приватизації є підставою для визнання правочинів щодо такого відчуження недійсними.

 1. Додаткова інформація.

Розмір плати за участь в електронному аукціоні, який підлягатиме внесенню учасником, у разі визнання його переможцем електронного аукціону встановлюється в договорі між Оператором електронного майданчика та учасником з урахуванням положень абзацу першого пункту 114 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 № 579. Плата за участь в електронному аукціоні вноситься переможцем електронного аукціону протягом трьох робочих днів з дня опублікування органом приватизації договору купівлі-продажу об’єкта приватизації в електронній торговій системі.

Реквізити для перерахування операторами електронних майданчиків гарантійних внесків, реєстраційних внесків потенційних покупців та проведення переможцем аукціону розрахунків за придбаний об’єкт в національній валюті:

IBAN: UA 898999980314121905000018540, одержувач платежу: Сумська міська ОТГ/31030000, код отримувача платежу: 37970593, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП).

Призначення платежу: (обов’язково вказати за що перераховуються кошти).

Реквізити рахунків операторів електронних майданчиків, відкритих для сплати потенційними покупцями гарантійних та реєстраційних внесків (посилання на сторінку офіційного веб-сайта адміністратора, на якій зазначені реквізити таких рахунків): https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.

Час і місце проведення огляду об’єкта: Ознайомитися з об`єктом можна в робочі дні за місцем його розташування, звернувшись до департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради за адресою: 40009, м. Суми, вул. Садова, 33, телефон для довідок: (0542) 700-407.

Графік роботи: понеділок – четвер з 8:00 до 17:15, п`ятниця з 8:00 до 16:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00, субота та неділя – вихідні дні.

Найменування організатора аукціонуДепартамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, м. Суми, вул. Садова, 33, адреса вебсайту – dresurs.smr.gov.ua.

Контактна особа: Пустовалова Наталія Олександрівна. Телефон для довідок: (0542) 700-407. Адреса електронної пошти: pustovalova.n@smr.gov.ua

 1. Технічні реквізити інформаційного повідомлення.

Дата і номер рішення органу приватизації про затвердження умов продажу об’єкта приватизації: наказ Департаменту забезпечення ресурсних платежів від 22.04.2020 № 06.01-10/77 «Про затвердження умов продажу об’єкта комунальної власності по вул. Ковпака, 43 на електронному аукціоні».

Унікальний код, присвоєний об’єкту приватизації під час публікації переліку об’єктів, що підлягають приватизації, в електронній торговій системі: UA-AR-P-2019-12-04-000007-2 ● f1a344c97bd84717aaa57ee205adeaf6

Період між аукціоном:

– аукціон з умовами – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення електронною торговою системою про приватизацію об’єкта;

– аукціон із зниженням стартової ціни – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення;

– аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення.

Крок аукціону для:

– аукціону з умовами – 1% (2 789,10 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;

– аукціону із зниженням стартової ціни – 1% (1 394,55 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;

– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 1% (1 394,55 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації.

Кількість кроків аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій: 10 (десять) кроків.

Єдине посилання на вебсторінку адміністратора, на якій є посилання на вебсторінки операторів електронного майданчика, які мають право використовувати електронний майданчик і з якими адміністратор уклав відповідний договір:

https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.

Інформаційне повідомлення

про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами

об’єкта приватизації по вул. Некрасова, 2 (площа 43,6 кв. м) у м. Суми

 1. Інформація про об’єкт приватизації.

Назва об’єкта: нежитлове приміщення. Місцезнаходження об’єкта: 40000, м. Суми, вул. Некрасова, 2.

Відомості про об’єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 43,6 кв. м, розташоване на першому поверсі двоповерхового житлового будинку.

Відомості про земельну ділянку:

Обтяжень на земельну ділянку немає.

Балансоутримувач: не визначений.

План приміщення:технічний паспорт, виготовлений КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради додається.

Фотографічне зображення: Некрасова, 2 Суми.

 1. Інформація про аукціон.

Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.

Дата та час проведення аукціону: 28 травня 2020 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.

Аукціон в електронній формі проводиться відповідно до Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.

Приймання та реєстрація заяв на участь в аукціоні проводиться відповідно до вимог ч.7 ст.14 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.

До участі в аукціоні не допускаються особи, на яких поширюються обмеження, визначені частиною другою статті 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні з умовами, із зниженням стартової ціни встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 19 години 30 хвилин до 20 години 30 хвилин дня, що передує дню проведення електронного аукціону.

Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо з 16 години 15 хвилин до 16 години 45 хвилин дня проведення електронного аукціону.

У разі якщо об’єкт, який пропонувався для продажу на аукціоні, не продано, проводиться повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків.

У разі якщо об’єкт приватизації не продано повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків, проводиться аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій зі зниженням стартової ціни, визначеної згідно з правилами, встановленими статтею 22 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», на 50 відсотків.

Продаж об’єктів на аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подання цінових пропозицій здійснюються за наявності не менш як одного учасника аукціону.

 1. Інформація про умови, на яких здійснюється приватизація об’єкта.

Стартова ціна об’єкта приватизації для:

– аукціону з умовами – 158 400,00 грн.;

– аукціону із зниженням стартової ціни – 79 200,00 грн.;

– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 79 200,00 грн.

Розмір гарантійного внеску для:

– аукціону з умовами – 15 840,00 грн.;

– аукціону із зниженням стартової ціни – 7 920,00 грн.;

– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 7 920,00 грн.

Розмір реєстраційного внеску (плата за реєстрацію заяви на участь в аукціоні): 944,60 грн., що становить 0,2 мінімальної заробітної плати станом на 1 січня поточного року.

Умови продажу об’єкта приватизації:

 1. Функціональне використання Об’єкта приватизації обов’язково узгоджувати з відповідними службами міста.

 2. У тримісячний строк з моменту реєстрації права власності на об’єкт приватизації врегулювати земельні відносини згідно з діючим законодавством.

 3. Укласти договори з постачальниками комунальних послуг та з підприємством, яке надає експлуатаційні послуги та послуги, пов’язані з утриманням місць загального користування, в місячний термін з моменту набуття права власності.

 4. Утримувати Об’єкт приватизації у належному санітарному, протипожежному і технічному стані і нести всі витрати, пов’язані з цим, та забезпечувати його охорону.

 5. Надавати Продавцю необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання умов цього Договору. Не перешкоджати Продавцю у здійсненні контролю за виконанням умов цього Договору.

 6. Подальше відчуження Об’єкта приватизації можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.

 1. Протягом 10 днів з моменту нотаріального посвідчення та державної реєстрації цього Договору відшкодувати Продавцю витрати на підготовку об’єкта до продажу в сумі 2 664,00 грн. (дві тисячі шістсот шістдесят чотири) гривні 00 копійок на рахунок отримувача: UA258201720344230004000095239, банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, код отримувача: 40456009, отримувач платежу: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, призначення платежу: 3117693;0; відшкодування витрат на підготовку об’єкта до продажу по вул. Некрасова, 2.

 2. У разі подальшого відчуження приватизованого об’єкта новий власник Об’єкта приватизації зобов’язаний у двотижневий строк з дня переходу до нього права власності на Об’єкт приватизації подати Продавцю копії документів, що підтверджують його право власності.

 3. Подальше відчуження Об’єкта приватизації у тому числі відчуження об’єкта шляхом унесення його до статутного капіталу іншого господарського товариства можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.

 4. Договори про подальше відчуження Об’єкта приватизації, обтяженого зобов’язаннями, що визначені у Договорі, підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації у порядку, передбаченому чинним законодавством.

 5. Відсутність погодження Продавцем подальшого відчуження Об’єкта приватизації є підставою для визнання правочинів щодо такого відчуження недійсними.

 1. Додаткова інформація.

Розмір плати за участь в електронному аукціоні, який підлягатиме внесенню учасником, у разі визнання його переможцем електронного аукціону встановлюється в договорі між Оператором електронного майданчика та учасником з урахуванням положень абзацу першого пункту 114 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579. Плата за участь в електронному аукціоні вноситься переможцем електронного аукціону протягом трьох робочих днів з дня опублікування органом приватизації договору купівлі-продажу об’єкта приватизації в електронній торговій системі.

Реквізити для перерахування операторами електронних майданчиків гарантійних внесків, реєстраційних внесків потенційних покупців та проведення переможцем аукціону розрахунків за придбаний об’єкт в національній валюті:

IBAN: UA 898999980314121905000018540, одержувач платежу: Сумська міська ОТГ/31030000, код отримувача платежу: 37970593, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП).

Призначення платежу: (обов’язково вказати за що перераховуються кошти).

Реквізити рахунків операторів електронних майданчиків, відкритих для сплати потенційними покупцями гарантійних та реєстраційних внесків (посилання на сторінку офіційного веб-сайта адміністратора, на якій зазначені реквізити таких рахунків): https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.

Час і місце проведення огляду об’єкта: Ознайомитися з об`єктом можна в робочі дні за місцем його розташування, звернувшись до департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради за адресою: 40009, м. Суми, вул. Садова, 33, телефон для довідок: (0542) 700-407.

Графік роботи: понеділок – четвер з 8:00 до 17:15, п`ятниця з 8:00 до 16:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00, субота та неділя – вихідні дні.

Найменування організатора аукціонуДепартамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, м. Суми, вул. Садова, 33, адреса веб-сайту- dresurs.smr.gov.ua.

Контактна особа: Пустовалова Наталія Олександрівна. Телефон для довідок: (0542) 700-407. Адреса електронної пошти: pustovalova.n@smr.gov.ua

 1. Технічні реквізити інформаційного повідомлення.

Дата і номер рішення органу приватизації про затвердження умов продажу об’єкта приватизації: наказ Департаменту забезпечення ресурсних платежів від 22.04.2020 № 06.01-10/76 «Про затвердження умов продажу об’єкта комунальної власності по вул. Некрасова, 2 на електронному аукціоні».

Унікальний код, присвоєний об’єкту приватизації під час публікації переліку об’єктів, що підлягають приватизації, в електронній торговій системі: : UA-AR-P-2019-12-04-000008-2 ● ffba24d820834b2bbcbfa67a8054a88f

Період між аукціоном:

– аукціон з умовами – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення електронною торговою системою про приватизацію об’єкта;

– аукціон із зниженням стартової ціни – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення;

– аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення.

Крок аукціону для:

– аукціону з умовами – 1% (1 584,00 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;

– аукціону із зниженням стартової ціни – 1% (792,00 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;

– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 1% (792,00 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації.

Кількість кроків аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій: 10 (десять) кроків.

Єдине посилання на веб-сторінку адміністратора, на якій є посилання на веб-сторінки операторів електронного майданчика, які мають право використовувати електронний майданчик і з якими адміністратор уклав відповідний договір: https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.


15- 17 квітня відбудуться онлайн вебінари для мікробізнесу

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 15-17 квітня 2020 року Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн вебінари про можливості та перспективи розвитку мікробізнесу в регіоні, юридичну підтримку і супровід бізнесу та програми допомоги від Європейського Союзу для мікропідприємництва.

Онлайн вебінари проведуть для: підприємців, експертів у сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU_workshop2020

15 квітня (середа), 16:00 – 17:20

Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/q9Y-VlDBsoA

Вебінар проведуть:

– Олена Фесенко, координатор консорціуму Enterprise Europe Network-Ukraine, завідувачка відділу Міжнародної співпраці, трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності Інституту фізики НАН України – «Європейська мережа підприємств та її можливості для мікробізнесу та сімейних підприємств. Приклади оформлення запитів та пропозицій»;

– Ілля Несходовський, експерт із податкового законодавства – «Як організувати діяльність мікропідприємства, щоб уникнути штрафів».

16 квітня (четвер), 16:00 – 17:20

Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/b0oa_AbWu9Y

Вебінар проведуть:

– Яна Горюнова, керівниця команди розробників програмного забезпечення Офісу ефективного регулювання BRDO – «Все про перевірки, або, як користуватися інспекційним порталом inspections.gov.ua»;

Яніна Добровольська, керівниця проекту Start Business Challenge Офісу ефективного регулювання BRDO – «Start Business Challenge та його можливості для започаткування власної справи»;

– Ольга Гвоздьова, начальниця відділу аналітики ДУ «Офіс з просування експорту України» – «Інструменти підтримки бізнесу від «Офісу з просування експорту України». Онлайн інструменти для дослідження ринку та пошуку партнерів».

17 квітня (п’ятниця), 16:00 – 17:20

Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/bU7klIawijE

Вебінар проведуть:

– Тетяна Фіщук, директорка з комунікацій проекту Всі. Свої – «Тенденції розвитку мікробізнесу в Україні та переваги об’єднання мікробізнесу на одній платформі»;

– Євген Ерік, директор та засновник компанії SolarGaps – «Практичні поради для розвитку мікробізнесу та виходу на європейський ринок»;

Олександр Бабій, консультант з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП – «Програма «Доступні кредити 5-7-9%» та її можливості для українського мікробізнесу»;

– Гліб Денисюк, радник Офісу розвитку МСП з питань доступу до фінансування- «Портал для малого і середнього бізнесу sme.gov.ua та його практична користь для підприємця».

За деталями заходу, звертайтесь до Аліси Тягун, тел +38(095)726-54-66, atiagun@internews.ua або до Станіслава Королькова, тел +38(099)455-23-75, skorolkov@internews.ua.


Рекомендації для запобігання поширенню COVID-19

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширення COVID-19 та Рекомендації для осіб, з підозрою або COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції.

Рекомендації

Увага! Обмеження, пов’язані із впровадженням карантинних заходів

ШАНОВНІ ОРЕНДАРІ КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА!

ПІД ЧАС ДІЇ ОБМЕЖЕНЬ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ, ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН СПЕЦІАЛІСТАМИ ДЕПАРТАМЕНТУ НЕ ПРОВОДИТЬСЯ. У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ КОНСУЛЬТУВАННЯ ОРЕНДАРІВ З ПИТАНЬ НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ДИСТАНЦІЙНО ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕЛЕФОННОГО ТА ІНТЕРНЕТ ЗВ’ЯЗКУ. РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ БУДУТЬ НАДСИЛАТИСЬ ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШОЮ.

ОБМІН ПАПЕРОВИМИ ДОКУМЕНТАМИ ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СКРИНЬКИ, РОЗМІЩЕНОЇ У ХОЛІ ПЕРШОГО ПОВЕРХУ ПРИМІЩЕННЯ ДЕПАРТАМЕНТУ ПО ВУЛ. САДОВА, 33, ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОГО УЗГОДЖЕННЯ ЦЬОГО ПИТАННЯ У ТЕЛЕФОННОМУ РЕЖИМІ ЗІ СПЕЦІАЛІСТОМ ДЕПАРТАМЕНТУ, З МЕТОЮ УНИКНЕННЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО КОНТАКТУ.

ПАПЕРОВІ ПРИМІРНИКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ВСІ ОРЕНДАРІ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ОСОБИСТО ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ КАРАНТИНУ.

АДРЕСА ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ СПЕЦІАЛІСТА З ОБЛІКУ НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ: DZHABRAILOVA.O@SMR.GOV.UA

Телефони для зв’язку:

(0542) 700-411

(050) 230-19-31

Джабраілова Оксана Олександрівна

З ПОВАГОЮ І НАДІЄЮ НА ПОРОЗУМІННЯ,

АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ


Фінансова підтримка малого і середнього підприємництва

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!

З метою інформаційної, консультаційної та фінансової підтримки малого і середнього підприємництва м. Суми надаємо для використання в роботі перелік джерел та програм фінансування малого бізнесу.

У разі зацікавленості та подачі заявок на участь у Програмах, просимо повідомити відділ підприємництва, промисловості та організаційно-аналітичного забезпечення департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради: тел. 700-139, 700-409 або на е-mail: zozulia.y@smr.gov.ua.

Анкета опитування платників земельного податку та/або орендної плати за землю в місті Суми