Основними завданнями Департаменту є реалізація державної та місцевої політики у сферах регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури, охорони культурної спадщини, та врегулювання питань розміщення зовнішньої реклами та вивісок на території Сумської міської територіальної громади.
До функцій Департаменту також входить зберігання та використання технічного та реєстраційного архіву, отриманого від Комунального підприємства «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради станом на 29.12.2012 року, на об’єкти нерухомості, розташовані на території Сумської міської територіальної громади та деяких районів Сумської області.
Клименко Юрій Миколайович – директор Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради
Дата публікації: 05.07.2024
Приєднуйся до міського "Чат-боту "15-80"
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради інформує про те, що відповідно до розпорядження міського голови від 14.07.2023 № 235-Р "Про введення в експлуатацію міського "Чат-боту "15-80" з 17 липня 2023 розпочав свою роботу міський "Чат-бот "15-80".
"Чат-бот "15-80" - це ефективний сервіс комунікації між владою та громадою.
За період роботи з 17 липня 2023 по 31 травня 2024 у системі "Чат-бот "15-80" зареєстровано майже 8 тисяч сумчан (телеграм - 5011 користувачів, вайбер - 2475 користувачів).
Стабільне зростання аудиторії користувачів свідчить про зростання популярності та довіру до цього сучасного інструменту комунікації мешканців громади та влади.
Команда чат-боту постійно опікується оновленням функціоналу та робить його зручнішим для користувачів.
За допомогою роботи системи користувач отримує автоматичні сповіщення щодо планових чи аварійних відключень міських комунікацій за вказаною адресою, має можливість подати заявку з підтвердженням фотофіксації щодо аваріної ситуації в оселі чи на вулиці (немає води, світла, відкритий люк тощо).
Крім того, міський "Чат-бот "15-80" містить систематизовану довідкову інформацію по комунальним та муніципальним службам міста (контакти комунальних, соціальних служб, лікувальних, освітніх, культурних та спортивних закладів міста, інформацію про рух комунального транспорту, мапа укриттів, інформація про депутатів міської ради тощо). Планується подальше збільшення обсягу довідкової інформації, що може бути корисною для користувачів боту.
Зауважимо, що чат-бот демонструє свою ефективність. Від початку своєї роботи з середини липня минулого року по травень поточного року через чат-бот сумчани подали 1305 звернень, з них 1056 вирішені протягом 48 годин, 192 залишені на контролі до повного вирішення, на 57 заявок надано роз'яснення у телефонному режимі.
В умовах сьогодення створюються непередбачувані ситуації, як в планових, так і в аварійних відключеннях системи водопостачання, теплопостачання, електроенергії, тому для оперативного повідомлення мешканців міста Суми, ми, як органи місцевого самоврядування (влада), повинні залучити як можна більше користувачів до чат-боту. Адже оперативне інформування мешканців про подібні події значно розширює проінформованість мешканців та зменшує навантаження на гарячій лінії, водночас користувачі чат-боту можуть повідомляти про проблемні питання, які потребують термінового вирішення.
Дата публікації: 02.05.2024
Щодо інформування сільгосптоваровиробників про можливості отримання фінансової підтримки
До уваги сільгосптоваровиробників!
У 2024 році для фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції у державному бюджеті передбачені кошти для надання підтримки у вигляді дотації на худобу, оброблювані угіддя, переробні підприємства, техніку та кредитування.
Кошти спрямують на виплату:
- бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності - у розмірі 4000 гривень на 1 гектар;
- спеціальної бюджетної дотації для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 7000 гривень на одну корову;
- спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець на кожну голову, яка перебуває у власності отримувача, ідентифікована та зареєстрована відповідно до законодавства станом на дату подання заявки, - у розмірі 2000 гривень на одну голову кіз та/або овець;
- окремої бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на територіях, тимчасову окупацію яких завершено, - у розмірі 8000 гривень на 1 гектар.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок прийому заявок з 1 травня по 30 червня поточного бюджетного періоду.
З докладною інформацією щодо державної підтримки сільгосптоваровиробників можна ознайомитись на веб-сайті Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрацій у розділі «Державна підтримка АПК/2024» за адресою: https://www.apk.sm.gov.ua/index.php/uk/derzhavna-pidtrimka-apk .
Дата публікації: 08.04.2024
3 квітня 2024 року відбулося перше засідання робочої групи з розробки Концепції інтегрованого розвитку Сумської міської територіальної громади
Під час засідання робоча група обговорила та затвердила Технічне завдання на розробку концепції Інтегрованого розвитку та комунікаційний план.
Концепція інтегрованого розвитку Сумської ТГ - це документ стратегічного планування, який визначить довгострокові, міждисциплінарні, просторові та соціально-економічні пріоритети розвитку території.
Навіщо громаді концепція?
Концепція необхідна громаді для:
- ідентифікації просторових пріоритетів розвитку території;
- узгодження інтересів місцевого самоврядування, мешканців, підприємців та інших важливих стейкхолдерів, що ведуть або планують вести діяльність на території громади;
- оцінки наявних руйнувань та створення плану реагування на майбутні загрози пов’язані з агресією РФ проти України;
- концепція буде використана як вихідні дані для розроблення містобудівної документації
Робота над Концепцією інтегрованого розвитку буде тривати протягом 2024 року.
Концепція інтегрованого розвитку буде розроблятись групою експертів у співпраці з робочою групою та Сумською міською радою. Група експертів – це міждисциплінарна команда фахівців з різних галузей з досвідом роботи в сфері стратегічного розвитку громад: архітектори, планувальники, економісти, екологи, соціологи, інженери, експерти в сфері транспорту та мобільності, культури та спадщини, освіти, соціальної політики тощо. До експертної групи увійшли як представники сумської громади, так і експерти з інших міст.
Робоча група познайомилась з експертною групою, що буде працювати над розробкою Концепції. Під час засідання експертна команда обговорила з робочою групою ключові етапи розробки Концепції просторового розвитку. Детально обговорили принципи та підходи формування Концепції, зокрема цінність якісного залучення всіх заінтересованих сторін до розробки Документу.
Робоча група створена 27 березня 2024 року для формування принципів та пріоритетів майбутнього розвитку та відновлення Сумської міської територіальної громади та формування Концепції інтегрованого розвитку громади. До робочої групи ввійшли представники/-ці органів місцевої влади, громадськості, бізнесів, представлені мешканці всіх старостинських округів та м. Суми.
Обов’язкова інформація в кінці повідомлення:
Концепцію інтегрованого розвитку Сумської міської територіальної громади розробляє аналітичний центр Cedos у співпраці з консорціумом організацій бюро партисипативного планування «Cité» та архітектурним бюро «PSEL» та Сумською міською радою, за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Проєкт впроваджується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.
Цитати від Андрія Кривцова – заступника голови робочої групи, начальника управління архітектури та містобудування - головного архітектора:
«Сумською міською радою прийнято рішення від 29.03.2023 № 3650-МР «Про розроблення містобудівної документації «Комплексний план просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади», до якого рішенням Сумської міської ради від 09.08.2023 № 3998-МР внесено зміни щодо поєднання розроблення цієї містобудівної документації з розробленням містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми». Відповідно до пункту 42 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 926, до складу вихідних даних на розробку комплексного плану просторового розвитку території громади повинна входити концепція інтегрованого розвитку території громади.
Концепція інтегрованого розвитку території територіальної громади, розробляється з метою реалізації принципів сталого розвитку громади, підвищення якості життя, доступності та рівності можливостей, сприяння розвитку суспільних відносин та ділової активності, оптимізації адміністративної діяльності. Концепція розробляється при взаємодії місцевого самоврядування в особі Сумської міської ради за участі широких кіл громадянського суспільства у прийнятті стратегічних рішення перспективного розвитку громади.»
Цитата від Вадима Денисенка – головного експерта команди розробників Концепції інтегрованого розвитку:
«Широкомасштабне вторгнення росії в Україну знизило можливості громад планувати своє майбутнє. Органи місцевого самоврядування з метою виживання були змушені переключитись на вирішення тактичних задач тут і зараз. Сумська міська територіальна громада на другому році великої війни прийняла рішення дослідити як змінились різні сфери її життя та почати з урахуванням цих змін міркувати про своє середньострокове майбутнє.
Концепція інтегрованого розвитку - це планувальний інструмент. Він спершу препарує громаду і вивчає окремо різні сфери її життєдіяльності - від міського планування до охорони здоровʼя та політики роботи з ВПО, щоб потім скласти їх назад і домовитись з мешканцями як ці сфери мають узгоджено працювати найближчі 10 років. Важливою відмінністю концепції від звичних нам «стратегій розвитку» є те, що більшість проаналізованої інформації ми покладемо на карту. Відповідно громада розумітиме як різні сфери життя будуть узгоджуватися між собою в просторі. Це дозволить робити висновки про те, де на території громади сконцентровано забагато активностей, а де їх очевидно бракує. Концепція покликана запропонувати більш рівномірний розвиток території громади в умовах війни та повоєнного відновлення».
1) - Комунікаційний план формування концепції інтегрованого розвитку Сумської міської територіальної громади http://surl.li/sjqxg
3) - Технічне завдання на формування Концепції інтегрованого розвитку Сумської міської територіальної громади http://surl.li/sjqyu
Шановне товариство!
В рамках співпраці з нашими партнерами з кіберполіції рекомендуємо 🔗 ресурс BRAMA https://t.me/+EbXZHBfHXbszY2I6
✅ Даний ресурс має на меті захист національного інформаційного простору.
✅Тут так звані «цифрові волонтери» інвестують час і зусилля задля блокування рашистських пропагандистів (а також інтернет-шахраїв та наркоторговців).
✅Мається база ворожих ресурсів та майданчик для масового надсилання скарг.
✅ Закликаємо знешкоджувати ворога онлайн за допомогою інструментів, які є у вільному доступі та без ризику для себе. В будь-який зручний для вас час, в будь-якому місці, де ловить Інтернет.
Долучайся до опору ❕
Дата публікації: 11.03.2024
Повідомлення про початок організаційних заходів з підготовки проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Алеї Слави
П О В І Д О М Л Е Н Н Я
З метою увічнення пам'яті загиблих захисників нашої держави за відстоювання свободи, незалежності і територіальної цілісності її кордонів перед збройною агресією російської федерації, враховуючи числені звернення сімей і рідних загиблих, депутатів Сумської міської ради, представників свідомої громадськості, за дорученням Сумської міської військової адміністрації Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради (далі – Департамент) розпочав організаційні заходи з підготовки проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Суми Алеї Слави.
Для цього фахівцями Департаменту опрацьовано найбільш важливі і прийнятні ділянки центральної частини міста, підготовлено вихідний картографічний матеріал та здійснено відео- і фотофіксацію їх сучасного стану. Зазначені матеріали будуть передані комітету з проведення всеукраїнських конкурсів при Президії Національної спілки архітекторів України, який буде співпрацювати з Департаментом з підготовки умов проведення цього конкурсу. Департамент, як організатор і замовник конкурсу, бачить серед його учасників не лише кращих місцевих архітекторів, а бажає залучити для створення образного рішення Алеї Слави в місті Суми митців всеукраїнського рівня.
Департамент розробляє програму фінансування проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Суми Алеї Слави з преміальним фондом в межах затвердженої цільової програми.
Повідомлення про проведення відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію створення в місті Суми Алеї Слави, програму та умови його проведення буде розміщено відповідно до Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.1999 № 2137.
Дата публікації: 18.08.2023
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради запрошує взяти участь у торгах на право оренди земельних ділянок
Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради через майданчик SmartTender системи електронних торгів Prozorro-продажі на торги було виставлено право оренди земельних ділянок з наступними кадастровими номерами:
1) 5910136600:14:001:0047 по вул. Білопільський шлях - https://smarttender.biz/prozorro-sale/cabinet/land/view/PS-144420/
2) 5910136300:15:003:0118 по вул. Івана Піддубного - https://smarttender.biz/prozorro-sale/cabinet/land/view/PS-189256/
3) 5910136600:03:006:0080 по вул. Якова Щоголева (колишня вул. Брянська), 1 - https://smarttender.biz/prozorro-sale/cabinet/land/view/PS-144602/
4) 5910136300:06:025:0070 по вул. Черкаська, 4 - https://smarttender.biz/prozorro-sale/cabinet/land/view/PS-144592/
5) 5910136300:01:003:0054 по вул. Героїв Крут - https://smarttender.biz/prozorro-sale/cabinet/land/view/PS-144444/
Бажаючих запрошуємо до прийняття участі в торгах, що відбудуться наприкінці вересня 2023 року.
Дата публікації: 14.04.2023
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОЧАТОК РОЗРОБЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО ПЛАНУ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЇ СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ТА ПРИЙОМ ПРОПОЗИЦІЙ ДО НЬОГО
Розпочато розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади.
З метою забезпечення сталого розвитку Сумської міської територіальної громади шляхом розроблення містобудівної документації для прийняття рішень щодо комплексного просторового розвитку населених пунктів громади і території за їх межами, комплексного управління у галузі використання земель громади та визначення напрямів її збалансованого освоєння, на виконання вимог чинного законодавства Сумською міською радою прийнято рішення від 29.03.2023 № 3650-МР «Про розроблення містобудівної документації «Комплексний план просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади».
Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади (далі – Комплексний план) є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.
Склад, зміст та порядок розроблення Комплексного плану визначається Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого Постановою КМУ від 01.09.2021 р. № 926.
На виконання вимог чинного законодавства України розпочинається прийом пропозицій фізичних та юридичних осіб до розроблення Комплексного плану.
Терміни подання пропозицій: протягом 30 календарних днів з наступного дня після опублікування повідомлення про початок розроблення містобудівної документації «Комплексний план просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади» на офіційному сайті Сумської міської ради.
Умови щодо внесення пропозицій: Пропозиції для врахування в містобудівній документації інтересів фізичних та юридичних осіб слід подавати у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, з особистим підписом заявника до департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради за адресою:
м. Суми, вул. Садова, 33, 400009, тел. (0542) 700-413, 700-412, або на електронну адресу e-mail: dresurs@smr.gov.ua,
Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.
Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій:
Заступник директора департаменту – начальник управління архітектури та містобудування – головний архітектор Андрій КРИВЦОВ.
Дата публікації: 14.04.2023
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРИЙОМ КАНДИДАТУР НА УЧАСТЬ В РОБОЧІЙ ГРУПІ З ФОРМУВАННЯ ЗАВДАННЯ НА РОЗРОБЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОГО ПЛАНУ
Запрошуємо до Робочої групи з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади
На виконання пункту 42 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 926 та рішення Сумської міської ради від 29.03.2023 № 3650-МР «Про розроблення містобудівної документації «Комплексний план просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади» розпочато процедуру проведення громадських обговорень з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади (далі – Комплексний план).
Процедурою передбачено створення Робочої групи з формування завдання на розроблення Комплексного плану (далі – Робоча група).
Робоча група формується з представників Сумської міської територіальної громади: Сумської міської ради, виконавчих органів Сумської міської ради та старостинських округів громади, органів державної влади, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, органів самоорганізації населення, громадських організацій, інших заінтересованих сторін у складі не менш як 15 осіб і не більш як 21 особа, з непарною кількістю членів.
Вимоги до персонального складу Робочої групи з формування завдання на розроблення Комплексного плану викладені в додатку 2 до рішення Сумської міської ради від 29.03.2023 № 3650-МР, а саме:
частка членів, що представляють Сумську міську раду, Виконавчий комітет Сумської міської ради та структурні підрозділи Сумської міської ради, не повинна перевищувати половину складу Робочої групи плюс одна особа;
повинно бути забезпечено участь у Робочій групі принаймні одного представника від кожного з населених пунктів, розташованих на території Сумської міської територіальної громади, який не є співробітником виконавчих органів Сумської міської ради;
допускається представлення одним членом робочої групи інтересів кількох суміжних населених пунктів Сумської міської територіальної громади.
Строк приймання заявок на участь у Робочій групі складає не менше як 10 робочих днів з дня оприлюдення цього повідомлення на сайті Сумської міської ради.
Заяви на включення до Робочої групи з формування завдання на розроблення Комплексного плану приймаються за адресою: 40030, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, 2, або електронною поштою: e-mail: mail@smr.gov.ua, Виконавчий комітет Сумської міської ради за доданою формою:
Сумському міському голові
Олександру ЛИСЕНКУ
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
(ПІБ заявника, назва, серія і номер документа, що посвідчує особу заявника
___________________________________
ідентифікаційний номер, адреса
___________________________________
___________________________________
___________________________________
місця проживання, телефон)
ЗАЯВА
Прошу включити мене до робочої групи з розроблення завдання до Комплексного плану просторового розвитку території Сумської міської територіальної громади.
Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01 червня 2010 року, № 2297- VI, надаю згоду на обробку та оприлюднення моїх особистих даних.
_____________________
( підпис )
____________________ 20___ р.
(дата)
Дата публікації: 01.03.2023
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомляє про початок розроблення містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми»
ПОВІДОМЛЕННЯ
про початок розроблення містобудівної документації
«Внесення змін до генерального плану м. Суми»
Відповідно до статей 17, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пункту 42 Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 926, департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомляє про початок розроблення містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми».
Підстава для розроблення: рішення Сумської міської ради від 23.02.2023 № 3547-МР «Про розроблення містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми».
Мета розроблення: внесення змін до основної містобудівної документації місцевого рівня, призначеної для обгрунтування довгострокової стратегії, якою регулюється територіальний розвиток міста, визначаються планувальні умови для забудови та іншого використання територій міста, приведення її положень до вимог чинної нормативно-правової бази у сфері містобудування.
Умови щодо внесення пропозицій: Пропозиції щодо врахування в містобудівній документації інтересів фізичних та юридичних осіб слід подавати у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, з особистим підписом заявника до департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 400009, тел. (0542) 700-413, 700-412, на електронну адресу e-mail: dresurs@smr.gov.ua, або каб. 21, ІІ поверх (відділ генерального плану та архітектурного планування управління архітектури та містобудування).
Терміни подання пропозицій: протягом 30 календарних днів з наступного дня після опублікування повідомлення про початок розроблення містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м. Суми» на офіційному сайті Сумської міської ради.
Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій: Заступник директора департаменту – начальник управління архітектури та містобудування – головний архітектор Андрій КРИВЦОВ.
Обгрунтування щодо необхідності розроблення містобудівної документації
«Внесення змін до генерального плану м. Суми»
Зміни в містобудівному законодавстві України потребують оновлення (актуалізації) існуючої містобудівної документації, приведення її до нормативних вимог, пов’язаних з використанням сучасних програмних технологій. Відповідно до статті 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» на сьогодні є правові підстави для внесення змін до «Проекту внесення змін до генерального плану міста Суми», затвердженого рішенням Сумської міської ради від 19.12.2012 № 1943-МР, основного містобудівного документу, яким регулюється територіальний розвиток міста, визначаються планувальні умови та обмеження для забудови та іншого використання територій.
Для цього органом містобудування та архітектури проведено підготовчий етап, що включає заходи з містобудівного моніторингу, яким визначаються обсяги освоєних територій, побудованих об’єктів житлової, соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, встановлюються факти невідповідності призначення територій містобудівній документації, що потребують внесення до неї відповідних змін. Органом містобудування та архітектури отримано і систематизовано пропозиції від фізичних і юридичних осіб щодо внесення змін до генерального плану міста, що надходили до нього починаючи з 2018 року.
Розроблення графічних матеріалів змін до генерального плану міста має здійснюватися на актуалізованій топографо-геодезичній карті міста, виконаній в цифровій формі з набором профільних геопросторових даних у державній геодезичній системі координат УСК-2000, яка на сьогодні виконана.
Важливо зазначити, що остання інвентаризація виробничих територій проводились у 2002 році під час розроблення генерального плану м. Суми. Виконана проєктним та науково-дослідним інститутом «Харківський промбудНДІпроект» робота «Суми. Аналіз стану промислових територій міста. Рекомендації по впорядкуванню та використанню», при внесенні у 2012 році змін до генерального плану міста не змінювалася і на даний час, у зв’язку з суттєвими змінами у економічному стані провідних містоутворюючих підприємств, потребує перегляду та вдосконалення.
Це в першу чергу врахування проєктних рішень щодо створення та розвитку Індустріального парку «Суми», як високотехнологічного промислового утворення нового покоління, та необхідність проведення аналізу наявних планувальних та санітарних обмежень навколо виробничих об’єктів міста з пропозиціями щодо актуалізації розмірів санітарно-захисних зон.
У зв’язку із внесенням змін до генерального плану м. Суми виникає нагальна потреба у внесенні змін до Історико-архітектурного опорного плану міста, що є його складовою, як основи для визначення історико-культурного зонування, встановлення планувальних обмежень, пов’язаних з розташуванням на території міста об’єктів культурної спадщини, режиму забудови та використання територій пам’яток та зон їх охорони.
Протягом часу з попереднього корегування Історико-архітектурного опорного плану відбулися зміни у кількісному та якісному стані пам’яток, пов’язані з процесами декомунізації, внесенням частини їх до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, перейменуваннями об’єктів вуличної мережі та актуалізацією міського адресного господарства, перенесенням пам’яток в інше місце, виявленням нових об’єктів, що мають історико-культурну цінність та пропонуються для визнання їх пам’ятками.
Є також загальною потреба у внесенні змін до меж зон охорони пам’яток та історичних ареалів з урахуванням фактичного розташування та композиційного впливу охоронюваних об’єктів, у вдосконаленні в цілому його регуляторної частини з урахуванням сучасного стану пам’яткоохоронного законодавства.
З метою реалізації та деталізації генерального плану міста Суми впродовж 2018 – 2021 років за замовленням органу містобудування та архітектури було розроблено і затверджено 11 детальних планів території міста, проєктні рішення яких відповідно до законодавства повинні бути враховані при розробленні містобудівної документації вищого рівня: генерального плану населеного пункту, комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади або при внесенні змін до них.
Зі створення Сумської міської територіальної громади місто Суми стало територіальним центром для 20 сільських населених пунктів Піщанського, Битицького, Великочернеччинського та Стецьківського старостинських округів. Це потребує перегляду техніко-економічних показників генерального плану міста в частині забезпечення міста, як територіального центру громади, установами та підприємствами соціального та культурно-побутового обслуговування, об’єктами інженерно-транспортної інфраструктури.
Дата публікації: 28.12.2022
До уваги платників земельного податку та орендної плати за землю повідомляємо про встановлення ставок земельного податку з 01.01.2023 року
До відома платників земельного податку та орендної плати за землю!
01 січня 2023 року набирає чинності рішення Сумської міської ради № 3025-МР від 14 липня 2022 року «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 червня 2020 року № 7000–МР «Про встановлення плати за землю» (зі змінами)», яким з 01.01.2023 на період дії воєнного стану в Україні та протягом півроку після його припинення або скасування встановлені ставки земельного податку (додаток 1 до рішення), пільги зі сплати земельного податку (додаток 2 до рішення) та ставки орендної плати за користування земельними ділянками (додаток 3 до рішення).
Звертаємо увагу на те, що вказаним рішенням Сумської міської ради:
1. ставки земельного податку для земель індустріальних парків, створених у відповідності до Закону України «Про індустріальні парки» та для земельних ділянок оборони на території Сумської міської територіальної громади встановлені на рівні – 0%, ставки орендної плати за користування зазначеними земельними ділянками - 0,01%;
2. для земельних ділянок сільськогосподарського призначення встановлені мінімальні ставки плати за землю – 0,3%;
3. для всіх інших земельних ділянок ставки земельного податку та орендної плати за землю зменшені на 50% в порівнянні з 2022 роком.»
Вказане рішення є у вільному доступі на офіційному сайті Сумської міської ради у вкладці: Бізнесу/Регуляторна діяльність/Перелік регуляторних актів/Податкові відносини.
Звертаємо увагу платників орендної плати за землю на те, що відповідно до статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, а частиною першою статті 651 Цивільного кодексу України та статтею 30 Закону «Про оренду землі» передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, шляхом укладення додаткової угоди, якщо інше не встановлено договором або законом.
Враховуючи зазначене, рекомендуємо орендарям земельних ділянок звернутися до Сумської міської ради через управління «ЦНАП у м. Суми СМР» (вул. Британська, 21 (колишня Горького) з відповідною заявою про внесення змін до договору оренди земельної ділянки в частині зміни відсоткової ставки орендної плати за землю з 01.01.2023 на період дії воєнного стану в Україні та протягом півроку після його припинення або скасування.
Дата публікації: 23.12.2022
Сумська торгово-промислова палата представляє одну з частин серії дайджестів грантових можливостей, розроблених у рамках діяльності консорціуму "Інформаційно-логістична платформа Агріфуд взаємодія України"
Шановні підприємці
Сумської міської територіальної громади!
Повідомляємо, що Сумською торгово-промисловою палатою представлено одну з частин серії дайджестів грантових можливостей, розроблених у рамках діяльності консорціуму «Інформаційно-логістична платформа Агріфуд взаємодія України», членом якого є Сумська торгово-промислова палата.
У дайджесті представлені можливості отримання професійної консультаційної підтримки та залучення коштів, які можуть бути спрямовані на придбання спеціалізованого обладнання, інструментів, потрібних для виробництва або переробки на підприємстві; орендування, ремонтування чи облаштування приміщень; створення додаткових робочих місць; придбання сировини для виробничого процесу; перевезення обладнання, персоналу; розвитку експорту (ліцензування, дозволи, пошук нових зовнішніх ринків тощо); закупівлю розхідних матеріалів для бізнесу; інші необхідні для адаптації у військовий час заходи.
Подані у дайджесті можливості спрямовані на такі категорії як мікро та малі підприємства, які постраждали від війни, та вимушено перемістили діяльність підприємств, тобто скористалися можливістю релокації та/або працюють у ряді областей, у тому числі й Сумській; агробізнес, власницями якого є жінки, які зазнали втрат від російської агресії; МСП, фермерські та особисті селянські господарства в сфері виробництва продукції молочного тваринництва (ВРХ).
Переглянути дайджест можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1gdFv2yyuIXAFulKADmOWxsiWhmm_CQ8n/view
Дата публікації: 05.12.2022
Інформація щодо наявних дієвих інформаційних каналів Головного управління ДПС у Сумській області
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців
Сумської міської територіальної громади!
З метою роз'яснення актуального податкового законодавства в умовах воєнного стану, враховуючи необхідність оперативного та своєчасного доведення податкової інформації до платників податків СМТГ доводимо до Вашого відома інформацію щодо наявних дієвих інформаційних каналів Головного управління ДПС у Сумській області, а саме:
- офіційний вебпортал ДПС: https://tax.gov.ua/;
- субсайт ГУ ДПС у Сумській області: https://sumy.tax.gov.ua/;
- загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ЗІР:
http://zir.tax.gov.ua/;
- Telegram-канал: https://t.me/tax_gov_ua;
- сторінка y YouTube: https://www.youtube.com/c/TaxUkraine;
- сторінка y Тwitter: https://twitter.com/TaxUkraine/;
- Facebook ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine/;
- Facebook ГУ ДПС у Сумській області: https://www.facebook.com/tax.sumy/
На сторінці Facebook платники можуть надіслати у приватні повідомлення свої запитання.
Також повідомляємо, що у Головному управлінні ДПС у Сумській області працюють телефонні «гарячі лінії» для надання консультації платникам податків з питань:
- адміністрування податків та зборів з юридичних осіб (ПДВ, податок на прибуток, єдиний податок) (0542) 68-51-01, (0542) 68-51-06;
- адміністрування податків та зборів з фізичних осіб (ПДФО, єдиний податок, декларування, місцеві податки та збори) (0542) 68-50-25, (0542) 68-50-22;
- PPO/ПРРО (0542) 68-50-69;
- електронні сервіси ДПС (0542) 68-52-39;
- адміністрування підакцизних товарів (ліцензування, облік та контроль)
(0542) 70-17-02;
- робота з податковим боргом (0542) 70-17-13;
- трансферне ціноутворення (0542) 68 50 42.
За напрямами консультацій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі
податкових накладних: для зручності тa розвантаження телефонних ліній для
консультування вони розподілені за галузевими напрямами:
- сільське господарство (0542) 68-51-01; (0542) 68-51-20;
- будівництво та виробництво (0542) 70-17-42;
- виробництво, транспортні послуги та послуги технічного обслуговування Т3, послуги оренди, маркетингові послуги та інші (0542) 68-50-10; (0542) 68-50-70; (0542) 68-52-97;
- ФОП за всіма видами економічної діяльності (0542) 68-51-79; (0542) 68-52-29.
Також, платники податків можуть надсилати свої звернення на загальну електронну поштову скриньку Головного управління ДПС у Сумській області: sumy.official@tax.gov.ua.
3 метою оперативної комунікації з платниками у Головному управлінні ДПС у Сумській області створено і працює комунікаційна податкова платформа, яка надає можливість розв'язати нагальні питання бізнесу на момент виникнення проблеми. Пропонуємо громадськості та бізнес-спільноті у разі наявності проблемних питань звертатися на комунікаційну податкову платформу за електронною адресою: sumy.ikc@tax.gov.ua.
Дата публікації: 07.11.2022
Інформуємо щодо актуальних номерів телефону за напрямами консультацій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
Шановні платники податків
Сумської міської територіальної громади!
У зв’язку зі змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» інформуємо щодо актуальних номерів телефону за напрямами консультацій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:
Консультування платників проводиться щоденно в телефонному режимі, зокрема працюють 9 телефонних номерів «гарячих ліній», а саме:
Основні телефони «гарячих ліній»: (0542) 68-50-10; (0542) 68-50-70; +38 095-045-98-77.
Крім того, для зручності та розвантаження телефонних ліній для консультування вони розподілені за галузевими напрямами:
- сільське господарство (0542) 68-51-01; (0542) 68-51-20;
- будівництво та виробництво (0542) 70-17-42;
- виробництво, транспортні послуги та послуги технічного обслуговування ТЗ, послуги оренди, маркетингові послуги та інші (0542) 68-50-10; (0542) 68-50-70; (0542) 68-52-97;
- ФОП за всіма видами економічної діяльності (0542) 68-51-79; (0542) 68-52-29.
Додатково звертаємо увагу, що в Головному управлінні ДПС у Сумській області працює новий канал комунікації - комунікаційна податкова платформа.
Комунікаційна платформа розширює можливості для бізнес-спільноти та громадськості Сумщини вирішувати проблемні питання в оперативному діалозі з податковою.
Для роботи комунікаційної податкової платформи створено окрему електронну скриньку. Звернення представники бізнес-спільнот та громадськість можна надсилати за адресою: sumy.ikc@tax.gov.ua
У зверненні, що направляється, просимо вказувати: назву суб’єкта господарювання, код ЄДРПОУ, адресу, контактний номер телефону та викласти питання по суті. Акцентуємо, що відповідне звернення повинно бути підписане представником установи. Телефон для довідок: 68-51-11, 68-50-72.
Також запитання платники можуть надсилати у приватні повідомлення на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tax.sumy.
Дата публікації: 03.11.2022
Інформуємо про безкоштовні онлайн-заходи, які проводяться в рамках консорціуму «Інформаційно-логістична платформа Агріфуд взаємодія України» та відбудуться на базі Сумської торгово-промислової палати
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців
Сумської міської територіальної громади!
Інформуємо Вас про безкоштовні онлайн-заходи, які проводяться в рамках консорціуму «Інформаційно-логістична платформа Агріфуд взаємодія України» та відбудуться на базі Сумської торгово-промислової палати. Інформація, отримана під час цих заходів, буде корисною для представників як аграрного сектору, так і харчової промисловості.
Найближчий захід відбудеться 4 листопада 2022 року о 10:00 – вебінар «HR в агросфері».
Спікер: Ольга Добровольська – бізнес-тренерка, HR-консультантка, 11 років в HR (HRD та HR-ментор), підприємниця.
Для участі необхідно зареєструватися за посиланням:
https://forms.gle/pNfjNdsFL9XCf5cL7.
Подальші вебінари будуть проводитись до 16 листопада (включно):
- 09 листопада – вебінар, присвячений юридичним питанням;
- 11 листопада – вебінар на тему фандрейзингу;
- 16 листопада – вебінар на тему створення кластерів.
Участь у заходах безкоштовна. Для участі у вебінарах підприємцям необхідно слідкувати за анонсами на сторінці Української Платформи «Жінки в Бізнесі» у Фейсбук - facebook.com/WomeninBusinessUP, або звернутись за телефоном – 0978760127.
Ці заходи буде проведено в рамках швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії. Виконавчий партнер компоненту в рамках консорціуму «Інформаційно-логістична платформа Агріфуд взаємодія України» – Українська Платформа «Жінки в Бізнесі».
Контактна особа від Сумської ТПП – Тетяна ПІДВАЛЬНА, тел.: (067) 542-91-26.
Дата публікації: 24.10.2022
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців
Сумської міської територіальної громади!
У зв'язку з дефіцитом потужності в енергосистемі України та для уникнення масштабних аварій в електромережах, інформуємо Вас про необхідність максимальної економії електроенергії.
З 20.10.2022 року по всій Україні введено обмеження використання електроенергії, тому з 7.00 до 23.00 необхідно:
- не вмикати потужні електроприлади зокрема: мікрохвильові печі, електрочайники, праски, бойлери, електрообігрівачі, кондиціонери;
- підприємцям, власникам виробництв, магазинів, кафе та ресторанів максимально виключити освітлення, відмовитись від підсвічування вивісок, бордів, рекламних екранів, зменшити яскравість освітлення у приміщеннях.
Навіть невелика економія та зниження електроспоживання в кожному підприємстві допоможуть стабілізувати роботу національної енергосистеми.
Дата публікації: 11.10.2022
Інформаційне повідомлення про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами об’єкта приватизації по вул. Соборній, 36, приміщення 13 (площа 14,1 кв. м) у м. Суми
Інформаційне повідомлення
про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами
об’єкта приватизації по вул. Соборній, 36, приміщення 13 (площа 14,1 кв. м) у м. Суми
1. Інформація про об’єкт приватизації.
Назва об’єкта: нежитлове приміщення.
Місцезнаходження об'єкта: 40000, м. Суми, вул. Соборна, 36, приміщення 13.
Відомості про об'єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 14,1 кв. м по вул. Соборній, 36, приміщення 13 у м. Суми розташоване на другому поверсі двоповерхової будівлі. Приміщення має окремий вхід з боку дворового фасаду. У приміщенні наявні всі інженерні комунікації: електропостачання, централізоване опалення, водопостачання та водовідведення. Стартова ціна для продажу на аукціоні визначена на рівні балансової вартості об’єкта приватизації відповідно до статті 22 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».
Відомості про земельну ділянку:
Обтяжень на земельну ділянку немає.
Балансоутримувач: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
План приміщення: технічний паспорт, виготовлений КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради додається.
Фотографічне зображення: додається.
2. Інформація про аукціон.
Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.
Дата та час проведення аукціону: 02 листопада 2022 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.
Унікальний код, присвоєний об’єкту приватизації під час публікації переліку об’єктів, що підлягають приватизації, в електронній торговій системі:
UA-AR-P-2022-10-06-000001-1
Стартова ціна об'єкта приватизації для аукціону з умовами – 41,48 грн.
Для отримання більш детальної інформації з приводу аукціону необхідно перейти за посиланням: https://prozorro.sale/planning/UA-LR-SSP-2022-10-11-000001-2
Дата публікації: 30.09.2022
Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
• Нежитлове приміщення площею 125,8 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 38;
• Нежитлове приміщення площею 48,4 кв. м за адресою: м. Суми, Герасима Кондратьєва, 145
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.
Дата оцінки: 30.09.2022.
Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 № 47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за № 198/31650.
До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».
Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.
Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.
Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.
Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.
Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.
Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.
Кінцевий термін подання конкурсної документації 11 жовтня 2022 року до 16 год. 00 хв.
Конкурс відбудеться 17 жовтня 2022 року о 10.00 за адресою:
м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35. Телефон для довідок: 700-407.
Урочиста церемонія нагородження суб'єктів малого та середнього бізнесу до Дня підприємця
Дата публікації: 06.09.2022
Дата публікації: 07.02.2022
Національна мережа магазинів «Аврора Мультимаркет» (ТОВ «Вигідна покупка») запрошує виробників Сумської міської територіальної громади до співпраці
Національна мережа магазинів «Аврора Мультимаркет» (ТОВ «Вигідна покупка») запрошує виробників Сумської міської територіальної громади до співпраці
«Аврора Мультимаркет» - найбільша в Україні мережа в форматі «one dollar store».
Місія «Аврори» - покращувати повсякденне життя людей, роблячи товари для дому і душі доступнішими.
На сьогодні мережа налічує більше 800 магазинів та представлена у кожному регіоні України.
«Аврора» прагне досягти покращення інвестиційного клімату в України шляхом участі у міжнародних та національних бізнес-об'єднаннях: Американська торгова палата, Європейська Бізнес Асоціація, Рітейл Асоціація України і Полтавська асоціація бізнесу.
У місті Суми відкрито 17 магазинів, які наповнили у жовтні 2021 року місцевий бюджет на суму близько 250 тис. грн. «Аврора» укладає офіційні договори оренди на повну суму орендної плати. Таким чином власники приміщень теж сплачують повною мірою податки завдяки декларуванню їх доходів. Як правило орендодавцями являються ФОП ІІІ групи, які сплачують 5% єдиного податку за місцем реєстрації. Кожен середньостатистичний магазин «Аврора Мультимаркет» приносить місцевому бюджету близько 210 тис. грн на рік без врахування податку на нерухомість і користування землею.
«Аврора» запрошує виробників Сумської міської територіальної громади стати постачальниками товарів. Подати свої пропозиції можна за посиланням: www.avrora.ua/for-partners/.
Дата публікації: 10.01.2022
До уваги платників податків Сумської області!
З 01 січня 2022 року Головним управлінням ДКСУ у Сумській області відкриваються нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до загального фонду державного бюджету.
Кошти сплачені на старі рахунки за надходженнями не будуть зараховуватись, а повертатимуться як нез’ясовані надходження.
Завантажити бюджетні рахунки та рахунки для сплати єдиного внеску можна за посиланням https://sumy.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/
Дата публікації: 25.11.2021
До уваги платників податків!
Головне управління Державної податкової служби інформує боржників, які мають податковий борг та наголошує на необхідності погашення наявної заборгованості. В разі непогашення чи накопичення суми боргу, посадовими особами Головного управління ДПС у Сумській області будуть вжиті заходи щодо примусового стягнення боргу, опису майна в податкову заставу, блокування розрахункових рахунків, відкритих боржниками в банківських установах, направлення звернень щодо заборони виїзду за кордон.
Дата публікації: 09.11.2021
Інформаційне повідомлення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях про продаж об'єкта малої приватизації - єдиного майнового комплексу державного підприємства "Сумський експертно-технічний центр Держпраці" (м. Суми, вул. Косівщинська, 18)
Дата публікації: 27.10.2021
Кінець хайпу – час правди про «Зелений театр»!
Кінець хайпу – час правди про «Зелений театр»!
Згідно з договором про співпрацю, який був укладений у 2019 році між ГО «Зелений театр «Суми» та КЗ СОР «Дитячо-юнацька спортивна школа «ЧЕМПІОН», основною метою співпраці вказаних організацій було проведення спільних громадських та культурних заходів на території Літньої Естради у міському парку культури та відпочинку імені І.М. Кожедуба. Відповідно до умов вказаного договору Зелений Театр зобов’язаний був здійснювати господарську діяльність без мети отримання прибутку.
У зв’язку з надходженням влітку скарг до Сумського міського голови від мешканців будинків, розташованих по вул. Прокоф’єва, щодо гучної музики з парку в нічний час, під час обстеження у липні 2021 року встановлено, що Літня естрада використовується ГО «Зелений театр «Суми» для здійснення платних розважальних заходів, переважно, у вечірній та нічний час, з метою отримання прибутку, та розташовані літні майданчики «CHO простір азіатського смаку», «Димна хата» та «Чайкофский» без жодних дозвільних документів. Крім того, відповідно до публікацій у ЗМІ ГО «Зелений театр «Суми» регулярно проводив платні заходи, наприклад, фестиваль пива Sumy Beer Fest. Це прямо суперечить домовленостям щодо розміщення ГО «Зелений театр «Суми» та укладеному договору про співпрацю.
У липні 2021 року під час зустрічі з директором департаменту керівництву
ГО «Зелений театр «Суми» було запропоновано декілька варіантів врегулювання питання розміщення організації на території Літньої естради, у тому числі передача будівлі Літньої естради на баланс КУ «СУМСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ» СМР та подальша співпраця ГО «Зелений театр «Суми» з вказаною установою; передача в оренду на електронному аукціоні нежитлових приміщень Літньої естради площею 141,6 кв.м (проекторна), участь в якому може взяти як ГО «Зелений театр «Суми», так і інші учасники.
Після закінчення 24.07.2021 договору оренди, укладеного з КЗ СОР «Дитячо-юнацька спортивна школа «ЧЕМПІОН» та, відповідно, договору про співпрацю, укладеного між школою та ГО «Зелений театр «Суми», комунальний заклад відмовився від оренди проекторної, доступ до якої надавався Зеленому театру.
У вересні цього року департамент розпочав підготовку аукціону на оренду, але отримав лист від ГО «Зелений театр «Суми» щодо включення приміщення до Переліку об’єктів, які передаються в оренду без проведення аукціону. Така процедура передбачена чинним законодавством, але вимагає виконання певних умов, а саме: громадські організації у сфері культури і мистецтв зобов’язані надати документи, які були зазначені у листі департаменту від 29.09.2021.
Замість надання документів для врегулювання вказаного питання ГО «Зелений театр «Суми» на своїх сторінках у соціальних мережах Instagram та Facebook розміщує пост «Влада хоче знищити Зелений театр», у якому зазначається, зокрема, що «політики та чиновники хочуть знищити ГО «Зелений театр «Суми», фактично відібравши приміщення та не можуть дозволити там знаходитися». При цьому правда у тому, що неможливо «відібрати» щось в того, кому воно не належить, та в тому, що «дозволити там знаходитися» можна тільки у встановленому порядку, оскільки мова йде про комунальне майно, яке належить всій громаді міста Суми.
P.S. У своїх постах в соціальних мережах ГО «Зелений театр «Суми» просить порадити, що робити далі. Порада департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради – не витрачати час на поширення неправдивої інформації в соціальних мережах, а натомість зібрати необхідний пакет документів для подальшого розгляду питання щодо передачі їй в оренду приміщень.
Дата публікації: 13.10.2021
Головне управління ДПС у Сумській області нагадує громадянам про щорічну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік
Головне управління ДПС у Сумській області нагадує громадянам про щорічну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік. Це стосується громадян, які мають у власності об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості (квартири/частки загальна площа яких перевищує 60 м2, будинків/їх часток, загальна площа яких перевищує 120 м2, різних типів житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 180 м2).
Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. За несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати цього податку.
У випадку несплати податків Головне управління ДПС у Сумській області буде вимушене звернутися до прокуратури Сумської області про примусове стягнення боргів через суд, а це збільшить витрати боржників на судові та інші витрати пов’язані із розглядом справ.
Власникам нерухомості, які не отримали податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість, або отримали їх із зазначеними некоректними (неточними) даними, варто звернутись до Головного управління ДПС у Сумській області для проведення звірки та уточнення даних.
Дата публікації: 06.10.2021
Повідомляємо про скасування проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми
Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомляє про скасування проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми у зв’язку з рішенням Сумської міської ради від 29 вересня 2021 року № 1921-МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 грудня 2020 року № 62-МР «Про бюджет Сумської міської територіальної громади на 2021 рік» (зі змінами)», яким ліквідовано фінансування у 2021 році заходів Завдання 3. «Надання фінансової підтримки на розвиток малого і середнього підприємництва», передбачених цільовою Програмою підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки (зі змінами).
Також, у зв’язку з відміною відповідного фінансування, зупиняється прийом документів на компенсацію витрат зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного нового найманого працівника.
Дата публікації: 23.09.2021
Інформуємо про 2-денний вебінар на тему «Експорт: від вибору ринку до В2В перемовин», який буде проведено Чернігівською Торгово-Промисловою Палатою 28-29 вересня 2021 року з 10:00 до 13:00 у рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП»
Шановні представники малого та середнього підприємництва!
Інформуємо про 2-денний вебінар на тему «Експорт: від вибору ринку до В2В перемовин», який буде проведено Чернігівською Торгово-Промисловою Палатою 28-29 вересня 2021 року з 10:00 до 13:00 у рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».
Під час вебінару підприємці дізнаються, як адаптувати експортні продажі до нових трендів, переглянути потенціал існуючих ринків, знайти нові можливості для розвитку.
Будуть розкриті такі теми:
1. Вибір експортного ринку та проведення його аналізу з урахуванням змін в міжнародній торгівлі.
2. Аналіз вимог до товару, потреб споживачів, необхідності адаптації.
3. Пошук покупців в умовах зміни попиту.
4. Підготовка пропозиції, яка враховує потреби та проблеми покупців, відповідає їхнім очікуванням.
5. Підготовка та участь у В2В заходах онлайн.
Тренер - Галина Перепелиця (національна консультантка з надання консалтингових послуг з питань доступу до ринків ЄС, сертифікована консультантка з експорту та тренерка з питань технічного регулювання, доведення відповідності і не тільки).
Цільова аудиторія – власники, керівники та фахівці, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю на підприємствах малого і середнього бізнесу м. Суми. Зацікавлені представники великих підприємств також можуть брати участь.
Участь безкоштовна. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/1qgd7Wf92QaaMv1WA.
Детальна інформація про захід розміщена на сайті Сумської Торгово-Промислової Палати за посиланням: http://cci.sumy.ua/news/223/7073/.
Дата публікації: 22.09.2021
Повідомляємо, що в межах спільного проєкту Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) та Міжнародної організації праці (МОП) «Розширення економічних можливостей для жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні» оголошується набір на безкоштовний онлайн тренінг для жінок-підприємниць, представниць мікро-, малого та середнього бізнесу (МСБ) в Сумській області
Навчальна програма спрямована на отримання знань і розвиток навичок ведення бізнесу за допомогою інструментів інтернет-торгівлі та сприятиме подоланню наслідків, пов’язаних із пандемією COVID-19 у ринковому середовищі.
Взяти участь можуть підприємниці - власниці та керівниці малого та середнього бізнесу, які проживають на території м. Суми та Сумської області.
Навчання проходитиме три дні (з 14.00 до 18.00) в онлайн форматі (через Zoom) з 25 по 27 жовтня 2021 року.
Навчанням заплановано охопити наступні теми:
оцінка бізнес-моделі та здатності прийняти багатоканальну стратегію продажів та перейти на електронну комерцію (клієнти та типи поведінки в магазинах, тип товару (товарів), бренд та його позиціонування на ринку, обслуговування клієнтів);
просування товарів та послуг (стимулювання збуту, стимулювання споживачів, стимулювання торгівлі, прямий маркетинг, маркетинг подій);
національні та міжнародні платформи онлайн продажів для МСБ, їх сильні та слабкі сторони;
системи доставки, що працюють в Україні. Як їх використовувати для ведення бізнесу та які переваги;
система обробки цифрових платежів.
До викладання запрошені досвідчені практики в сфері бізнесу:
Руслан Бельтюков – досвід у сфері управління понад 20 років, пройшов шлях від рекламного агента до директора рекламного холдингу;
Олександр Білоус – бізнес-тренер із стратегічного та процесного управління, бізнес-моделювання у Львівському центрі розвитку малого бізнесу.
Зареєструватися на тренінги можна до 12:00 1 жовтня 2021 року за посиланням: https://u.to/6RqeGw.
Деталі за телефоном: +38(098)746-94-97 та електронною поштою sten.oleh@gmail.com.
Більш детальна інформація про проєкт МОП та ПРООН «Розширення економічних можливостей для жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні» за посиланням: https://u.to/BxueGw.
МОП та ПРООН прагнуть стимулювати стале відновлення рівня життя населення, яке постраждало від кризи COVID-19 в Україні, сприяючи та підтримуючи розширення економічних можливостей для жінок як через покращення загальної інституційної бази, так і через створення конкретних умов для реалізації таких можливостей.
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми
Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.
Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.
Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.
До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:
- є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;
- є нерезидентами України;
- здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;
- здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;
- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
- перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
- подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;
- мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;
- отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;
- отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;
- здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;
- є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».
Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради:
- заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;
- відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;
- лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;
- бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
- звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
- завірена Претендентом копія кредитного договору;
- завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;
- завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;
- копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;
- завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);
- завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.
Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 20 вересня 2021 року по 19 жовтня 2021 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.
Детальна інформація за посиланнями:
https://drive.google.com/file/d/1uTDH8OLdffBeOqDmyzrTKWF1oD0fwd-3/view
https://drive.google.com/file/d/1OwPF2Vp7c_pRqNOB-8DnlhdrPpHJ0jD_/view
Дата публікації: 14.09.2021
Повідомляємо про можливість містян м. Суми провести вакцинацію проти COVID-19 у стаціонарних пунктах у 8 міських амбулаторіях
Повідомляємо, що в Україні спостерігається погіршення ситуації з поширення коронавірусу. У чотирьох областях України показник захворюваності на коронавірусну хворобу COVID - 19 вже не відповідає «зеленій» зоні.
Кілька тижнів поспіль у місті Суми спостерігається зростання кількості нових виявлених випадків - попереднього тижня приріст склав 22%, на цьому тижні - 18,5%, також постійно збільшується кількість активних хворих.
Лише виконання встановлених протиепідемічних обмежень та вакцинація проти коронавірусної інфекції може поліпшити стан у місті. Усі вакцини, зареєстровані в Україні - безпечні й ефективно формують імунітет. Щеплення - добровільні й безоплатні.
Для того, щоб повноцінно імунізуватися від COVID-19, необхідно отримати дві дози однієї вакцини. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію та виробляти антитіла для боротьби з нею. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, проте іноді можливі побічні ефекти, наприклад біль у місці щеплення або тимчасова лихоманка. Достатня кількість антитіл формується черев два тижні після отримання другої дози вакцини.
Додатково інформуємо, що відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» до обов'язків роботодавців віднесено забезпечення виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються.
Щеплення містянам проводяться міськими, обласними, відомчими та приватними закладами.
Стаціонарні пункти у 8 міських амбулаторіях проводять вакцинацію проти COVID-19 усіх бажаючих у будні дні. У вихідні працюють також 3 стаціонарні пункти. Для проведення вакцинації проти коронавірусної інфекції можна звернутися до наступних міських закладів охорони здоров'я.
КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО - САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №1» СМР. Запис на вакцинацію можна здійснити за номерами 78-77-00 та (050) 470-20-03. Графік роботи та адреси пунктів щеплень:
Амбулаторії №1; №2; №3 (вул. Іллінська, 48-50). Робочі дні - 08:30 - 17:30, субота та неділя - 9:00-14:00. Обідня перерва з 12:00 до 12:30.
Амбулаторія №4 (вул. Аніщенко, 10). Робочі дні - 9:00 - 16:00.
Амбулаторія №7 (вул. Праці,3). Робочі дні – 08:30 - 17:30.
Амбулаторії № 8, 9, 10 (вул. Ковпака,7), каб. 202 з 9:00 до 18:00, у суботу та неділю з 9:00 до 14:00.
КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО - САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №2» СМР. Пункти щеплень працюють з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00, обідня перерва з 12:00 до 12:30. Адреси та телефони пунктів щеплень:
Амбулаторія №2 - вул. Привокзальна, буд. 3А, каб. №324, 788-013, (099) 206-67-12.
Амбулаторія №4 - вул. Івана Сірка, буд. 33/1, каб. №9, 700-384, (095) 786-87-50.
Амбулаторія №5 - вул. Паркова, буд. 1, каб. № 20, 700-389, (066) 522-28-02, (066) 522-17-20.
КНП «КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА» СМР.
Кабінет щеплень розташований за адресою м. Суми, вул. М. Вовчок, 2 каб.№5. Працює з 13:00 до 15:30 з понеділка по п’ятницю. Записатися на вакцинацію можна за телефонами 66-57-20 або 0 (800) 333-103.
У ВИХІДНІ ДНІ СТАЦІОНАРНІ ПУНКТИ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 працюють з 09:00 до 14:00 за наступними адресами:
- амбулаторія КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР м. Суми, вул. Іллінська, 48/50;
-амбулаторія КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР м. Суми, вул. Ковпака, 7;
-амбулаторія №2 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» СМР м. Суми, вул. Привокзальна, 3-А.
Для зручності населення за окремим графіком у вихідні дні та будні дні працюють Центри масової вакцинації. Центри розташовані у наступних місцях:
- у ТРЦ «Київ» у будні дні з 09:00 до 19:00 (перерва з 13:00 до 14:00), у суботу та неділю із 9:00 до 13:00 години;
- у ТЦ «Епіцентр» щоденно з 11:00 до 16:00.
Керівники установ, підприємств та організацій можуть звернутись з сформованими списками бажаючих вакцинуватись до комунальних медичних закладів, що здійснюють вакцинацію. Надаємо контакти лікувальних закладів Сумської міської ради, які проводять щеплення проти коронавірусної інфекції SARS – CoV -2:
- КНП «Центр первинної медико - санітарної допомоги №1» СМР (м. Суми, вул. Іллінська, 48/50, тел.787-718);
- КНП «Центр первинної медико - санітарної допомоги №2» СМР (м. Суми, вул. Привокзальна, 48/50, тел.788-001);
- КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» СМР (м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, тел. 665-702).
Також для врегулювання питань щодо організації вакцинації можна звертатись до управління охорони здоров’я Сумської міської ради (м. Суми, вул. Леваневського, 26, тел. 787-000).
Дата публікації: 10.08.2021
Підприємці Сумської міської територіальної громади, які створюватимуть нові робочі місця, зможуть отримати часткову компенсацію ЄСВ за кожного нового працівника
Таке рішення на підтримку бізнесу було підготовлено Департаментом забезпечення ресурсних платежів та прийнято Сумською міською радою. Воно передбачає компенсацію витрат зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного нового найманого працівника, починаючи з місяця, в якому його було працевлаштовано.
Основними умовами участі в даній програмі є:
- є суб’єктами мікропідприємництва або малого підприємництва відповідно до визначення статті 55 Господарського кодексу України (фізичні особи, у яких середня кількість працівників не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро; юридичні особи, у яких середня кількість працівників не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро);
- створили нові робочі місця з урахуванням забезпечення оплати праці не нижче розміру мінімальної заробітної плати, визначеної в Законі України «Про Державний бюджет України» станом на початок відповідного року;
- у яких відсутнє скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності працівників та зменшення фонду оплати праці за попередні 12 місяців з моменту подачі заяви.
- зареєстровані та ведуть господарську діяльність на території Сумської міської територіальної громади;
- не перебувають у стані ліквідації, реорганізації;
- у яких відсутня заборгованість щодо сплати податків і зборів перед бюджетами всіх рівнів, а також відсутня заборгованість із сплати єдиного соціального внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Механізм оформлення компенсації наступний. Щокварталу, через 40 календарних днів з дати завершення кварталу, Департамент подає до Головного управління Державної податкової служби у Сумській області запит щодо суб’єктів господарювання, які подали у звітному кварталі відповідні заяви. ГУ ДПС у Сумській області протягом 10 робочих днів з дати отримання запиту надає інформацію щодо кількості створених робочих місць у відповідних суб’єктів господарювання.
Після цього, Департамент протягом 10 робочих днів готує наказ про затвердження переліку учасників процедури компенсації та нарахування роботодавцям суми компенсації витрат зі сплати ЄСВ. На підставі цього здійснюється перерахування на відповідні банківські рахунки учасників.
Перерахування компенсації проводиться в межах видатків, передбачених у бюджеті Сумської міської територіальної громади.
Перелік документів для участі у даній програмі додається:
- заява на ім’я Сумського міського голови;
- заява на ім’я керівника ГУ ДПС України у Сумській області щодо згоди на передачу та обробку персональних даних;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- повідомлення про наявність або відсутність факту отримання державної допомоги та наміри щодо отримання компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування обласними, міськими, районними та міськрайонними центрами зайнятості.
Рішення Сумської міської ради від 14 липня 2021 року № 1370-МР «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця з бюджету Сумської міської територіальної громади» додається.»
Відповідні документи необхідно подати за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 2, кабінет 7.
Додатки:
- рішення Сумської міської ради від 14 липня 2021 року № 1370-МР «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця з бюджету Сумської міської територіальної громади» в електронному вигляді https://drive.google.com/file/d/1SK9yfNm5kVE9pv1HqoP42r82RLGbdptu/view?ts=61113108;
- бланк заяви на ім’я Сумського міського голови https://drive.google.com/file/d/1GlKVtGdsZcwbNdlvXFW95w5RrjwzyWbn/view?ts=611130b0;
- бланк заяви на ім’я керівника ГУ ДПС України у Сумській області https://drive.google.com/file/d/1J6YraLEgsW0FPOikXIl2KI8Kjwx1Gg42/view?ts=611130cb;
- повідомлення про наявність або відсутність факту отримання державної допомоги та наміри щодо отримання компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування обласними, міськими, районними та міськрайонними https://drive.google.com/file/d/15Fk6aIylHKw498CqOh2W9sWdhRIggYOK/view?ts=611130e8
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми
Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.
Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.
Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.
До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:
- є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;
- є нерезидентами України;
- здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;
- здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;
- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
- перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
- подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;
- мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;
- отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;
- отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;
- здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;
- є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».
Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради:
- заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;
- відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;
- лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;
- бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
- звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
- завірена Претендентом копія кредитного договору;
- завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;
- завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;
- копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;
- завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);
- завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.
Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 10 серпня 2021 року по 08 вересня 2021 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.
Детальна інформація за посиланням: https://go-gl.com/m1Uo
Дата публікації: 20.07.2021
Інформаційні повідомлення про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами об'єктів приватизації у м. Суми
Інформаційне повідомлення
про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами
об’єкта приватизації по проспекту Курському, 129 (площа 68,5 кв. м) у м. Суми
1. Інформація про об’єкт приватизації.
Назва об’єкта: нежитлове приміщення.
Місцезнаходження об'єкта: 40020, м. Суми, проспект Курський, 129.
Відомості про об'єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 68,5 кв. м, розташоване в підвальному приміщенні багатоповерхового житлового будинку.
2. Інформація про аукціон.
Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.
Дата та час проведення аукціону: 20 серпня 2021 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.
Стартова ціна об'єкта приватизації для аукціону з умовами –193 661,00 грн;
Для отримання більш детальної інформації з приводу аукціону необхідно перейти за посиланням: https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2021-07-17-000024-2
Інформаційне повідомлення
про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами
об’єкта приватизації по вул. Миру, 5 (площа 33,68 кв. м) у м. Суми
1. Інформація про об’єкт приватизації.
Назва об’єкта: нежитлове приміщення.
Місцезнаходження об'єкта: 40007, м. Суми, вул. Миру, 5.
Відомості про об'єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 33,68 кв. м розташоване на першому поверсі багатоповерхового житлового будинку
2. Інформація про аукціон.
Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.
Дата та час проведення аукціону: 20 серпня 2021 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.
Стартова ціна об'єкта приватизації для аукціону з умовами –123 100,00 грн.;
Для отримання більш детальної інформації з приводу аукціону необхідно перейти за посиланням: https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2021-07-17-000022-2
Дата публікації: 19.07.2021
Розширення економічних можливостей жінок, як відповідь на кризу COVID-19 в Україні
Інформуємо, що Міжнародна організація праці (далі – МОП) у співпраці з Програмою розвитку Організацій Об'єднаних Націй (ПРООН) розпочали реалізацію спільного проєкту «Розширення економічних можливостей жінок, як відповідь на кризу COVID-19 в Україні».
Проєкт спрямований на стале відновлення рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом удосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок. Проєкт впроваджуватиметься у двох цільових регіонах - Рівненській та Сумській областях.
У рамках цього проєкту у липні 2021 року у Сумській області (у містах Суми, Охтирка, Конотоп) заплановано провести безкоштовний триденний тренінг за методикою МОП «Розпочни свій бізнес» серед жінок, які мають бізнес-ідею, бажають отримувати навички ведення підприємницької діяльності та започаткувати чи розвинути власну справу, навчитись розробляти бізнес-план та отримати менторський супровід на шляху до реалізації власної бізнес-ідеї.
Програма тренінгу включає такі теми: бізнес-план, маркетинг, робота з персоналом, закупівлі, розрахунок собівартості, фінансове планування, стартовий капітал. Усі бажаючі повинні обов'язково пройти реєстрацію за посиланням: bit.ly/3h3Bcog.
Відбір учасниць, організацію та проведення тренінгів здійснює «Ресурсний центр ГУРТ» спільно з тренерами проєкту «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес».
Контактна особа – координатор тренінгів «Розпочни свій бізнес» - Алла Журавель, тел. 066 648 51 17. Контактна особа від МОП – Тетяна Міненко, тел. 067 445 65 15.
Дата публікації: 08.07.2021
Старт проєктів підтримки стартапів!
UNIDO GCIP (The Global Cleantech Innovation Programme for SMEs in Ukraine) – це проєкт Організації Об’єднаних Націй, метою якого є економічний розвиток регіонів, створення інноваційної екосистеми та можливостей молоді для реалізації підприємницьких ідей.
Проєкт UNIDO GCIP Ukraine (https://gcipukraine.com/) успішно працює в Україні вже декілька років та має потужну базу тренерів та менторів. Відтепер ці фахівці зможуть допомогти підприємцям з Сумського регіону.
UNIDO GCIP - регіональний акселератор - створено в Сумському державному університеті на базі стартап-центру «New Generation» (https://startup.sumdu.edu.ua/). Акселератор надасть можливість отримати необхідні знання та навички підприємцям-початківцям для розвитку їх ідей, допоможе з просуванням проєктів та їх комерціалізацією, а також, на власній технічній базі сприятиме створенню прототипів та виставкових зразків.
У 2021 році заплановано дві навчальні та акселераційні сесії (липень-вересень та жовтень-грудень). На першому етапі суддівська колегія обирає кращі проєкти відповідно до поданих заявок. Наступний етап – навчання, які проводять професійні тренери з командами учасниками, де опрацьовують 20 бізнес елементів Глобальної інноваційної програми чистих технологій. На етапі навчання та далі, на етапі акселерації, команди консультують ментори – підприємці з досвідом із загальних питань та фахівці з конкретних тем.
Команди, які вже успішно пройшли програму навчання та акселерації, отримали фінансову допомогу у розмірі 10-15 тис. дол. та були представлені на інвестиційних форумах у Австрії.
До участі у конкурсі стартап-проектів запрошуються малі та середні підприємства з терміном реєстрації не більше 3 років, організації, творчі колективи, наукові товариства та спілки, фізичні особи - винахідники.
Подані стартап-проєкти мають бути спрямованими на запровадження «чистих» технологій (будь-яких процесів, продуктів або послуг, які знижують негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок значного підвищення енергоефективності виробництва, сталого використання ресурсів (поводження з відходами включно) або заходів щодо захисту навколишнього середовища). Перевага також надається проєктам, що відповідають Цілям сталого розвитку ООН (https://ukraine.un.org/uk/sdgs).
Інноваційна розробка може представляти собою продукт, технологію, методологічний підхід, програмне забезпечення, дизайн-проєкт. Стартап-проєкти не мають бути проєктами з реконструкції або реструктуризації існуючих підприємств.
Заявки щодо участі у першому конкурсі приймаються до 01.08.2021 року. Форма реєстрації: https://cutt.ly/UNIDO-GSIP-Sumy.
Дата публікації: 07.07.2021
До уваги бажаючих вакцинуватись!
Контакти лікувальних закладів Сумської міської ради,
які проводять щеплення проти коронавірусної інфекції SARS-CoV-2
- КНП "Центр медико-санітарної допомоги № 1" Сумської міської ради (м. Суми, вул. Іллінська, 48/50, тел.: 787-718);
- КНП "Центр медико-санітарної допомоги № 2" Сумської міської ради (м. Суми, вул. Привокзальна, 48/50, тел.: 788-001);
- КНП "Клінічна лікарня Святого Пантелеймона" Сумської міської ради (м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, тел.: 665-702).
Інформуємо, що відповідно до статті 13 Закону України "Про охорону праці" до обов'язків роботодавців віднесено забезпечення виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються. Наголошуємо на необхідності здійснення моніторингу за станом вакцинації працівників та інформування співробітників щодо важливості імунопрофілактики проти коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.
Дата публікації: 30.04.2021
Місто Суми потрапило в топ-5 міст, які найактивніше здавали майно в оренду
29 квітня 2021 року ДП «Прозорро.Продажі» презентувало рейтинг міст, які найефективніше використовують Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-IX для управління власним майном та найактивніше здавали в оренду майно через онлайн аукціони протягом І кварталу 2021 року.
За даними аналітичного модуля «Прозорро.Продажі» місто Суми потрапило в топ-5 зазначеного рейтингу та посіло 4 місце серед міст України з загальним балом 1,5.
Рейтинг міст побудований на основі наступних критеріїв:
потрапляють міста, які провели мінімум 10 успішних аукціонів за квартал;
відсоток успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера в цьому кварталі;
максимальний показник конкуренції в Q1 - 2,65 пропозицій на торги, з цим показником порівнювали і всі інші міста;
орієнтовний розмір доходу, який отримує місто щомісяця, а також відсоток середнього зростання ціни на аукціоні по місту.
У ході презентації рейтингу особливу увагу звернули на аукціон з продовження договору оренди нерухомого майна за адресою: м. Суми, площа Покровська (сквер біля Альтанки), у якому взяли участь дев’ять учасників, завдяки чому орендна плата зросла у 44 рази.
Дата публікації: 29.04.2021
Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Інформаційне повідомлення
про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
- Нежитлове приміщення площею 116,4 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Нижньохолодногірська, 8
- Нежитлове приміщення площею 193,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 140
- Нежитлове приміщення площею 17,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Горького, 2
- Нежитлове приміщення площею 28,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Лучанська, 45
- Нежитлове приміщення площею 24,2 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 11/1
- Нежитлове приміщення площею 23,2 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Металургів, 17
- Нежитлове приміщення площею 109,1 кв. м за адресою: м. Суми, проспект Курський, 133
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.
- Нежитлове приміщення площею 18,8 кв. м за адресою: м. Суми, провулок Громадянський, 5/1
- Нежитлове приміщення площею 29,8 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Глінки, 7, кімната 3
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом продажу на аукціоні.
Дата оцінки: 30.04.2021.
Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 № 47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за № 198/31650.
До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».
Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.
Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.
Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.
Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.
Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.
Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.
Кінцевий термін подання конкурсної документації 07 травня 2021 року до 16 год. 00 хв.
Конкурс відбудеться 14 травня 2021 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.
Телефон для довідок: 700-406
29.04.2021 року з 15.00 до 16.30 відбудеться онлайн-вебінар для суб'єктів малого та середнього підприємництва Сумського регіону на тему: "Правові та організаційно-технічні засоби захисту бізнесу від фальсифікації та контрафакту"
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Інформуємо, що громадська організація «Центр оцінки безпеки перспективних технологій» (м. Суми), за сприяння Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УААП, UAACP м. Київ) і Сумського державного університету проведе 29 квітня 2021 року з 15.00 до 16.30 онлайн-вебінар для суб’єктів малого та середнього підприємництва Сумського регіону на тему «Правові та організаційно-технічні засоби захисту бізнесу від фальсифікації та контрафакту».
Програма вебінару передбачає ознайомлення всіх зацікавлених осіб з правовими та організаційно-технічними засобами підтримки безпеки та забезпечення якості продукції, робіт і послуг, методами розпізнавання фальсифікованої та контрафактної продукції.
Участь у заході є безкоштовною.
Додаток: Тематичний план вебінару та посилання для реєстрації учасників.
26 квітня 2021 року о 10.00 Сумською торгово-промисловою палатою буде проведено онлайн-семінар на тему «Захист інтелектуальної власності в бізнесі»
Для суб’єктів господарювання Сумської міської територіальної громади участь у семінарі безкоштовна, оскільки захід фінансується Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради на виконання цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки. Семінар розрахований на керівників, представників юридичних підрозділів суб’єктів господарювання.
Обов’язкова попередня реєстрація до 23 квітня 2021 року включно за посиланням: https://forms.gle/ww4G9w26A46USK287/
Дата публікації: 19.04.2021
На виконання рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради щодо проведення толоки від 19.03.2021 № 138 «Про проведення загальноміського місячника з благоустрою на території Сумської міської територіальної громади», 16 квітня 2021 року працівники Департаменту взяли участь у проведенні загальноміського місячника з благоустрою на території Сумської міської територіальної громади. Була прибрана територія узбіччя та берег р. Сумка (правий бік) від тяглового мосту до вул. Данила Галицького, за результатами проведеної роботи зібрано понад 30 мішків зі сміттям.
Дата публікації: 06.04.2021
Consultant’s Digest – це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки від учасників програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності, що реалізується з вересня 2020 року
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Consultant’s Digest – це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки від учасників програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності, що реалізується з вересня 2020 року.
Програма Train the Trainers розроблена Інститутом маркетингу Естонії у співпраці з Офісом з просування експорту. Програма фінансується Державним департаментом США (в рамках «Emerging Donors Challenge Program Round Seven»), а також Міністерством закордонних справ Естонії.
Більш детальну інформацію щодо четвертого випуску Consultan's Digest #4 можна отримати за посиланням: https://u.to/vUI5Gw.
Статті Consultant’s digest #5 сфокусовані на тому, як залучати нових клієнтів, як вибудовувати ефективні відносини з ними та створювати високий рівень довіри, а також включають інформацію про ведення перемовин та мотивування клієнта до співпраці з вами.
Частиною дайджесту є кейс-стаді в яких учасники Програми розповідають про досвід співпраці з українськими виробниками різних секторів та рекомендації, які для них формують. У цьому Випуску Ви зможете прочитати кейси про:
- оптимізацію логістики при експорті безглютенового печива до США;
- експорт українського равлика: рекомендації щодо логістики;
- експорт радіаторів та рушникосушок, конвекторів та чавунних радіаторів до Великої Британії;
- логістичні рішення при експорті до Великої Британії бакалійної продукції.
Ви зможете знайти інформацію про консультантів та запитати консультації через сторінки команд:
Export Consulting, VIIF – Export Team, Export Consulting Group, Export Consultants Donetsk and Lugansk Team, Export Support Center Odesa, Train the Trainers: Cherkassy region Team, Kharkiv Export Team, Export Business Solutions, Consulting group Export Course, LET Lviv Export Team.
Дата публікації: 01.04.2021
Повідомляємо Вам інформацію про запровадженні механізми загальнодержавної підтримки бізнесу під час карантину
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців
Сумської міської територіальної громади!
Повідомляємо Вам інформацію про запровадженні механізми загальнодержавної підтримки бізнесу під час карантину.
Перелік заходів державної підтримки
Фінансова підтримка:
- Доступні кредити 5-7-9% (антикризовий пакет);
Податки:
- Мораторій на податкові перевірки;
- Тимчасове скасування штрафів;
- Податкові канікули;
- Відтермінування застосування РРО;
- Часткове погашення податкового боргу платників податків;
- Звільнення від сплати податків та зборів ФОП 1 групи;
Перевірки:
- Мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю);
- Хто має право здійснювати перевірки протягом карантину?;
Дозволи та ліцензії:
- Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями;
- Інші дозволи та ліцензії;
- Реалізація та виробництво засобів індивідуального захисту;
Договори та форс-мажор:
- Виконання кредитних договорів;
- Оренда та орендні платежі (загальні правила);
- Визнання карантину форс-мажором;
- Оренда державного та комунального майна.
Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням: https://sme.gov.ua/covid19.
Дата публікації: 25.03.2021
Підсумки конкурсу, який відбувся 12.03.2021 року в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради щодо відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об'єктів нерухомості
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 49,2 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, проспекту М. Лушпи, 51, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – УТБ «Суми». Строк надання послуг з оцінки – 10 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 100,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 68,5 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, проспект Курський, 129, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ТОВ «КА «Святозаров та партнери». Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 200,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 118,0 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Нахімова, 21, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ФОП Педченка А.М. Строк надання послуг з оцінки – 3 календарних дні. Вартість надання послуг з оцінки – 1 950,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 69,8 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Миру, 30 , з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – УТБ «Суми». Строк надання послуг з оцінки – 10 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 100,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 20,6 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 30/2, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ТОВ «КОНСАЛТ-С». Строк надання послуг з оцінки – 6 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 300,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 252,2 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Тополянська, 11, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ФОП Педченка А.М. Строк надання послуг з оцінки – 3 календарних дні. Вартість надання послуг з оцінки – 2 100,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 33,68 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Миру, 5, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 400,00 грн.
Приватизовано шляхом продажу на аукціоні
Нежитлове приміщення площею 568,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 15
Приватизовано громадянином Волківським І.І. за 18795,00 грн. без ПДВ.
Дата публікації: 26.02.2021
24 лютого 2021 року відбувся семінар на тему: «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину»
На виконання цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської територіальної громади на 2020-2022 роки Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради 24 лютого 2021 року в приміщенні Сумського Бізнес Хабу в Конгрес-центрі СумДУ організовано та проведено семінар на тему «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину» за участі 40 суб’єктів господарювання Сумської міської територіальної громади з додержанням карантинних обмежень.
До семінару були залучені представники Головного управління ДПС у Сумській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, відділу з охорони праці управління з питань праці Сумської міської ради.
Дата публікації: 26.02.2021
Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Інформаційне повідомлення
про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
- Нежитлове приміщення площею 33,68 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Миру, 5
- Нежитлове приміщення площею 69,8 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Миру, 30
- Нежитлове приміщення площею 68,5 кв. м за адресою: м. Суми, проспект Курський, 129
- Нежитлове приміщення площею 118,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Нахімова, 21
- Нежитлове приміщення площею 20,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 30/2
- Нежитлове приміщення площею 252,2 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Тополянська, 11
- Нежитлове приміщення площею 49,2 кв. м за адресою: м. Суми, проспект Михайла Лушпи, 51
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом продажу на електронному аукціоні.
Дата оцінки: 28.02.2021.
Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 № 47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за № 198/31650.
До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».
Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.
Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.
Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.
Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.
Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.
Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.
Кінцевий термін подання конкурсної документації 09 березня 2021 року до 16 год. 00 хв.
Конкурс відбудеться 12 березня 2021 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.
Телефон для довідок: 700-406
24.02.2021 року об 11:00 годині в Конгрес-центрі СумДУ за адресою: вул. Покровська, 9/1, м. Суми, 232 ауд. (2-й поверх, Сумський Бізнес Хаб) відбудеться семінар на тему: «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 24.02.2021 року об 11:00 в Конгрес-центрі СумДУ за адресою: вул. Покровська, 9/1, м. Суми, 232 ауд. (2-й поверх, Сумський Бізнес Хаб) відбудеться семінар на тему: «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину.
Основні теми для обговорення на семінарі:
особливості сплати ЄСВ, ПДФО, військового збору; особливості подачі звіту 1-ДФ;
зміни у законодавстві стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій;
особливості використання РРО та/або програмних реєстраторів фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку;
технічні питання щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;
контроль у сфері торгівлі, робіт та послуг;
ринковий та метрологічний нагляд;
охорона праці для суб'єктів малого бізнесу та охорона праці під час карантину.
До семінару залучені представники Головного управління ДПС у Сумській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, відділу з охорони праці управління з питань праці Сумської міської ради.
Участь у семінарі безкоштовна. У зв'язку з карантинними обмеженнями попередня реєстрація обов'язкова у відділі підприємництва, промисловості та організаційно-аналітичного забезпечення Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, тел. 700-139, або на е-mail: mandryka.v@smr.gov.ua; malchevska.y@smr.gov.ua.
Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп з проханням ухвалити законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 2194 від 01.10.2019
АМУ закликала Парламент ухвалити законопроєкт, який вирішить проблеми громад у сфері земельних відносин
Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп з проханням ухвалити законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 2194 від 01.10.2019.
Сьогодні у питаннях розпорядження землями громад за межами населених пунктів існує чимало проблем, які стримують розвиток місцевого самоврядування і дискредитують державу в очах населення. До таких проблем, зокрема, належить передача органами державної влади земель стороннім особам без врахування інтересів жителів громад, неможливість юридично чітко встановити межі територій громад, обтяжливі, непрозорі та корупційно небезпечні процедури погодження документації із землеустрою та встановлення меж земельних ділянок на місцевості. Для вирішення цих проблем було розроблено та внесено до Верховної Ради України законопроєкт №2194.
Законопроєкт був схвалений у першому читанні ще 14 листопада 2019 року та направлений на повторне друге читання 2 грудня 2020 року.
Норми законопроєкту передбачають:
► передачу землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до власності територіальних громад, спрощення доступу до земельних ресурсів для громадян, бізнесу завдяки скасуванню зайвих дозволів, зокрема новостворених районних державних адміністрацій, та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;
► надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;
► зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;
► встановлення меж територій громад за домовленістю громад;
► затвердження місцевими радами детальних планів території в межах та за межами населених пунктів;
► посилення ролі територіальних громад у здійсненні контролю за станом використання земель;
► закріплення меж земельних ділянок за згодою їх власників без зайвої бюрократії.
АМУ вважає, що завдяки схваленню цього законопроєкту будуть комплексно вирішені проблеми у сфері земельних відносин, а державна влада продемонструє справжній європейський формат прозорих взаємовідносин між державою та громадами.
Асоціація міст України закликає Парламент якнайшвидше прийняти у другому читанні і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194. Адже завдяки його схваленню громади отримають реальний шанс стати справжніми господарями власної землі.
За матеріалами сайту Асоціації міст України
Дата публікації: 08.02.2021
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради захистив право комунальної власності Сумської міської територіальної громади на нерухоме майно по вул. Герасима Кондратьєва, 79 в м. Суми (будівлі і споруди, в яких на цей час розміщується Сумська місцева прокуратура)
В 1998 році територіальна громада м. Суми набула право власності на будівлі і споруди, розташовані за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 79 (раніше - Кірова, 79), після чого одразу передала їх в безоплатне користування Прокуратурі м. Суми.
В 2019 році при підготовці Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради документів для здійснення державної реєстрації права комунальної власності на зазначене нерухоме майно за територіальною громадою м. Суми з'ясувалось, що для цього існують перепони: Генеральна прокуратура України у зв'язку з перебуванням майна на балансі Прокуратури Сумської області щоквартально звітувала про нього як державне до Фонду державного майна України, який, в свою чергу, вносив ці відомості до Єдиного реєстру об'єктів державної власності. Крім того, Генеральна прокуратура України повідомляла Фонд Державного майна України про проведення роботи з реєстрації права власності на вищевказані будівлі і споруди за державою в особі Генеральної прокуратури України.
У зв'язку з цим Сумська міська рада в грудні 2019 року звернулась до суду з позовом про визнання за територіальною громадою м. Суми права власності на будівлі та споруди, розташовані по вул. Герасима Кондратьєва, 79 в м. Суми. Представництво в суді інтересів Сумської міської ради здійснювали працівники відділу правового та кадрового забезпечення Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Постановою Північного апеляційного господарського суду від 14.01.2021 у справі № 920/1197/19 за позовом Сумської міської ради до Сумської обласної прокуратури, Офісу Генерального прокурора, Фонду державного майна України позов задоволено: визнано за територіальною громадою міста Суми в особі Сумської міської ради право власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 79.
Вказане судове рішення набрало законної сили та є підставою для проведення державної реєстрації права власності на вищезазначене нерухоме майно за Сумською міською територіальною громадою.
Дата публікації: 05.02.2021
Пропонуємо ознайомитись із переліком заходів виставково-ярмаркової діяльності в Україні та переліком виставок і ярмарків за кордоном у 2021 році
До уваги фізичних осіб-підприємців та керівників підприємств м. Суми!
Повідомляємо Вам, що на офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у рубриці «Розвиток експорту» опубліковані:
Дата публікації: 27.01.2021
До уваги підприємців-платників єдиного податку!
ПАМ’ЯТКА ПІДПРИЄМЦЯМ-ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА/АБО
ПРОГРАМНІ РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ
ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ ГРУПИ
РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА/АБО
ПРОГРАМНІ РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ
НЕОБХІДНО ЗАСТОСОВУВАТИ:
У 2021 РОЦІ
ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТЕХНІЧНО-СКЛАДНИХ ПОБУТОВИХ ТОВАРІВ,
ЩО ПІДЯЛГАЮТЬ ГАРАНТІЙНОМУ РЕМОНТУ
ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
ТА НАДАННЯ ПЛАТНИХ ПОСЛУГ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЮВЕЛІРНИХ ТА ПОБУТОВИХ ВИРОБІВ З ДОРОГОЦІННИХ
МЕТАЛІВ, ДОРОГОЦІННОГО / НАПІВДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ
ПРИ ПЕРЕВИЩЕННІ ОБСЯГУ ДОХОДУ ЗА 2020 РІК У РОЗМІРІ
1 000 000 ГРН. ТА ПРОТЯГОМ 2021 РОКУ – 1 320 000 ГРН.
НЕЗАЛЕЖНО ВІД ОБРАНОГО ВИДУ ДІЯЛЬНОСТІ
У 2022 РОЦІ
ФІЗИЧНІ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦІ (ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО
ПОДАТКУ ДРУГОЇ – ЧЕТВЕРТОЇ ГРУПИ) НЕЗАЛЕЖНО ВІД ОБСЯГУ
ДОХОДУ ТА ОБРАНОГО ВИДУ ДЯІЛЬНОСТІ
З ПИТАНЬ НАДАННЯ РОЗ’ЯСНЕНЬ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ ЗВЕРТАТИСЯ
ЗА ТЕЛЕФОНАМИ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ:
(0542) 68 50 69 (ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ РРО)
(0542) 68 50 36 (ТЕХНІЧНІ ПИТАННЯ ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ РРО / ПРРО)
Дата публікації: 05.01.2021
Підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Офіс з просування експорту України підготував підбірку корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки: кейс-стаді, статті та посилання на корисні матеріали.
Це новий формат дайджесту з підбіркою корисної інформації від учасників інноваційної освітньої програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності. Консолідуючи інформацію отриману в рамках кожного Модулю, команди створюють освітні статті та кейс-стаді, що допоможуть Вам у виході на нові ринки.
Другий випуск Consultant’s digest #2 розкриватиме тематики веб-маркетингу, цифрових продажів, веб-аналітики, аналізу бізнесу за допомогою цифрових інструментів, веб-маркетингу консалтингових послуг, а також Ви зможете знайти для себе інформацію у форматі кейс-стаді про вихід виробників етно-одягу на Скандинавській ринок, виклик Німецького ринку українській компанії кравців, промоції виробники верхнього одягу на ринку Канади, весільні сукну в Австралії та розвиток експорту до Польщі виробників картин за номерами.
До уваги платників податків, зборів, платежів, інших надходжень!
З 01.01.2021 року запроваджуються нові Реквізити рахунків для обліку доходів Сумської міської територіальної громади.
Дата публікації: 10.12.2020
Господарський суд Сумської області скасував рішення Антимонопольного комітету України по визначенню виконавців земельних торгів у Сумах
До суду звернувся Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради з позовом до відповідача Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування його рішення. В цьому рішенні Антимонопольний комітет України зазначає, що начебто дії Департаменту під час визначення виконавця земельних торгів з продажу прав оренди земельних ділянок комунальної власності проводилися не на конкурентних засадах. А це є негативним наслідком, оскільки суб’єкти господарювання, які надають аналогічні послуги, не мали змоги вступити на цей ринок.
Як вбачається з матеріалів справи, протягом 2017 – 2019 років Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради було укладено чотири договори про надання послуг з підготовки лоту та проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельної ділянки, що відбулися, відповідно яких винагорода виконавця земельних торгів за кожний лот не перевищувала 200 тисяч гривень і сплачувалася переможцем торгів. Бюджетні кошти при цьому не витрачалися, відповідні послуги не закуповувалися.
Суд врахував, що у законодавстві відсутній механізм, який забезпечував би порядок конкурентного відбору виконавців земельних торгів на прозорих недискримінаційних умовах, у випадку, якщо не застосовуються умови Закону України «Про публічні торги».
Позивач зазначив про те, що ним не вчинено будь-яких дій щодо звуження кола потенційних учасників, оскільки СТБ «Сумиагропромбіржа» не виявила бажання бути виконавцем земельних торгів, що організовувались Департаментом та не зверталась з пропозицією виступити виконавцем земельних торгів. Відповідно до вище вказаного суд погоджується з позицією позивача, що залишення поза увагою норм матеріального права, які безпосередньо регулюють спірні правовідносини є наслідком прийняття рішень, що суперечать вимогам закону.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що механізм проведення допорогових закупівель не регулюється Законом України «Про публічні закупівлі», а тому притягнення позивача до відповідальності на підставі Закону України «Про захист економічної конкуренції» не є законним.
У процесі розгляду справи відповідачем не було надано належних доказів в обґрунтування того, що механізм допорогових закупівель регулюється Законом України «Про публічні закупівлі». Як наслідок, відповідачем не доведено, що виявлені ним порушення регулюються нормами Закону України «Про захист економічної конкуренції». Суд вирішив позовні вимоги задовольнити.
Дата публікації: 10.12.2020
З вересня 2020 року Офіс у співпраці з Інститутом Маркетингу Естонії реалізують безкоштовну інноваційну освітню програму Train the Trainers
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що з вересня 2020 року Офіс у співпраці з Інститутом Маркетингу Естонії реалізують безкоштовну інноваційну освітню програму Train the Trainers.
Це інтенсивна освітня програма, що дозволяє отримати необхідний обсяг знань та досвіду для здійснення консалтингової діяльності в сфері експорту, підкріпленого практичними завданнями, що виконуватимуться на базі реальних підприємств. Наразі, навчання проходять 55 учасників (10 команд) з 13 регіонів України. В рамках кожного модулю впродовж одного місяці учасники працюватимуть на базі реальних компаній, що дозволить понад 60 компаніям отримати безкоштовні консультації, а учасникам отримати навички в різних галузях.
Консолідуючи інформацію отриману в рамках кожного Модулю, команди створюють освітні статті та кейс-стаді, що допоможуть підприємцям у виході на нові ринки. Consultant’s Digest - це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки від учасників інноваційної освітньої програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності.
Перший випуск Consultant’s digest #1 розкриває тематики маркетингу, брендингу, сторітелінгу, а також Ви зможете знайти для себе інформацію у форматі кейс-стаді про меблевий, поліграфічний та креативний сектори: https://epo.org.ua/ttt_digest-1/.
Деталі про особливості програми, а також умови участі Ви можете знайти за посиланням: https://epo.org.ua/education/train-the-trainers/.
Дата публікації: 08.12.2020
E-Export School від Укрпошти запускає вебінари для підтримки малого й середнього бізнесу
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що E-Export School від Укрпошти запускає вебінари для підтримки малого й середнього бізнесу.
E-Export School від Укрпошти — це відкрита інформаційна платформа для українських виробників, започаткована Укрпоштою наприкінці 2016 року.
Мета проекту: через серію інтенсивів-семінарів та індивідуальні консультації допомогти представникам малого і середнього бізнесу вийти на зовнішні ринки шляхом продажу товарів кінцевим споживачам за допомогою інтернет-інструментів з України за кордон. За 4 роки Укрпошта провела більше 30 безкоштовних семінарів по Україні та долучилася до 40 заходів українського та закордонних урядів у якості партнера.
Онлайн-курс дозволить дізнатися як ефективно експортувати товари з України та вести бізнес на популярних майданчиках онлайн-торгівлі, а саме – Amazon, ETSY, Shopify, eBay.
Освітній курс складається з 5 блоків навчальних відео і коротких довідників, які можна буде знайти на YouTube-каналі та Facebook-сторінці E-Export school від Укрпошти.
Ініціатори даного курсу впевнені, що він стане корисним посібником для малих підприємців у розвитку власної справи за кордоном і допоможе українцям розпочати та масштабувати свій бізнес на світових ринках.
Більше інформації про курс можна знайти на офіційному вебсайті Укрпошти:
Відео вже доступні для перегляду на YouTube:
Дата публікації: 02.12.2020
03 грудня 2020 року відбудеться онлайн-семінар «Як з хобі зробити бізнес та почати продавати товари за кордон?»
До уваги фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 03 грудня 2020 року (початок о 14.00) відбудеться онлайн-семінар «Як з хобі зробити бізнес та почати продавати товари за кордон?», який співфінансується за рахунок цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської територіальної громади.
Цей захід для тих, хто обожнює створювати речі ручної роботи або має своє виробництво. Він ідеально вбудовується у сучасні реалії, дає можливість працювати з дому та заробляти при сумлінній праці в середньому 1500$ на місяць, якщо знайдете свою нішу і запропонуєте унікальний товар, який користується попитом.
За 4 години Ви дізнаєтесь:
- як дорого продавати ваші товари західним покупцям;
- покроковий план запуску вашого міжнародного магазину;
- юридичні та бухгалтерські аспекти ведення бізнесу;
- як приймати платежі від закордонних покупців та відправляти товари.
Ви навіть зможете відкрити власний магазин на Etsy під час заходу, якщо підготуєте назву магазину, фото одного товару, його назву і опис англійською мовою.
Участь безкоштовна, але реєструйтесь лише за умови обов’язкової участі, оскільки кількість місць у вебінарній кімнаті обмежена. За 15 хвилин до початку заходу Ви отримаєте лист з посиланням на трансляцію. Тож уважно читайте пошту.
Реєстрація за посиланням:
https://event.webinarjam.com/register/81/k37wmc91
Організатори заходу: Центр інформаційної підтримки бізнесу, Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Дата публікації: 25.11.2020
21 жовтня 2020 року Укрпошта та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили серію освітніх роликів про можливості торгівлі на міжнародних інтернет-майданчиках: Amazon, ETSY, Shopify та eBay
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Як продавати за кордон, щоб заробляти у 5 разів більше ніж в Україні: безкоштовний курс про відкриття онлайн магазинів на Amazon, ETSY, Shopify та eBay
21 жовтня 2020 року Укрпошта та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили серію освітніх роликів про можливості торгівлі на міжнародних інтернет-майданчиках: Amazon, ETSY, Shopify та eBay. Проєкт реалізовано агенцією TECHBUREAU у партнерстві з кінопродакшеном Perfectionist.
Освітній курс складається з 5 блоків навчальних відео та коротких довідників, які можна буде знайти на Facebook сторінці E-Export school від Укрпошти. У самих відео герої, які вже відкрили власну справу, коротко розказують про відкриття нового магазину на світових майданчиках онлайн торгівлі. Курс доступний онлайн для всіх охочих в рамках E-Export school від Укрпошти.
Etsy
Etsy – найбільший маркетплейс хендмейд та вінтажних речей. Наразі там представлені тисячі українських підприємців, а Україна входить в першу десятку ринків за кількістю виставлених товарів – більше 1 млн одиниць. У 11 відео експерт розкаже, як відкрити магазин, визначити собівартість продукції, генерувати продажі, залучити клієнтів, налаштувати оплату та багато іншого.
Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.
Amazon
Amazon – найбільш популярний сайт електронної комерції у світі з 200 млн унікальних відвідувачів щомісяця. Така аудиторія покупців дозволяє 46% магазинам заробляти до $5 тис. У відео розповідається про саму платформу та моделі організації продажів, як обрати правильну нішу, зареєструвати магазин, як вивести гроші та багато інших секретів успішного онлайн-експорту. Дізнатись, як вікрити магазин на Amazon можна на YouTube каналі Укрпошти https://bit.ly/2TXJjYk.
Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.
eBay
eBay – найбільший у світі онлайн аукціон. На платформі зареєстровано 200 млн користувачів, 20 млн з яких продавці. 78% покупців – це жителі США.
З відеокурсу про eBay можна дізнатись про те, як відкрити магазин, створити ефективні оголошення, яку модель продажів обрати, як доставляти товари, отримати оплату та багато іншого.
Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.
WOW-бренд
Останній 5 блок про те, як зробити вау-бренд, визначити конкурентів, цільову аудиторію, налаштувати просування в Instagram, Facebook, YouTube тощо. Експертом виступає Альона Мирза – співзасновниця мультибрендингового магазину Kapsula, що має 15 років досвіду у сфері маркетингу.
Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.
Навчальний курс є продовженням проєкту «Електронна комерція в дії», який спрямований на допомогу українським мікро та малим підприємствам (МСП) вийти на міжнародні ринки. У травні цього року партнери створили покроковий довідник з практичними рекомендаціями для українських підприємців «E-Export: як розпочати бізнес з України: юридичні, податкові та митні аспекти» та надихаючий відеопроєкт «E-Export – твій ключ до успіху та розширення власної справи!» про реальних людей, які спробували і досягли успіху.
Переглянути покроковий довідник з практичними рекомендаціями для українських підприємців «E-Export: як розпочати бізнес з України: юридичні, податкові та митні аспекти» можна на сайті E-Export School від Укрпошти https://bit.ly/32gRcN5.
Переглянути історію успіху українських експортерів можна на YouTube каналі Укрпошти https://bit.ly/3l0DHIF.
Нагадаємо, що з 29 вересня 2020 року Укрпошта запустила E-export talks – серію щотижневих онлайн-вебінарів з експертами про онлайн-експорт. За попередньою реєстрацією участь у вебінарі безкоштовна.
Довідка:
E-Export School від Укрпошти — це відкрита інформаційна платформа для українських виробників, започаткована Укрпоштою наприкінці 2016 року. Мета проекту: через серію інтенсивів-семінарів та індивідуальні консультації допомогти представникам малого і середнього бізнесу вийти на зовнішні ринки шляхом продажу товарів кінцевим споживачам за допомогою інтернет-інструментів з України за кордон. За 3,5 роки Укрпошта провела більше 30 безкоштовних семінарів по Україні та долучилася до 40 заходів українського та закордонних урядів у якості партнера.
Проєкт став частиною комплексної програми з підтримки експорту малого та середнього бізнесу «E-Export programme». У 2019 році E-Export school отримала 2 найпрестижніші нагороди у сфері поштової та експрес-доставки The World Post & Parcel Awards у категоріях «Поштові технології для e-commerce» та «Соціально відповідальні програми». Більше інформації можна знайти у соціальній мережі Facebook.
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкуретності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю.
TECHBUREAU – це агенція соціальних і екосистемних проектів. Місія агенції - допомагати українським підприємцям побудувати успішний бізнес та вийти на міжнародні ринки. Команда агенції поєднує експертизу у стратегії, комунікаціях, маркетингу, освіті та міжнародній діяльності.
Perfectionist – це фільм-продакшен та креативна агенція, що базується в Києві. Працює над великими та малими продакшен проектами, маркетинговими активностями пов'язаними із відео маркетингом, виробляє відео-контент у великому масштабі.
26 листопада 2020 року Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми буде проводити практичний семінар «Від продукту до бренду» в онлайн-форматі на платформі Zoom
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 26 листопада 2020 року Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми буде проводити практичний семінар «Від продукту до бренду», в онлайн-форматі на платформі Zoom.
Захід спрямований на власників, керівників та фахівців підприємств і організацій, зацікавлених у підвищенні рівня конкурентоспроможності власного товару чи послуги.
Під час семінару розкриватимуться питання:
- інструментів просування бренду, в тому числі digital-brand;
- практики розробки атрибутики бренду у сфері малого і середнього бізнесу;
- особливостей формування та просування бренду в умовах карантину.
У другій частині заходу заплановано 2 практичні воркшопи:
1. «Просування бренду в соціальних мережах Facebook та Instagram»;
2. «Практичні поради щодо побудови бренду».
Участь у семінарі безкоштовна. Реєстрація обов'язкова до 12-00 години 25.11.2020 року за посиланням:
Деталі у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/840365176718518/
Дата публікації: 04.11.2020
19-21 листопада 2020 року у м. Кишинів в режимі онлайн відбудеться VII форум Moldova Business Week, організатором якого є Уряд Республіки Молдова та Агентство з питань залучення інвестицій InvestMoldova
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 19-21 листопада 2020 року у м. Кишинів в режимі онлайн відбудеться VII форум Moldova Business Week, організатором якого є Уряд Республіки Молдова та Агентство з питань залучення інвестицій InvestMoldova.
Протягом першого дня форуму офіційні особи Молдови та провідні експерти планують обговорити питання тенденцій розвитку світових економік,
головних напрямів інвестиційної діяльності, а також планується проведення панельних сесій, присвячених економічній політиці Молдови, розробці заходів з інтеграції економіки Республіки Молдова у світову, залучення іноземних інвестицій у створення нових виробничо-промислових процесів.
Другий день буде присвячено розвитку семи стратегічних секторів економіки Молдови: агропродовольчому, інформаційно-комунікаційним технологіям, аутсорсингу бізнес-процесів та науковим дослідженням і розробці
(ВРО & R&D), інфраструктурі, інформаційним технологіям, промисловому виробництву і моді.
У рамках сесій планується проведення презентацій діяльності окремих компаній із кожного сектору економіки, організація можливості підбору бізнес-партнерів, участь в інтерактивних панельних дискусіях тощо. Реєстраційна форма для участі у форумі доступна на сторінці заходу - https://mbw.md/.
Підтримка бізнесу у Сумах!
Дата публікації: 07.10.2020
Дата публікації: 28.09.2020
30 вересня 2020 року відбудеться семінар "Актуальні зміни в обліку та оподаткуванні для малого бізнесу"
«До уваги фізичних осіб-підприємців та представників малого бізнесу м. Суми!
Повідомляємо Вам, що 30 вересня 2020 року відбудеться семінар «Актуальні зміни в обліку та оподаткуванні для малого бізнесу». Запрошуються підприємці, бухгалтери та інші зацікавлені особи малих підприємств.
Організатори: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, аудиторська фірма «Альфа-Аудит», кафедра бухгалтерського обліку та оподаткування СумДУ, Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми.
Лектори:
Літвинова Лариса Тихонівна – директор Аудиторської фірми «Альфа-Аудит», Голова спілки аудиторів Сумської області;
Бурденко Ірина Миколаївна – к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського державного університету, яка має досвід викладання на курсах підвищення кваліфікації для практикуючих бухгалтерів та підприємців.
УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА.
Час проведення: реєстрація 11.30 -12.00, семінар 12.00 -15.00.
Реєстрація обов’язкова за тел.: (0542) 700-139 або через e-mail: mandryka.v@smr.gov.ua
Основні питання семінару:
· ПРРО і РРО: зміни, нормативні документи щодо електронних фіскальних чеків, РРО у смартфоні, звітність.
· ПДВ-зміни та зміни з податку на прибуток.
· ЄСВ та ПДФО: звітність та зміни.
· Перевірки Держпраці та органів ДПС: чого очікувати та як вберегтися.
· Наслідки змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
· Актуальні питання з обліку основних засобів.
· ТОП-10 кадрових документів ФОПа.
Дата публікації: 24.09.2020
6-8 жовтня 2020 року відбудеться Форум партнерів в рамках Конгресу Транскордонного Співробітництва Люблін 2020
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 6-8 жовтня 2020 року відбудеться Форум партнерів в рамках Конгресу Транскордонного Співробітництва Люблін 2020.
Форум покликаний створити простір для спілкування та обміну досвідом між організаціями, які шукають міжнародних партнерів. З огляду на нинішню ситуацію захід повністю пройде у віртуальному просторі з використанням сучасної платформи і з синхронним перекладом на три мови: польську, англійську та російську.
Щодня захід буде збирати практиків міжнародного співробітництва за такими тематичними напрямками:
день I (06.10.2020) - підприємництво та міжсекторальне співробітництво для економічного розвитку, включаючи охорону навколишнього середовища;
день II (07.10.2020) - соціальна політика, включаючи освіту та проєкти з розвитку громадянського суспільства;
день III (08.10.2020) - культура, туризм і спорт.
До участі запрошуються представники органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, муніципальних установ, шкіл і університетів.
Прийом заявок на участь у Форумі триватиме до 29 вересня 2020 року.
Заявки на участь приймаються за адресою: justyna.targonska@lublin.eu.
Дата публікації: 22.09.2020
24 вересня 2020 року відбудеться онлайн-конференція «Україна – Словенія: торговельно-економічне співробітництво під час глобальних змін»
До уваги представників малого та середнього бізнесу м. Суми!
Повідомляємо Вам, 24 вересня 2020 року о 12:00 відбудеться онлайн-конференція «Україна – Словенія: торговельно-економічне співробітництво під час глобальних змін» за участю українських і словенських дипломатичних установ, профільних міністерств, керівництва ТПП обох країн і ділових кіл України та Словенії.
Захід організовується у співпраці з Державним агентством SPIRIT Словенія, Посольством України в Словенії, Посольством Словенії в Україні, Міністерством економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, Міністерством економічного розвитку та технологій Республіки Словенія та Міністерства закордонних справ Республіки Словенія.
Програма зустрічі передбачає пленарну частину, в якій будуть висвітлені найближчі перспективи та пріоритетні напрями українсько-словенського економічного співробітництва, секцію Q&A та секторальні робочі групи, в яких компанії зможуть провести В2В.
Секція питань та відповідей також включає представлення учасників зустрічі, час регламентований.
Формат зустрічі - он-лайн та офлайн для спікерів.
Он-лайн формат зустрічі відбудеться за допомогою системи ZOOM. Посилання в кімнату вебінару буде надіслано вам на пошту за день до події.
Вартість участі – 360 грн (вкл. ПДВ).
Чому варто взяти участь в зазначеному заході:
- особисте знайомство з керівниками дипломатичних місій, органів влади, міжнародних об'єднань, компаніями, потенційними партнерами;
- отримаєте корисні прикладні матеріали, що стосуються роботи на ринку Словенії;
- кожен матиме змогу презентувати продукцію чи послуги компанії іншим учасникам заходу;
- будуть організовані прямі преговори в секціях (по сферах діяльності), що надасть змогу вести предметні переговори.
Реєстрація за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0i6cCkPVxMXfvm4b05E8E2MK9XG32MZIaoSbsqH9Of94aHQ/viewform
Контакти для довідок:
Ольга Бондаренко (boi-ier@ucci.org.ua, тел.: +38 044 461 98 08);
Анна Любима (ast-ier@ucci.org.ua, dept.ier@gmail.com, тел.: +38 095 546 65 09)
Забашта Валерія (+38 050 366 49 97, valeryz.2393@gmail.com).
Тривалість заходу – 1 година 30 хв.
Дата публікації: 15.09.2020
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн-вебінар про розширення ринків продажу для виробників одягу, взуття, аксесуарів, товарів для дому та декору, а також про можливості для розвитку локальних бізнесів «Платформа «Всі. Свої». Вихід на всеукраїнський ринок», який відбудеться 18 вересня 2020 року
До уваги представників малого бізнесу м. Суми!
Повідомляємо Вам, що Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн-вебінар про розширення ринків продажу для виробників одягу, взуття, аксесуарів, товарів для дому та декору, а також про можливості для розвитку локальних бізнесів «Платформа «Всі. Свої». Вихід на всеукраїнський ринок», який відбудеться 18 вересня 2020 року з 16:00 до 17:00. Спікерка – Тетяна Фіщук, директорка з комунікацій проєкту «Всі. Свої». Тетяна розповість про проєкт «Всі. Свої» і які переваги він має для локальних виробників; умови співпраці з проєктом: як маленькому бізнесу стати частиною великої мережі; заходи і можливості у межах проєкту для його учасників; та багато іншого.
Запрошуються виробники одягу, взуття, аксесуарів, товарів для дому та декору, підприємці, експерти у сфері торгівлі та консалтингу, представники бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналісти бізнес-видань та всі зацікавлені.
Контактна особа: Станіслав Корольков, моб. тел.: +38 099 455 23 75, e-mail: skorolkov@internews.ua .
Дата публікації: 10.09.2020
14 і 15 вересня 2020 року відбудеться онлайн-тренінг від Торгово-промислової палати України «Маркетинг з мінімальним бюджетом»
До уваги представників малого та середнього бізнесу м. Суми!
Повідомляємо Вам, що 14 і 15 вересня 2020 року відбудеться онлайн-тренінг від Торгово-промислової палати України «Маркетинг з мінімальним бюджетом».
Тренінг проводить Насирова Світлана - PHD, сертифікований бізнес-тренер, бізнес-консультант з маркетингу та розвитку бізнесу, експерт-практик в сфері створення маркетингової стратегії, Керівник Асоціації консультантів для Бізнесу «АКБ».
Вартість участі - 480 грн. (вкл. ПДВ),
для членів ТПП - 360 грн. (вкл. ПДВ)
Контактна особа: Забашта Валерія 050 366 49 97 zva-zed@ucci.org.ua
Більше інформації, реєстрація та програма за посиланням https://bitly.su/ASAXJAL
Оголошення про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми
Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.
Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.
Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.
До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:
- є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;
- є нерезидентами України;
- здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;
- здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;
- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
- перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
- подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;
- мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;
- отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;
- отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;
- здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;
- є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».
Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради:
- заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;
- відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;
- лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;
- бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
- звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
- завірена Претендентом копія кредитного договору;
- завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;
- завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;
- копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;
- завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);
- завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.
Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 01 вересня 2020 року по 30 вересня 2020 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.
Дата публікації: 25.08.2020
Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Інформаційне повідомлення
про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
- Нежитлове приміщення площею 11,3 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 38
- Нежитлове приміщення площею 348,9 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Нижньохолодногірська, 10
- Нежитлове приміщення площею 25,4 кв. м за адресою: м. Суми, провулок 9-го Травня, 10
- Нежитлове приміщення площею 15,6 кв. м за адресою: м. Суми, Герасима Кондратьєва, 144/2
- Нежитлове приміщення площею 29,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Прокоф’єва, 22
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.
- Нежитлове приміщення площею 568,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 15
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом продажу на аукціоні.
Дата оцінки: 31.08.2020.
Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 № 47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за № 198/31650.
До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».
Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.
Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.
Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.
Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.
Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис. грн.
Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.
Кінцевий термін подання конкурсної документації 10 вересня 2020 року до 16 год. 00 хв.
Конкурс відбудеться 15 вересня 2020 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35. Телефон для довідок: 700-406.
Дата публікації: 03.08.2020
20 серпня 2020 року відбудеться Онлайн-форум: "Україна-Туреччина: нові можливості для співпраці"
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 20 серпня 2020 року о 14:00 відбудеться Онлайн-форум: «Україна-Туреччина: нові можливості для співпраці».
Чому варто взяти участь в зазначеному заході?
- особисте знайомство з керівниками дипломатичних місій, органів влади, міжнародних об'єднань, турецькими компаніями, потенційними партнерами;
- отримаєте корисні прикладні матеріали, що стосуються роботи на ринку Туреччини, зокрема і каталог з контактами турецьких бізнес організацій;
- кожен матиме змогу презентувати продукцію чи послуги компанії іншим учасникам заходу;
- будуть організовані прямі переговори в секціях (по сферах діяльності), що дадуть змогу вести предметні переговори;
- забезпечується синхронний переклад, що знімає питання мовного бар'єру.
Програма зустрічі передбачає пленарну частину, в якій будуть висвітлені найближчі перспективи та пріоритетні напрями українсько-турецького економічного співробітництва, секцію Q&A та секторальні робочі групи, в яких компанії зможуть провести В2В.
Секція питань та відповідей також включає представлення учасників зустрічі, час регламентований.
Передбачається, що в зустрічі також візьмуть участь експерти в сфері логістики та експортного консалтингу, а також представник ТПП України в Туреччині, з метою надання консультацій щодо роботи на згаданому ринку.
За результатами проведення онлайн-зустрічі, українські компанії отримають можливість налагодити прямі контакти з турецькими компаніями та одержать інформацію щодо практичної допомоги малому і середньому бізнесу під час здійснення експортно-імпортних операцій, каталог бізнес-асоціацій та ділових кіл Туреччини.
Організаційно-фінансові умови участі:
Формат заходу: онлайн на базі платформи ZOOM, посилання в кімнату вебінару буде надіслано учасникам на пошту за день до події.
Робоча мова: російська - турецька. Вартість участі – 360 грн (з ПДВ). Вартість участі для членів ТПП України – 240 грн (з ПДВ). Орієнтовна тривалість вебінару – 2 години (14.00 – 16.00).
Попередня реєстрація для участі - обов'язкова за посиланням: https://forms.gle/qiDPsMXTErxpczwG8.
Контакти для зворотного зв'язку:
Анна Любима (+380955466509, ast-ier@ucci.org.ua,dept.ier@gmail.com, тел.: (044) 461-98-08); Юлія Єгорова, тел.: (044) 461-98-07, моб.: (050) 942-69-66, yys-ier@ucci.org.ua, yegorova249@gmail.com; Валерія Забашта, тел.: (044) 584- 28-15, моб.: (050) 366-49-97, valeryz.2393@gmail.com, zva- zed@ucci.org.ua.
Дата публікації: 29.07.2020
Приватизовано шляхом викупу
- Нежитлове приміщення площею 188,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 5
Приватизовано ФОП Жаботинською Т.Ю. за 267 340,00 грн. без ПДВ
- Нежитлове приміщення площею 129,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Супруна, 17/1
Приватизовано ГО «Антикримінальний вибір України» за 353 030,00 грн. без ПДВ
- Нежитлове приміщення площею 65,7 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Борова, 45
Приватизовано ПФ «Манхеттен» за 254 254,00 грн. без ПДВ
Повідомляємо про проведення серії тренінгів для суб'єктів господарювання з підготовки до заходів державного контролю "Обізнаний підприємець-легкі перевірки"
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо про проведення серії тренінгів для суб'єктів господарювання з підготовки до заходів державного контролю «Обізнаний підприємець-легкі перевірки».
Перший тренінг (програма додається) відбудеться 30 липня 2020 року з 09:00 до 12:00.
Ціллю тренінгу є підготовка бізнесу до державних перевірок у сфері безпечності продуктів харчування, спрямована на подолання корупції.
Тренінг буде проводитись у двох форматах:
- онлайн – на базі сервісу ZOOM;
- офлайн – на базі ВЦ «Іллінський» за адресою: м. Суми, вул. Іллінська,7А.
Цільовою аудиторією даного заходу є керівники та представники підприємств харчової промисловості та аграрних підприємств Сумщини.
Вартість участі – 300 грн. за одну людину.
Для реєстрації на тренінг та у разі виникнення запитань, звертатися за телефонами: (0542) 770-767, (050) 407-22-25 або ves1@cci.sumy.ua.
Дата публікації: 16.07.2020
Інформація про результати електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, які відбулися 28.05.2020 року
28 травня 2020 року відбулися електронні аукціони з продажу двох об’єктів комунальної власності, а саме:
- нежитлового приміщення площею 43,6 кв.м по вул. Некрасова, 2 у м. Суми;
- нежитлового приміщення площею 86,5 кв.м по вул. Ковпака ,43 у м. Суми.
Стартова ціна першого лоту (нежитлове приміщення по вул. Некрасова, 2) становила 158 400,00 грн. В ході торгів ціна лоту збільшилась на 104 741,00 грн. Об’єкт продано за 263 141,00 грн.
Стартова ціна другого лоту (нежитлове приміщення по вул. Ковпака, 43) становила 278 910,00 грн. В ході торгів ціна лоту збільшилась на 201 597,00 грн. Об’єкт продано за 480 507,00 грн.
Найвищу цінову пропозицію в обох випадках запропоновано учасником ТОВ «ІБК «Гідросфера», якого й визначено переможцем торгів. За результатами проведення аукціонів між Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради та ТОВ «ІБК «Гідросфера» укладено 2 договори купівлі-продажу зазначених нежитлових приміщень на загальну суму 743 648,00 грн. Оплата за укладеними договорами надійшла до бюджету Сумської міської ОТГ в повному обсязі. Крім цього, додатково надійшло 8 501,40 грн. від 9 учасників торгів, як сплата реєстраційних внесків за участь в аукціонах.
Аукціон, запланований на 13 липня 2020 року, за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій (голландський аукціон) з продажу нежитлового (підвального) приміщення площею 568,5 кв.м по вул. Ковпака, 15 у м. Суми у зв’язку з відсутністю учасників не відбувся.
Дата публікації: 15.07.2020
Підсумки конкурсу, який відбувся 10.07.2020 в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради щодо відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 129,6 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Супруна, б. 17/1, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ТОВ «ОФ «Юніт». Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 1 920,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 59,4 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, б. 53, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 200,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 42,0 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, провулок 9-го Травня, б. 8, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Приму О.Ю. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 1 200,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 17,9 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, Покровська площа, б. 13, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 400,00 грн.
Приватизовано шляхом продажу на електронному аукціоні
Нежитлове приміщення площею 86,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 43
Приватизовано ТОВ «ІБК «ГІДРОСФЕРА» за 480 507,00 грн. без ПДВ
Нежитлове приміщення площею 43,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Некрасова, 2
Приватизовано ТОВ «ІБК «ГІДРОСФЕРА» за 263 141,00 грн. без ПДВ
Приватизовано шляхом викупу
Нежитлове приміщення площею 38,3 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 217
Приватизовано ФОП Полятикіним С.О. за 114 700,00 грн. без ПДВ
Дата публікації: 13.07.2020
08.07.2020 року відбулися земельні торги з продажу права оренди земельної ділянки по вул. В'ячеслава Чорновола - вул. Першотравнева
У Сумській міській раді 08.07.2020 відбулися чергові земельні торги з продажу права оренди земельної ділянки, площею 0,4700 га, розміщеної по вулиці В’ячеслава Чорновола - вул. Першотравнева.
Переможцем земельних торгів визнано підприємство ТОВ «БВКК «Федорченко», з яким укладено договір оренди земельної ділянки на 10 років.
Річна сума орендної плати згідно укладеного договору оренди земельної ділянки складає 233,9 тис.грн.
Дата публікації: 01.07.2020
Оголошення про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб'єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми
Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.
Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.
Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.
До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:
є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;
є нерезидентами України;
здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;
здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;
визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;
перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;
подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;
мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;
отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;
отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;
здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;
є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».
Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради:
заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;
відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;
лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;
бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);
завірена Претендентом копія кредитного договору;
завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;
завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;
копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;
завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);
завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.
Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 01 липня 2020 року по 30 липня 2020 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.
Детальна інформація за посиланням: https://go-gl.com/m1Uo
Дата публікації: 23.06.2020
Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Інформаційне повідомлення
про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Нежитлове приміщення площею 42,0 кв. м за адресою: м. Суми, провул. 9-го Травня, 8
Нежитлове приміщення площею 59,4 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, 53
Нежитлове приміщення площею 129,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Супруна, 17/1
Нежитлове приміщення площею 17,9 кв. м за адресою: м. Суми, Покровська площа, 13
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.
Дата оцінки: 30.06.2020.
Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 №47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за №198/31650.
До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».
Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.
Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.
Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.
Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.
Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.
Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.
Кінцевий термін подання конкурсної документації 07 липня 2020 року до 16 год. 00 хв.
Конкурс відбудеться 10 липня 2020 року о 10.00 за адресою:
м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.
Телефон для довідок: 700-406.
Підсумки конкурсу, який відбувся 15.06.2020 в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради щодо відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Підсумки конкурсу,
який відбувся 15.06.2020 в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради
щодо відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до
проведення незалежної оцінки
об’єктів нерухомості
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 65,7 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Борова, 45, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 300,00 грн.
Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 188,0 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 5, з метою приватизації шляхом викупу, визнано – ТОВ «ОФ «Юніт». Строк надання послуг з оцінки – 10 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 280,00 грн.
Приватизовано шляхом викупу
Нежитлове приміщення площею 419,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Горького, 25
Приватизовано ФОП Король О.В. за 1 343 330,00 грн. без ПДВ
Запрошуємо 23 червня 2020 року взяти участь у дистанційному навчанні з питань публічних закупівель на тему: "Ефективна участь у публічних закупівлях"
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 19.09.2019 року прийнято нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі», яка введена у дію з 19 квітня 2020 року (окрім розділу VІ).
Відтепер, для бюджетних установ стало обов’язком публічно оголошувати про проведення закупівель від 50 000 грн, що означає відкриття нового обсягу ринку для місцевих постачальників товарів, надавачів послуг та виконавців робіт. Окрім того, з 19.04.2020 року законодавчо передбачено нові способи закупівель та нові вимоги до учасників публічних закупівель.
Якщо Ви ще не є постачальником для бюджетних установ, або ж бажаєте покращити ефективність участі у публічних закупівлях через систему ProZorro, Сумська ТПП спільно із Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради запрошують Вас взяти участь у дистанційному навчанні з питань публічних закупівель на тему: «Ефективна участь у публічних закупівлях», яке відбудеться 23 червня 2020 року (програма додається).
Під час навчання комплексно розглядатимуться питання для успішної та ефективної участі у закупівлях, зокрема:
хто може бути учасником публічних закупівель;
як знайти необхідну закупівлю відповідно до специфіки свого бізнесу;
можливості майданчиків для участі у закупівлях;
види та алгоритм публічних закупівель;
як готувати та подавати тендерну пропозицію;
які вимоги замовників є дискримінаційними та як на них реагувати;
договір про закупівлю, зміни умов договорів.
Участь у навчанні – безкоштовна за умови реєстрації.
Для реєстрації на участь у семінарі та отримання додаткової інформації, звертайтеся за тел. 097-910-73-56, 066-055-40-66 або надсилайте заявку (додається) на е-mail ves2@cci.sumy.ua.
До уваги представників малого та середнього підприємництва!
Повідомляємо Вам, що 17-18 червня 2020 року з 11.00 до 14.30 години на онлайн платформі ZOOM відбудеться онлайн-тренінг «Логістика в експорті».
Тренінг розроблений для експортерів та представників малого та середнього бізнесу.
Цілі і результати тренінгу: учасники отримують готовий алгоритм з 5-ти кроків по оптимізації логістики при експорті продукції, самостійно розробляють тактику підготовки продукції до перевезення, навчаються готувати і перевіряти документи, опановують критерії оцінки транспортування, досліджують як планувати доставку та прогнозувати терміни перевезення і процес доставки.
Зміст тренінгу:
– опрацювання логістики перед укладенням експортної угоди ;
– створення єдиного центру відповідальності. Зниження витрат на логістику при підготовці і перевірці документів;
– планування поставки і прорахунок всіх можливих варіантів;
– оптимізація витрат за допомогою правильної упаковки товарів: контроль виконання доставки.
Тренінг проводить Михайло Дубенський, керуючий партнер (співвласник) транспортно-експедиційної компанії «Логістік Центр», експерт-консультант у сфері логістики та ЗЕД, спікер в логістичних школах Kyiv Logistics School і Logistic Network, має 20 років досвіду роботи в міжнародних вантажних перевезеннях усіма видами транспорту. Сертифікований бізнес-тренер (ТППУ).
Вартість участі:
480 грн. (вкл. ПДВ) – включає тест-оцінку отриманих знань і посттренінгову консультаційну сесію з тренером-експертом (через 2-3 тижні після тренінгу);
380 грн. (вкл. ПДВ) – якщо Ваша компанія є членом ТПП.
Програма
Реєстрація за посиланням: https://elogistika.ticketforevent.com/
Контактна особа – Забашта Валерія 050 366 49 97; valeryz.2393@gmail.com
Повідомляємо про роботу Сорсингової платформи Державної установи «Офіс з просування експорту»
До уваги керівників виробничих підприємств!
Повідомляємо Вам про роботу Сорсингової платформи Державної установи «Офіс з просування експорту» (далі – ДУ), яку створено для сприяння у встановленні ділових зв’язків українських виробників та постачальників послуг із потенціальними партнерами за кордоном.
Сорсингова платформа – це онлайн-каталог українських експортерів, що дозволяє іноземним компаніям легко знайти свого бізнес-партнера серед зареєстрованих українських компаній та встановити прямий контакт. Щодня каталог поповнюється новими українськими експортерами. Для іноземного імпортера це своєрідний фільтр надійності, адже на платформу потрапляють лише верифіковані компанії.
Зареєструватись на сорсинговій платформі можна через особистий кабінет на сайті ДУ, обравши послугу «Сорсинг» та заповнивши необхідну інформацію англійською мовою про компанію та продукт https://epo.org.ua/epo_profile/sourcing_service_page/.
Послуга надається тільки українським компаніям-виробникам, які відповідають наступним критеріям:
належність підприємства до суб’єктів малого, середнього або великого
підприємництва згідно з частиною 3 статті 55 Господарського кодексу України;
операційна діяльність протягом мінімум 2-х років;
наявність особи, що відповідає за зовнішньоекономічну діяльність із добрим володінням англійської мови;
наявність сертифікації виробництва та/або продукції/послуг;
наявність веб-сторінки/детального сайту-візитки англійською мовою.
З вимогами до заявки на реєстрацію можна ознайомитись за посиланням: https://epo.org.ua/instruktsiya-po-korystuvannyu-osobystym-kabinetom/#soursing.
Для отримання додаткової інформації та допомоги українські компанії можуть звернутись до фахівця ДУ Валентини Ляшенко, написавши лист з детальним описом запиту на електронну адресу: vliashenko@epo.org.ua.
Оголошення про проведення земельних торгів
Сумська міська рада
Кадастровий номер: 5910136600:21:014:0010
Місце розташування: Сумська область, м. Суми, вулиця В’ячеслава Чорновола-Першотравнева
Площа земельної ділянки: 0.4700
Цільове призначення земельної ділянки: 03.10
Містобудівні потреби (види використання): для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибу
НГО земельної ділянки, (грн): 5817284.00
Договір: Оренди
Умови договору, який укладається на земельних торгах: Договір оренди земельної ділянки строком на 10 років. Договір оренди земельної ділянки між організатором та переможцем укладається в день проведення торгів.Витрати щодо підготовкита проведення земельних торгів покладаються на переможця
Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою (грн): 232691.36
Містобудівні умови земельної ділянки: згідно Генерального плану та Плану зонування території м.Суми
Час проведення земельних торгів: 08.07.2020 10:00
Місце проведення земельних торгів: Сумська область, Суми район, м. Суми; м. Суми площа Незалежності,2, поверх 4, кабінет 59
Обмеження забудови земельної ділянки: Санітарно-захисна зона навколо об’єкта
Розмір реєстраційного внеску: 920.00 грн.
Розмір гарантійного внеску: 69807.41 грн.
Порядок сплати внесків: реєстраційні та гарантійні внески сплачуються на рахунок виконавця торгів до 02.07.2020 року, 15:00 (включно)
http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50622
Оголошено конкурс з відбору суб'єктів оціночної діяльності
Інформаційне повідомлення
про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості
Нежитлове приміщення площею 188,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 5
Нежитлове приміщення площею 65,7 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Борова, 45
Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.
Дата оцінки: 31.05.2020.
Замовник робіт з оцінки об’єкта – департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.
Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 №47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за №198/31650.
До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».
Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.
Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.
Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.
Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.
Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.
Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.
Кінцевий термін подання конкурсної документації 10 червня 2020 року до 16 год. 00 хв.
Конкурс відбудеться 15 червня 2020 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.
Телефон для довідок: 700-406.
Увага! З 01.06.2020 року нові реквізити!
Шановні орендарі комунального майна!
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради просить з 01.06.2020 кошти за оренду комунального майна перераховувати за наступними реквізитами:
Отримувач платежу Сумська міська отг/22080402
Код отримувача 37970593
Рахунок отримувача UA058999980334159850000018540
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
МФО банку 899998
Код класифікації доходів бюджету 22080402
Про звільнення від плати за землю на час карантину
Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомляє, що 18 березня 2020 року набув чинності Закон України від 17.03.2020 р. № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон № 533), яким, зокрема, внесені зміни до порядку нарахування та сплати плати за землю.
Так, підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено новим пунктом 524, згідно з яким за період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.
Разом з тим, нормами Закону № 533 визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПКУ подали податкову декларацію із плати за землю, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.
Дещо пізніше Верховна Рада України прийняла Закон України від 02.04.2020 р. № 540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі Закон № 540), яким змінено норму пункту 524 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо плати за землю.
Згідно з новоприйнятою Законом № 540 нормою плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки) не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року.
Тобто, плату за землю за квітень 2020 року фактично виключили із пільгового періоду.
Ті платники плати за землю, які на підставі Закону № 533 подали уточнюючі податкові декларації з плати за землю за 2020 рік на зменшення податкових зобов’язань за березень та квітень 2020 року, враховуючи вимоги Закону № 540, зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючу податкову декларацію до податкової декларації з плати за землю за 2020 рік (з урахуванням раніше поданих уточнюючих податкових декларацій) та відновити (збільшити) податкові зобов’язання з плати за землю за квітень 2020 рік. Сплатити відновлені (збільшені) суми податкових зобов’язань з плати за землю за квітень 2020 року потрібно у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених Податковим кодексом України за порушення термінів сплати податкових зобов’язань.
Отже, суб’єкти господарювання фізичні та юридичні особи можуть не нараховувати та не сплачувати земельний податок або орендну плату за землю лише за березень 2020 року.
Для цього потрібно до податкового органу подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни (зменшення) податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період березень 2020 року.
Основною умовою для звільнення від сплати земельного податку та орендної плати для земельної ділянки є використання таких земельних ділянок у своїй господарській діяльності.
За квітень 2020 року плату за землю потрібно сплатити у повному обсязі до “30” червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій.
27-29 травня відбудуться онлайн вебінари для мікропідприємництва
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 27-29 травня 2020 року Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн вебінари про можливості та перспективи розвитку мікробізнесу та програми допомоги від Європейського Союзу для мікропідприємництва.
Вебінар відбудеться для підприємців, експертів у сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.
Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/187271349108776/
Участь у вебінарах безкоштовна та за попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU_workshop2020
Вебінари відбудуться:
27 травня (середа) о 16:00 – 17:00
Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/cn0Aj95qXns
28 травня (четвер) о 16:00 – 17:00
Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/2DHUWsQ8hd8
29 травня(п’ятниця) о 16:00 – 17:00
Онлайн-трансляція за посиланням: https://youtu.be/U632smRIgIw
За додатковою інфомацією звертатися до Аліси Тягун координатора інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництва ЄС в Україні за тел.: +38 095 726 54 66 або до Станіслава Королькова, тел +38(099)455-23-75, skorolkov@internews.ua.
Приватизовано шляхом викупу
Нежитлове приміщення площею 143,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 122
Приватизовано ТОВ «АВАНГАРД-ТРЕЙД ПЛЮС» за 461 355,00 грн. без ПДВ
Можливості для розвитку бізнесу в умовах карантину
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!
У період посилених карантинних заходів багато організацій потребують підтримки та допомоги. У переліку нижче наведено деякі можливості для розвитку.
Інфраструктурні гранти House of Europe.
Гранти фінансують придбання техніки, що допоможе пристосуватися до нової, цифрової реальності. Грант стане у пригоді, якщо є розуміння, як спілкуватися з аудиторією в онлайні, але немає розуміння, де знайти гроші на комп’ютери та програмне забезпечення. Також підтримуються громадські організації, яким не вистачає коштів на зарплати співробітникам та оренду приміщень. Деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/59.
Онлайновий університет.
Карантин – час для саморозвитку та професійного зростання. Щоб зробити самоізоляцію продуктивною, House of Europe не тільки зібрали підбірку онлайнкурсів з культурного менеджменту, а і запровадили стипендії.
Щоб взяти участь у конкурсі на стипендію потрібно отримати диплом про успішне проходження курсу та подати заявку на онлайнплатформі донора. Наразі у підбірці 17 курсів Coursera та 7 курсів Prometheus. Підбірка буде поповнюватися.
Щотижня серед заявок будуть обирати стипендіатів, що отримають по 3 000 гривень. Дедлайн теж циклічний – щоп’ятниці о 15.00 за київським часом. Деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/61.
Міні-грант на підтримку організацій громадянського суспільства.
Кошти гранту можуть бути використані на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів. Послуги мають бути спрямовані на зміцнення або основних організаційних спроможностей, або отримання спеціальних навичок, які дозволяють ОГС ставати ефективнішими, незалежними та життєздатними. Організатор – платформа «Маркетплейс». Деталі: goo.gl/RrES6N.
Гранти Вишеградського фонду.
Підтримка спільних культурних, наукових та освітніх проектів, молодіжних обмінів, міжнародного партнерства, туризму. Малі гранти (до 4000 EUR), стандартні гранти (більше 4000 EUR), Вишеградська стратегічна програма (від 50 000 до 200 000 EUR), грант на університетське навчання (загальний бюджет: 100000 EUR), Вишеградська стипендіальна (2500 EUR/1 програма семестр). Адресат – юридична чи фізична особа по всьому світу. Організатор – Міжнародний Вишеградський фонд. Деталі: goo.gl/hDeI5P.
EU4Business: від стратегії до дії.
Головною метою є підтримка реформ, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності та поліпшення бізнес-середовища в країнах Східного партнерства. Зокрема, посилення інституційної бази, надання державної підтримки приватному сектору, поліпшення бізнес-середовища та інше.
Бюджет проекту – 4 мільйони EURO. Організатор – ЄС.
Деталі:http://www.eu4business.eu/uk/programme/eu4business-vid-strategiyi-do-diyi.
Мережа центрів підтримки бізнесу в Україні.
Програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності та поліпшення доступу до фінансування для українських МСП шляхом надання консультацій та зміцнення потенціалу, а також на підготовку до фінансування від ЄБРР та інших фінансових установ. Програма сприяє створенню мережі з 15 центрів підтримки бізнесу по всій країні з метою підтримки МСП в отриманні належного фінансування та ноу-хау для розвитку бізнесу.
Організатор – ЄС та Європейський банк реконструкції та розвитку.
Деталі: goo.gl/U9QvF2.
Європейський фонд для Південно-Східної Європи.
Фонд розглядає МСП, як головну опору для місцевих економік та рушійну силу у створенні робочих місць. Через надання додаткового фінансування EFSE сприяє економічному розвитку та процвітанню, залучає додаткових інвесторів до регіону. Організатор – ЄС та Німецький банк розвитку (KfW).
Деталі: goo.gl/BWRZdv.
Жінки у бізнесі.
Програма допомагає малим та середнім підприємствам під керівництвом жінок в отриманні доступу до фінансових ресурсів та ноу-хау, необхідних для розвитку. Надає бізнес-консультації МСП під керівництвом жінок, щоб допомогти підприємствам стати конкурентоспроможнішими. Пропонуються тренінги, наставництво та інша підтримка для надання можливості жінкам-підприємцям ділитися досвідом та навчатися один в одного, як у колег.
Організатор – ЄС та Європейський інвестиційний банк. Деталі: goo.gl/EVviMJ.
COSME | ERASMUS для молодих підприємців.
Якщо бізнесу не більше 3-х років або тільки планується відкриття власної справи, EYE дає можливість поїхати до країни ЄС на 1–6 місяців, щоб отримати досвід ведення аналогічного бізнесу. Адресат – нові та досвідчені підприємці. Організатор – Європейська Комісія. Деталі: goo.gl/brHmXG.
Група підтримки малого бізнесу ЄБРР.
Гранти малим та середнім підприємствам для зростання їх бізнесу.
ЄБРР допомагає підприємствам залучати висококваліфікованих консультантів, які здатні якісно трансформувати їх бізнес, і надає гранти (безповоротна фінансова допомога) для часткової оплати послуг консультантів. Адресат – представники малого та середнього бізнесу.
Організатор – Група підтримки малого бізнесу ЄБРР в Україні. Деталі: goo.gl/KErHqE.
Грант для стартапів на стадії розширення.
Цей грант для стартапів, які готові до збільшення продажів та/або залучення інвестицій. Важливо! Очікується, що внесок стартапу у проєкт гранту буде не менше ніж 25 % загального бюджету проєкту. Заявки, у яких внесок стартапу є більшим ніж 25%, отримають більше балів при оцінюванні. Адресат – лише зареєстровані в Україні стартапи (компанії або приватні підприємці). Дедлайн – 15 липня 2020 року Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.». Деталі: http://bit.ly/3cfQsvl.
Гранти на підтримку МСП, якими володіють та керують жінки.
Мета – посилення та просування ролі жінок у бізнесі, а також сприяння змінам стереотипного мислення, пов’язаного з гендерними ролями. Важливо! Має бути як мінімум 25 % власних коштів. Адресат – українські малі та середні підприємства (МСП), якими керують і володіють жінки, що бажають розширити свій діючий бізнес. Дедлайн -31 липня 2020 року Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.».
Деталі: https://bit.ly/3aP0xP3.
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»: Гранти для підтримки участі у торговельних заходах.
Приймаються грантові заявки на провадження діяльності, спрямованої на організацію торгових місій, зокрема на відвідування та участь у виставках та торговельних шоу. Гранти надаватимуться та впроваджуватимуться відповідно до правил USAID та Уряду США. Адресат – українські підприємства, бізнес-асоціації, інші і приватні організації з підтримки бізнесу. Дедлайн – 30 вересня 2020 р. Організатор – Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», яка реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк.». Деталі: https://bit.ly/2PzwClw.
Грантовий конкурс з розвитку підприємницьких компетенцій у програмі COSME.
Грантовий конкурс, спрямований на впровадження EntreComp у реальні навчальні продукти, шляхом створення та розвитку партнерства на національному, регіональному та локальному рівнях; підтримки політики розвитку підприємництва; підтримки інноваційних навчальних рішень. Організатор – Єврокомісія.
Дедлайн – 22 серпня 2020 року. Деталі: https://gurt.org.ua/news/grants/54369/.
Запрошуємо на вебінари “Мікробізнес в Україні”
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!
Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн вебінари «Мікробізнес в Україні: європейський досвід» про можливості та перспективи розвитку мікробізнесу, юридичну підтримку і супровід такого бізнесу та програми допомоги від Європейського Союзу для мікропідприємництва.
Вебінар відбудеться для підприємців, експертів у сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.
Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/2766743996708242/.
Участь у вебінарах безкоштовна та за попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU_workshop2020.
Вебінари відбудуться:
7 травня (четвер) о 16:00 – 17:00
Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/LAS-7WAMR2Q.
8 травня (п’ятниця) о 16:00 – 17:00
Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/Ibl4o2qriB4.
За додатковою інфомацією звертатися до Аліси Тягун координатора інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництва ЄС в Україні за тел.: +38 095 726 54 66; +38 044 458 44 40.
Порядок надання фінансової державної підтримки доповнено пакетом антикризових заходів
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!
Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 р. № 283 «Про внесення змін до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва» (додається) Урядову програму «Доступні кредити 5-7-9%» доповнено пакетом антикризових заходів для мікро- та малого бізнесу:
збільшено коло суб’єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за цією програмою. Тепер подавати заявки на кредит за умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%» можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 мільйонів гривень;
збільшено максимальну суму кредиту з 1,5 мільйона до 3,0 мільйонів гривень;
розширено перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на придбання нежитлової нерухомості без права передачі її третім особам; придбання обʼєктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних із реалізацією субʼєктом підприємництва інвестиційного проекту; поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів;
зменшено розмір компенсаційної процентної ставки до 3% для суб’єктів господарювання, кредитні кошти яким надаються на інвестиційні цілі, пов’язані із впровадженням ними господарської діяльності з запобігання виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації спалахів епідемій та пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також для запобігання та подолання їх наслідків.
Також, доопрацьовано умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», щоб поширити її дію на той бізнес, що вже має кредити. Це дозволить зменшити боргове навантаження на мікро- та малих підприємців, а також розширить їх доступ до джерел поповнення обігових коштів. Зокрема, йдеться про провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, медичних виробів та обладнання; фінансування обігових коштів для зарплати, оренди, комунальних і охоронних послуг, збереження робочого стану обладнання, сировини та матеріалів.
Суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням пільгових кредитів в рамках антикризових заходів до відміни карантину плюс 90 днів після такої відміни. Також, держава надає можливість отримати відстрочку з повернення кредиту, наданого на антикризові заходи, але не більше, ніж на дев’ять місяців.
Заявку на одержання кредитів підприємці можуть подати онлайн за посиланнями:
https://ukrgasbank.com/small_bussiness/credit/5_7_9_cred
https://privatbank.ua/business/5-7-9
https://www.oschadbank.ua/ua/579
https://www.eximb.com/ua/business/klientam-msb/msb-kredyty/derzhavna-programa-dostupni-kredyty-5-7-9.
Зміни до Порядку надання державної фінансової підтримки
Завантажити Переглянути
Оголошується продаж об’єктів приватизації
Інформаційне повідомлення
про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами
об’єкта приватизації по вул. Ковпака, 43 (площа 86,5 кв. м) у м. Суми
Інформація про об’єкт приватизації.
Назва об’єкта: нежитлове приміщення. Місцезнаходження об’єкта: 40000, м. Суми, вул. Ковпака, 43.
Відомості про об’єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 86,5 кв. м, розташоване на першому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку.
Відомості про земельну ділянку:
Обтяжень на земельну ділянку немає.
Балансоутримувач: не визначений.
План приміщення:технічний паспорт, виготовлений КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради додається.
Фотографічне зображення: Ковпака, 43 Суми
Інформація про аукціон.
Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.
Дата та час проведення аукціону: 28 травня 2020 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.
Аукціон в електронній формі проводиться відповідно до Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.
Приймання та реєстрація заяв на участь в аукціоні проводиться відповідно до вимог ч.7 ст.14 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.
До участі в аукціоні не допускаються особи, на яких поширюються обмеження, визначені частиною другою статті 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».
Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні з умовами, із зниженням стартової ціни встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 19 години 30 хвилин до 20 години 30 хвилин дня, що передує дню проведення електронного аукціону.
Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо з 16 години 15 хвилин до 16 години 45 хвилин дня проведення електронного аукціону.
У разі якщо об’єкт, який пропонувався для продажу на аукціоні, не продано, проводиться повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків.
У разі якщо об’єкт приватизації не продано повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків, проводиться аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій зі зниженням стартової ціни, визначеної згідно з правилами, встановленими статтею 22 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», на 50 відсотків.
Продаж об’єктів на аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подання цінових пропозицій здійснюються за наявності не менш як одного учасника аукціону.
Інформація про умови, на яких здійснюється приватизація об’єкта.
Стартова ціна об’єкта приватизації для:
– аукціону з умовами – 278 910,00 грн.
– аукціону із зниженням стартової ціни – 139 455,00 грн.;
– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 139 455,00 грн.
Розмір гарантійного внеску для:
– аукціону з умовами – 27 891,00 грн.,
– аукціону із зниженням стартової ціни – 13 945,50 грн.;
– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 13 945,50 грн.
Розмір реєстраційного внеску (плата за реєстрацію заяви на участь в аукціоні): 944,60 грн., що становить 0,2 мінімальної заробітної плати станом на 1 січня поточного року.
Умови продажу об’єкта приватизації:
Функціональне використання Об’єкта приватизації обов’язково узгоджувати з відповідними службами міста.
У тримісячний строк з моменту реєстрації права власності на об’єкт приватизації врегулювати земельні відносини згідно з діючим законодавством.
Укласти договори з постачальниками комунальних послуг та з підприємством, яке надає експлуатаційні послуги та послуги, пов’язані з утриманням місць загального користування, в місячний термін з моменту набуття права власності.
Утримувати Об’єкт приватизації у належному санітарному, протипожежному і технічному стані і нести всі витрати, пов’язані з цим, та забезпечувати його охорону.
Надавати Продавцю необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання умов цього Договору. Не перешкоджати Продавцю у здійсненні контролю за виконанням умов цього Договору.
Подальше відчуження Об’єкта приватизації можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.
Протягом 10 днів з моменту нотаріального посвідчення та державної реєстрації цього Договору відшкодувати Продавцю витрати на підготовку об’єкта до продажу в сумі 2 314,00 грн. (дві тисячі триста чотирнадцять) гривень 00 копійок на рахунок отримувача: UA258201720344230004000095239, банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, код отримувача: 40456009, отримувач платежу: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, призначення платежу: 3117693;0; відшкодування витрат на підготовку об’єкта до продажу по вул. Ковпака, 43.
У разі подальшого відчуження приватизованого об’єкта новий власник Об’єкта приватизації зобов’язаний у двотижневий строк з дня переходу до нього права власності на Об’єкт приватизації подати Продавцю копії документів, що підтверджують його право власності.
Подальше відчуження Об’єкта приватизації у тому числі відчуження об’єкта шляхом унесення його до статутного капіталу іншого господарського товариства можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.
Договори про подальше відчуження Об’єкта приватизації, обтяженого зобов’язаннями, що визначені у Договорі, підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Відсутність погодження Продавцем подальшого відчуження Об’єкта приватизації є підставою для визнання правочинів щодо такого відчуження недійсними.
Додаткова інформація.
Розмір плати за участь в електронному аукціоні, який підлягатиме внесенню учасником, у разі визнання його переможцем електронного аукціону встановлюється в договорі між Оператором електронного майданчика та учасником з урахуванням положень абзацу першого пункту 114 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 № 579. Плата за участь в електронному аукціоні вноситься переможцем електронного аукціону протягом трьох робочих днів з дня опублікування органом приватизації договору купівлі-продажу об’єкта приватизації в електронній торговій системі.
Реквізити для перерахування операторами електронних майданчиків гарантійних внесків, реєстраційних внесків потенційних покупців та проведення переможцем аукціону розрахунків за придбаний об’єкт в національній валюті:
IBAN: UA 898999980314121905000018540, одержувач платежу: Сумська міська ОТГ/31030000, код отримувача платежу: 37970593, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП).
Призначення платежу: (обов’язково вказати за що перераховуються кошти).
Реквізити рахунків операторів електронних майданчиків, відкритих для сплати потенційними покупцями гарантійних та реєстраційних внесків (посилання на сторінку офіційного веб-сайта адміністратора, на якій зазначені реквізити таких рахунків): https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.
Час і місце проведення огляду об’єкта: Ознайомитися з об`єктом можна в робочі дні за місцем його розташування, звернувшись до департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради за адресою: 40009, м. Суми, вул. Садова, 33, телефон для довідок: (0542) 700-407.
Графік роботи: понеділок – четвер з 8:00 до 17:15, п`ятниця з 8:00 до 16:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00, субота та неділя – вихідні дні.
Найменування організатора аукціону – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, м. Суми, вул. Садова, 33, адреса вебсайту – dresurs.smr.gov.ua.
Контактна особа: Пустовалова Наталія Олександрівна. Телефон для довідок: (0542) 700-407. Адреса електронної пошти: pustovalova.n@smr.gov.ua
Технічні реквізити інформаційного повідомлення.
Дата і номер рішення органу приватизації про затвердження умов продажу об’єкта приватизації: наказ Департаменту забезпечення ресурсних платежів від 22.04.2020 № 06.01-10/77 «Про затвердження умов продажу об’єкта комунальної власності по вул. Ковпака, 43 на електронному аукціоні».
Унікальний код, присвоєний об’єкту приватизації під час публікації переліку об’єктів, що підлягають приватизації, в електронній торговій системі: UA-AR-P-2019-12-04-000007-2 ● f1a344c97bd84717aaa57ee205adeaf6
Період між аукціоном:
– аукціон з умовами – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення електронною торговою системою про приватизацію об’єкта;
– аукціон із зниженням стартової ціни – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення;
– аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення.
Крок аукціону для:
– аукціону з умовами – 1% (2 789,10 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;
– аукціону із зниженням стартової ціни – 1% (1 394,55 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;
– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 1% (1 394,55 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації.
Кількість кроків аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій: 10 (десять) кроків.
Єдине посилання на вебсторінку адміністратора, на якій є посилання на вебсторінки операторів електронного майданчика, які мають право використовувати електронний майданчик і з якими адміністратор уклав відповідний договір:
https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.
Інформаційне повідомлення
про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами
об’єкта приватизації по вул. Некрасова, 2 (площа 43,6 кв. м) у м. Суми
Інформація про об’єкт приватизації.
Назва об’єкта: нежитлове приміщення. Місцезнаходження об’єкта: 40000, м. Суми, вул. Некрасова, 2.
Відомості про об’єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 43,6 кв. м, розташоване на першому поверсі двоповерхового житлового будинку.
Відомості про земельну ділянку:
Обтяжень на земельну ділянку немає.
Балансоутримувач: не визначений.
План приміщення:технічний паспорт, виготовлений КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради додається.
Фотографічне зображення: Некрасова, 2 Суми.
Інформація про аукціон.
Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.
Дата та час проведення аукціону: 28 травня 2020 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.
Аукціон в електронній формі проводиться відповідно до Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.
Приймання та реєстрація заяв на участь в аукціоні проводиться відповідно до вимог ч.7 ст.14 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579.
До участі в аукціоні не допускаються особи, на яких поширюються обмеження, визначені частиною другою статті 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».
Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні з умовами, із зниженням стартової ціни встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо в проміжку часу з 19 години 30 хвилин до 20 години 30 хвилин дня, що передує дню проведення електронного аукціону.
Кінцевий строк подання заяви на участь в електронному аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій встановлюється електронною торговою системою для кожного електронного аукціону окремо з 16 години 15 хвилин до 16 години 45 хвилин дня проведення електронного аукціону.
У разі якщо об’єкт, який пропонувався для продажу на аукціоні, не продано, проводиться повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків.
У разі якщо об’єкт приватизації не продано повторний аукціон із зниженням стартової ціни на 50 відсотків, проводиться аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій зі зниженням стартової ціни, визначеної згідно з правилами, встановленими статтею 22 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», на 50 відсотків.
Продаж об’єктів на аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подання цінових пропозицій здійснюються за наявності не менш як одного учасника аукціону.
Інформація про умови, на яких здійснюється приватизація об’єкта.
Стартова ціна об’єкта приватизації для:
– аукціону з умовами – 158 400,00 грн.;
– аукціону із зниженням стартової ціни – 79 200,00 грн.;
– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 79 200,00 грн.
Розмір гарантійного внеску для:
– аукціону з умовами – 15 840,00 грн.;
– аукціону із зниженням стартової ціни – 7 920,00 грн.;
– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 7 920,00 грн.
Розмір реєстраційного внеску (плата за реєстрацію заяви на участь в аукціоні): 944,60 грн., що становить 0,2 мінімальної заробітної плати станом на 1 січня поточного року.
Умови продажу об’єкта приватизації:
Функціональне використання Об’єкта приватизації обов’язково узгоджувати з відповідними службами міста.
У тримісячний строк з моменту реєстрації права власності на об’єкт приватизації врегулювати земельні відносини згідно з діючим законодавством.
Укласти договори з постачальниками комунальних послуг та з підприємством, яке надає експлуатаційні послуги та послуги, пов’язані з утриманням місць загального користування, в місячний термін з моменту набуття права власності.
Утримувати Об’єкт приватизації у належному санітарному, протипожежному і технічному стані і нести всі витрати, пов’язані з цим, та забезпечувати його охорону.
Надавати Продавцю необхідні матеріали, відомості, документи тощо про виконання умов цього Договору. Не перешкоджати Продавцю у здійсненні контролю за виконанням умов цього Договору.
Подальше відчуження Об’єкта приватизації можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.
Протягом 10 днів з моменту нотаріального посвідчення та державної реєстрації цього Договору відшкодувати Продавцю витрати на підготовку об’єкта до продажу в сумі 2 664,00 грн. (дві тисячі шістсот шістдесят чотири) гривні 00 копійок на рахунок отримувача: UA258201720344230004000095239, банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, код отримувача: 40456009, отримувач платежу: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, призначення платежу: 3117693;0; відшкодування витрат на підготовку об’єкта до продажу по вул. Некрасова, 2.
У разі подальшого відчуження приватизованого об’єкта новий власник Об’єкта приватизації зобов’язаний у двотижневий строк з дня переходу до нього права власності на Об’єкт приватизації подати Продавцю копії документів, що підтверджують його право власності.
Подальше відчуження Об’єкта приватизації у тому числі відчуження об’єкта шляхом унесення його до статутного капіталу іншого господарського товариства можливе лише за умови збереження для нового власника зобов’язань, визначених у Договорі, виключно за згодою Продавця, який здійснює контроль за їх виконанням.
Договори про подальше відчуження Об’єкта приватизації, обтяженого зобов’язаннями, що визначені у Договорі, підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Відсутність погодження Продавцем подальшого відчуження Об’єкта приватизації є підставою для визнання правочинів щодо такого відчуження недійсними.
Додаткова інформація.
Розмір плати за участь в електронному аукціоні, який підлягатиме внесенню учасником, у разі визнання його переможцем електронного аукціону встановлюється в договорі між Оператором електронного майданчика та учасником з урахуванням положень абзацу першого пункту 114 Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу, затвердженим постановою КМУ від 10.05.2018 №432 із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 18.07.2018 №579. Плата за участь в електронному аукціоні вноситься переможцем електронного аукціону протягом трьох робочих днів з дня опублікування органом приватизації договору купівлі-продажу об’єкта приватизації в електронній торговій системі.
Реквізити для перерахування операторами електронних майданчиків гарантійних внесків, реєстраційних внесків потенційних покупців та проведення переможцем аукціону розрахунків за придбаний об’єкт в національній валюті:
IBAN: UA 898999980314121905000018540, одержувач платежу: Сумська міська ОТГ/31030000, код отримувача платежу: 37970593, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП).
Призначення платежу: (обов’язково вказати за що перераховуються кошти).
Реквізити рахунків операторів електронних майданчиків, відкритих для сплати потенційними покупцями гарантійних та реєстраційних внесків (посилання на сторінку офіційного веб-сайта адміністратора, на якій зазначені реквізити таких рахунків): https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.
Час і місце проведення огляду об’єкта: Ознайомитися з об`єктом можна в робочі дні за місцем його розташування, звернувшись до департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради за адресою: 40009, м. Суми, вул. Садова, 33, телефон для довідок: (0542) 700-407.
Графік роботи: понеділок – четвер з 8:00 до 17:15, п`ятниця з 8:00 до 16:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00, субота та неділя – вихідні дні.
Найменування організатора аукціону – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, м. Суми, вул. Садова, 33, адреса веб-сайту- dresurs.smr.gov.ua.
Контактна особа: Пустовалова Наталія Олександрівна. Телефон для довідок: (0542) 700-407. Адреса електронної пошти: pustovalova.n@smr.gov.ua
Технічні реквізити інформаційного повідомлення.
Дата і номер рішення органу приватизації про затвердження умов продажу об’єкта приватизації: наказ Департаменту забезпечення ресурсних платежів від 22.04.2020 № 06.01-10/76 «Про затвердження умов продажу об’єкта комунальної власності по вул. Некрасова, 2 на електронному аукціоні».
Унікальний код, присвоєний об’єкту приватизації під час публікації переліку об’єктів, що підлягають приватизації, в електронній торговій системі: : UA-AR-P-2019-12-04-000008-2 ● ffba24d820834b2bbcbfa67a8054a88f
Період між аукціоном:
– аукціон з умовами – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення електронною торговою системою про приватизацію об’єкта;
– аукціон із зниженням стартової ціни – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення;
– аукціон за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 30 календарних днів від дати опублікування інформаційного повідомлення.
Крок аукціону для:
– аукціону з умовами – 1% (1 584,00 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;
– аукціону із зниженням стартової ціни – 1% (792,00 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації;
– аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій – 1% (792,00 грн.) стартової ціни об’єкта приватизації.
Кількість кроків аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій: 10 (десять) кроків.
Єдине посилання на веб-сторінку адміністратора, на якій є посилання на веб-сторінки операторів електронного майданчика, які мають право використовувати електронний майданчик і з якими адміністратор уклав відповідний договір: https://prozorro.sale/info/elektronni-majdanchiki-ets-prozorroprodazhi-cbd2.
15- 17 квітня відбудуться онлайн вебінари для мікробізнесу
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!
Повідомляємо, що 15-17 квітня 2020 року Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує на онлайн вебінари про можливості та перспективи розвитку мікробізнесу в регіоні, юридичну підтримку і супровід бізнесу та програми допомоги від Європейського Союзу для мікропідприємництва.
Онлайн вебінари проведуть для: підприємців, експертів у сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.
Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU_workshop2020
15 квітня (середа), 16:00 – 17:20
Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/q9Y-VlDBsoA
Вебінар проведуть:
– Олена Фесенко, координатор консорціуму Enterprise Europe Network-Ukraine, завідувачка відділу Міжнародної співпраці, трансферу технологій та захисту інтелектуальної власності Інституту фізики НАН України – «Європейська мережа підприємств та її можливості для мікробізнесу та сімейних підприємств. Приклади оформлення запитів та пропозицій»;
– Ілля Несходовський, експерт із податкового законодавства – «Як організувати діяльність мікропідприємства, щоб уникнути штрафів».
16 квітня (четвер), 16:00 – 17:20
Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/b0oa_AbWu9Y
Вебінар проведуть:
– Яна Горюнова, керівниця команди розробників програмного забезпечення Офісу ефективного регулювання BRDO – «Все про перевірки, або, як користуватися інспекційним порталом inspections.gov.ua»;
– Яніна Добровольська, керівниця проекту Start Business Challenge Офісу ефективного регулювання BRDO – «Start Business Challenge та його можливості для започаткування власної справи»;
– Ольга Гвоздьова, начальниця відділу аналітики ДУ «Офіс з просування експорту України» – «Інструменти підтримки бізнесу від «Офісу з просування експорту України». Онлайн інструменти для дослідження ринку та пошуку партнерів».
17 квітня (п’ятниця), 16:00 – 17:20
Стежте за онлайн-трансляцією за посиланням: https://youtu.be/bU7klIawijE
Вебінар проведуть:
– Тетяна Фіщук, директорка з комунікацій проекту Всі. Свої – «Тенденції розвитку мікробізнесу в Україні та переваги об’єднання мікробізнесу на одній платформі»;
– Євген Ерік, директор та засновник компанії SolarGaps – «Практичні поради для розвитку мікробізнесу та виходу на європейський ринок»;
– Олександр Бабій, консультант з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП – «Програма «Доступні кредити 5-7-9%» та її можливості для українського мікробізнесу»;
– Гліб Денисюк, радник Офісу розвитку МСП з питань доступу до фінансування- «Портал для малого і середнього бізнесу sme.gov.ua та його практична користь для підприємця».
За деталями заходу, звертайтесь до Аліси Тягун, тел +38(095)726-54-66, atiagun@internews.ua або до Станіслава Королькова, тел +38(099)455-23-75, skorolkov@internews.ua.
Рекомендації для запобігання поширенню COVID-19
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!
Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширення COVID-19 та Рекомендації для осіб, з підозрою або COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції.
Увага! Обмеження, пов’язані із впровадженням карантинних заходів
ШАНОВНІ ОРЕНДАРІ КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА!
ПІД ЧАС ДІЇ ОБМЕЖЕНЬ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ, ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН СПЕЦІАЛІСТАМИ ДЕПАРТАМЕНТУ НЕ ПРОВОДИТЬСЯ. У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ КОНСУЛЬТУВАННЯ ОРЕНДАРІВ З ПИТАНЬ НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ДИСТАНЦІЙНО ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕЛЕФОННОГО ТА ІНТЕРНЕТ ЗВ’ЯЗКУ. РАХУНКИ ДЛЯ СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ БУДУТЬ НАДСИЛАТИСЬ ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШОЮ.
ОБМІН ПАПЕРОВИМИ ДОКУМЕНТАМИ ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СКРИНЬКИ, РОЗМІЩЕНОЇ У ХОЛІ ПЕРШОГО ПОВЕРХУ ПРИМІЩЕННЯ ДЕПАРТАМЕНТУ ПО ВУЛ. САДОВА, 33, ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОГО УЗГОДЖЕННЯ ЦЬОГО ПИТАННЯ У ТЕЛЕФОННОМУ РЕЖИМІ ЗІ СПЕЦІАЛІСТОМ ДЕПАРТАМЕНТУ, З МЕТОЮ УНИКНЕННЯ БЕЗПОСЕРЕДНЬОГО КОНТАКТУ.
ПАПЕРОВІ ПРИМІРНИКИ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ВСІ ОРЕНДАРІ ЗМОЖУТЬ ОТРИМАТИ ОСОБИСТО ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ КАРАНТИНУ.
АДРЕСА ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ СПЕЦІАЛІСТА З ОБЛІКУ НАРАХУВАННЯ ТА СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ: DZHABRAILOVA.O@SMR.GOV.UA
Телефони для зв’язку:
(0542) 700-411
(050) 230-19-31
Джабраілова Оксана Олександрівна
З ПОВАГОЮ І НАДІЄЮ НА ПОРОЗУМІННЯ,
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ
Фінансова підтримка малого і середнього підприємництва
До уваги керівників підприємств та фізичних осіб – підприємців м. Суми!
З метою інформаційної, консультаційної та фінансової підтримки малого і середнього підприємництва м. Суми надаємо для використання в роботі перелік джерел та програм фінансування малого бізнесу.
У разі зацікавленості та подачі заявок на участь у Програмах, просимо повідомити відділ підприємництва, промисловості та організаційно-аналітичного забезпечення департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради: тел. 700-139, 700-409 або на е-mail: zozulia.y@smr.gov.ua.