• Забезпечення виконання рішень щодо регулювання земельних відносин, раціонального використання земель Сумської міської ради;

 • Сприяння розвитку промисловості та підприємництва;

 • Передача в оренду та приватизація (відчуження) комунального майна територіальної громади м. Суми;

 • Облік комунального майна територіальної громади м. Суми;

 • Володіння та розпорядження інформацією щодо об’єктів нерухомості, яка знаходиться в архівних справах, отриманих від КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації» Сумської міської ради


Клименко Юрій Миколайович – директор Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради Дата публікації: 25.11.2021

До уваги платників податків!

Головне управління Державної податкової служби інформує боржників, які мають податковий борг та наголошує на необхідності погашення наявної заборгованості. В разі непогашення чи накопичення суми боргу, посадовими особами Головного управління ДПС у Сумській області будуть вжиті заходи щодо примусового стягнення боргу, опису майна в податкову заставу, блокування розрахункових рахунків, відкритих боржниками в банківських установах, направлення звернень щодо заборони виїзду за кордон.


Дата публікації: 09.11.2021

Інформаційне повідомлення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях про продаж об'єкта малої приватизації - єдиного майнового комплексу державного підприємства "Сумський експертно-технічний центр Держпраці" (м. Суми, вул. Косівщинська, 18)

Дата публікації: 27.10.2021

Кінець хайпу – час правди про «Зелений театр»!

Кінець хайпу – час правди про «Зелений театр»!

Згідно з договором про співпрацю, який був укладений у 2019 році між ГО «Зелений театр «Суми» та КЗ СОР «Дитячо-юнацька спортивна школа «ЧЕМПІОН», основною метою співпраці вказаних організацій було проведення спільних громадських та культурних заходів на території Літньої Естради у міському парку культури та відпочинку імені І.М. Кожедуба. Відповідно до умов вказаного договору Зелений Театр зобов’язаний був здійснювати господарську діяльність без мети отримання прибутку.

У зв’язку з надходженням влітку скарг до Сумського міського голови від мешканців будинків, розташованих по вул. Прокоф’єва, щодо гучної музики з парку в нічний час, під час обстеження у липні 2021 року встановлено, що Літня естрада використовується ГО «Зелений театр «Суми» для здійснення платних розважальних заходів, переважно, у вечірній та нічний час, з метою отримання прибутку, та розташовані літні майданчики «CHO простір азіатського смаку», «Димна хата» та «Чайкофский» без жодних дозвільних документів. Крім того, відповідно до публікацій у ЗМІ ГО «Зелений театр «Суми» регулярно проводив платні заходи, наприклад, фестиваль пива Sumy Beer Fest. Це прямо суперечить домовленостям щодо розміщення ГО «Зелений театр «Суми» та укладеному договору про співпрацю.

У липні 2021 року під час зустрічі з директором департаменту керівництву

ГО «Зелений театр «Суми» було запропоновано декілька варіантів врегулювання питання розміщення організації на території Літньої естради, у тому числі передача будівлі Літньої естради на баланс КУ «СУМСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ» СМР та подальша співпраця ГО «Зелений театр «Суми» з вказаною установою; передача в оренду на електронному аукціоні нежитлових приміщень Літньої естради площею 141,6 кв.м (проекторна), участь в якому може взяти як ГО «Зелений театр «Суми», так і інші учасники.

Після закінчення 24.07.2021 договору оренди, укладеного з КЗ СОР «Дитячо-юнацька спортивна школа «ЧЕМПІОН» та, відповідно, договору про співпрацю, укладеного між школою та ГО «Зелений театр «Суми», комунальний заклад відмовився від оренди проекторної, доступ до якої надавався Зеленому театру.

У вересні цього року департамент розпочав підготовку аукціону на оренду, але отримав лист від ГО «Зелений театр «Суми» щодо включення приміщення до Переліку об’єктів, які передаються в оренду без проведення аукціону. Така процедура передбачена чинним законодавством, але вимагає виконання певних умов, а саме: громадські організації у сфері культури і мистецтв зобов’язані надати документи, які були зазначені у листі департаменту від 29.09.2021.

Замість надання документів для врегулювання вказаного питання ГО «Зелений театр «Суми» на своїх сторінках у соціальних мережах Instagram та Facebook розміщує пост «Влада хоче знищити Зелений театр», у якому зазначається, зокрема, що «політики та чиновники хочуть знищити ГО «Зелений театр «Суми», фактично відібравши приміщення та не можуть дозволити там знаходитися». При цьому правда у тому, що неможливо «відібрати» щось в того, кому воно не належить, та в тому, що «дозволити там знаходитися» можна тільки у встановленому порядку, оскільки мова йде про комунальне майно, яке належить всій громаді міста Суми.

P.S. У своїх постах в соціальних мережах ГО «Зелений театр «Суми» просить порадити, що робити далі. Порада департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради – не витрачати час на поширення неправдивої інформації в соціальних мережах, а натомість зібрати необхідний пакет документів для подальшого розгляду питання щодо передачі їй в оренду приміщень.

Дата публікації: 13.10.2021

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує громадянам про щорічну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує громадянам про щорічну сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2020 рік. Це стосується громадян, які мають у власності об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості (квартири/частки загальна площа яких перевищує 60 м2, будинків/їх часток, загальна площа яких перевищує 120 м2, різних типів житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 180 м2).

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. За несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати цього податку.

У випадку несплати податків Головне управління ДПС у Сумській області буде вимушене звернутися до прокуратури Сумської області про примусове стягнення боргів через суд, а це збільшить витрати боржників на судові та інші витрати пов’язані із розглядом справ.

Власникам нерухомості, які не отримали податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість, або отримали їх із зазначеними некоректними (неточними) даними, варто звернутись до Головного управління ДПС у Сумській області для проведення звірки та уточнення даних.

Дата публікації: 06.10.2021

Повідомляємо про скасування проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми

Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!


Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради повідомляє про скасування проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми у зв’язку з рішенням Сумської міської ради від 29 вересня 2021 року № 1921-МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 грудня 2020 року № 62-МР «Про бюджет Сумської міської територіальної громади на 2021 рік» (зі змінами)», яким ліквідовано фінансування у 2021 році заходів Завдання 3. «Надання фінансової підтримки на розвиток малого і середнього підприємництва», передбачених цільовою Програмою підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки (зі змінами).

Також, у зв’язку з відміною відповідного фінансування, зупиняється прийом документів на компенсацію витрат зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного нового найманого працівника.

Дата публікації: 23.09.2021

Інформуємо про 2-денний вебінар на тему «Експорт: від вибору ринку до В2В перемовин», який буде проведено Чернігівською Торгово-Промисловою Палатою 28-29 вересня 2021 року з 10:00 до 13:00 у рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП»

Шановні представники малого та середнього підприємництва!

Інформуємо про 2-денний вебінар на тему «Експорт: від вибору ринку до В2В перемовин», який буде проведено Чернігівською Торгово-Промисловою Палатою 28-29 вересня 2021 року з 10:00 до 13:00 у рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКИ проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».

Під час вебінару підприємці дізнаються, як адаптувати експортні продажі до нових трендів, переглянути потенціал існуючих ринків, знайти нові можливості для розвитку.

Будуть розкриті такі теми:

1. Вибір експортного ринку та проведення його аналізу з урахуванням змін в міжнародній торгівлі.

2. Аналіз вимог до товару, потреб споживачів, необхідності адаптації.

3. Пошук покупців в умовах зміни попиту.

4. Підготовка пропозиції, яка враховує потреби та проблеми покупців, відповідає їхнім очікуванням.

5. Підготовка та участь у В2В заходах онлайн.

Тренер - Галина Перепелиця (національна консультантка з надання консалтингових послуг з питань доступу до ринків ЄС, сертифікована консультантка з експорту та тренерка з питань технічного регулювання, доведення відповідності і не тільки).

Цільова аудиторія – власники, керівники та фахівці, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю на підприємствах малого і середнього бізнесу м. Суми. Зацікавлені представники великих підприємств також можуть брати участь.

Участь безкоштовна. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/1qgd7Wf92QaaMv1WA.

Детальна інформація про захід розміщена на сайті Сумської Торгово-Промислової Палати за посиланням: http://cci.sumy.ua/news/223/7073/.

Дата публікації: 22.09.2021

Повідомляємо, що в межах спільного проєкту Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) та Міжнародної організації праці (МОП) «Розширення економічних можливостей для жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні» оголошується набір на безкоштовний онлайн тренінг для жінок-підприємниць, представниць мікро-, малого та середнього бізнесу (МСБ) в Сумській області

Навчальна програма спрямована на отримання знань і розвиток навичок ведення бізнесу за допомогою інструментів інтернет-торгівлі та сприятиме подоланню наслідків, пов’язаних із пандемією COVID-19 у ринковому середовищі.

Взяти участь можуть підприємниці - власниці та керівниці малого та середнього бізнесу, які проживають на території м. Суми та Сумської області.

Навчання проходитиме три дні (з 14.00 до 18.00) в онлайн форматі (через Zoom) з 25 по 27 жовтня 2021 року.

Навчанням заплановано охопити наступні теми:

 • оцінка бізнес-моделі та здатності прийняти багатоканальну стратегію продажів та перейти на електронну комерцію (клієнти та типи поведінки в магазинах, тип товару (товарів), бренд та його позиціонування на ринку, обслуговування клієнтів);

 • просування товарів та послуг (стимулювання збуту, стимулювання споживачів, стимулювання торгівлі, прямий маркетинг, маркетинг подій);

 • національні та міжнародні платформи онлайн продажів для МСБ, їх сильні та слабкі сторони;

 • системи доставки, що працюють в Україні. Як їх використовувати для ведення бізнесу та які переваги;

 • система обробки цифрових платежів.

До викладання запрошені досвідчені практики в сфері бізнесу:

 • Руслан Бельтюков – досвід у сфері управління понад 20 років, пройшов шлях від рекламного агента до директора рекламного холдингу;

 • Олександр Білоус – бізнес-тренер із стратегічного та процесного управління, бізнес-моделювання у Львівському центрі розвитку малого бізнесу.

Зареєструватися на тренінги можна до 12:00 1 жовтня 2021 року за посиланням: https://u.to/6RqeGw.

Деталі за телефоном: +38(098)746-94-97 та електронною поштою sten.oleh@gmail.com.

Більш детальна інформація про проєкт МОП та ПРООН «Розширення економічних можливостей для жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні» за посиланням: https://u.to/BxueGw.

МОП та ПРООН прагнуть стимулювати стале відновлення рівня життя населення, яке постраждало від кризи COVID-19 в Україні, сприяючи та підтримуючи розширення економічних можливостей для жінок як через покращення загальної інституційної бази, так і через створення конкретних умов для реалізації таких можливостей.

Дата публікації: 14.09.2021

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми

Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.

Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.

Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.

До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:

- є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;

- є нерезидентами України;

- здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;

- здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;

- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

- перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

- подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;

- мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;

- отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;

- отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;

- здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;

- є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».

Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради:

- заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;

- відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;

- лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;

- бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

- звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

- завірена Претендентом копія кредитного договору;

- завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;

- завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;

- копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;

- завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);

- завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.

Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 20 вересня 2021 року по 19 жовтня 2021 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.

Детальна інформація за посиланнями:

https://drive.google.com/file/d/1uTDH8OLdffBeOqDmyzrTKWF1oD0fwd-3/view

https://drive.google.com/file/d/1OwPF2Vp7c_pRqNOB-8DnlhdrPpHJ0jD_/view

Дата публікації: 14.09.2021

Повідомляємо про можливість містян м. Суми провести вакцинацію проти COVID-19 у стаціонарних пунктах у 8 міських амбулаторіях

Повідомляємо, що в Україні спостерігається погіршення ситуації з поширення коронавірусу. У чотирьох областях України показник захворюваності на коронавірусну хворобу COVID - 19 вже не відповідає «зеленій» зоні.

Кілька тижнів поспіль у місті Суми спостерігається зростання кількості нових виявлених випадків - попереднього тижня приріст склав 22%, на цьому тижні - 18,5%, також постійно збільшується кількість активних хворих.

Лише виконання встановлених протиепідемічних обмежень та вакцинація проти коронавірусної інфекції може поліпшити стан у місті. Усі вакцини, зареєстровані в Україні - безпечні й ефективно формують імунітет. Щеплення - добровільні й безоплатні.

Для того, щоб повноцінно імунізуватися від COVID-19, необхідно отримати дві дози однієї вакцини. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію та виробляти антитіла для боротьби з нею. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, проте іноді можливі побічні ефекти, наприклад біль у місці щеплення або тимчасова лихоманка. Достатня кількість антитіл формується черев два тижні після отримання другої дози вакцини.

Додатково інформуємо, що відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» до обов'язків роботодавців віднесено забезпечення виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються.

Щеплення містянам проводяться міськими, обласними, відомчими та приватними закладами.

Стаціонарні пункти у 8 міських амбулаторіях проводять вакцинацію проти COVID-19 усіх бажаючих у будні дні. У вихідні працюють також 3 стаціонарні пункти. Для проведення вакцинації проти коронавірусної інфекції можна звернутися до наступних міських закладів охорони здоров'я.

КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО - САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №1» СМР. Запис на вакцинацію можна здійснити за номерами 78-77-00 та (050) 470-20-03. Графік роботи та адреси пунктів щеплень:

Амбулаторії №1; №2; №3 (вул. Іллінська, 48-50). Робочі дні - 08:30 - 17:30, субота та неділя - 9:00-14:00. Обідня перерва з 12:00 до 12:30.

Амбулаторія №4 (вул. Аніщенко, 10). Робочі дні - 9:00 - 16:00.

Амбулаторія №7 (вул. Праці,3). Робочі дні – 08:30 - 17:30.

Амбулаторії № 8, 9, 10 (вул. Ковпака,7), каб. 202 з 9:00 до 18:00, у суботу та неділю з 9:00 до 14:00.

КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО - САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ №2» СМР. Пункти щеплень працюють з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00, обідня перерва з 12:00 до 12:30. Адреси та телефони пунктів щеплень:

Амбулаторія №2 - вул. Привокзальна, буд. 3А, каб. №324, 788-013, (099) 206-67-12.

Амбулаторія №4 - вул. Івана Сірка, буд. 33/1, каб. №9, 700-384, (095) 786-87-50.

Амбулаторія №5 - вул. Паркова, буд. 1, каб. № 20, 700-389, (066) 522-28-02, (066) 522-17-20.

КНП «КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА» СМР.

Кабінет щеплень розташований за адресою м. Суми, вул. М. Вовчок, 2 каб.№5. Працює з 13:00 до 15:30 з понеділка по п’ятницю. Записатися на вакцинацію можна за телефонами 66-57-20 або 0 (800) 333-103.

У ВИХІДНІ ДНІ СТАЦІОНАРНІ ПУНКТИ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД COVID-19 працюють з 09:00 до 14:00 за наступними адресами:

- амбулаторія КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР м. Суми, вул. Іллінська, 48/50;

-амбулаторія КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР м. Суми, вул. Ковпака, 7;

-амбулаторія №2 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» СМР м. Суми, вул. Привокзальна, 3-А.

Для зручності населення за окремим графіком у вихідні дні та будні дні працюють Центри масової вакцинації. Центри розташовані у наступних місцях: 

- у ТРЦ «Київ» у будні дні з 09:00 до 19:00 (перерва з 13:00 до 14:00), у суботу та неділю із 9:00 до 13:00 години;

- у ТЦ «Епіцентр» щоденно з 11:00 до 16:00.

Керівники установ, підприємств та організацій можуть звернутись з сформованими списками бажаючих вакцинуватись до комунальних медичних закладів, що здійснюють вакцинацію. Надаємо контакти лікувальних закладів Сумської міської ради, які проводять щеплення проти коронавірусної інфекції SARS – CoV -2:

- КНП «Центр первинної медико - санітарної допомоги №1» СМР (м. Суми, вул. Іллінська, 48/50, тел.787-718);

- КНП «Центр первинної медико - санітарної допомоги №2» СМР (м. Суми, вул. Привокзальна, 48/50, тел.788-001);

- КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» СМР (м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, тел. 665-702).

Також для врегулювання питань щодо організації вакцинації можна звертатись до управління охорони здоров’я Сумської міської ради (м. Суми, вул. Леваневського, 26, тел. 787-000).

Дата публікації: 10.08.2021

Підприємці Сумської міської територіальної громади, які створюватимуть нові робочі місця, зможуть отримати часткову компенсацію ЄСВ за кожного нового працівника

Таке рішення на підтримку бізнесу було підготовлено Департаментом забезпечення ресурсних платежів та прийнято Сумською міською радою. Воно передбачає компенсацію витрат зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожного нового найманого працівника, починаючи з місяця, в якому його було працевлаштовано.

Основними умовами участі в даній програмі є:

- є суб’єктами мікропідприємництва або малого підприємництва відповідно до визначення статті 55 Господарського кодексу України (фізичні особи, у яких середня кількість працівників не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро; юридичні особи, у яких середня кількість працівників не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 мільйонам євро);

- створили нові робочі місця з урахуванням забезпечення оплати праці не нижче розміру мінімальної заробітної плати, визначеної в Законі України «Про Державний бюджет України» станом на початок відповідного року;

- у яких відсутнє скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності працівників та зменшення фонду оплати праці за попередні 12 місяців з моменту подачі заяви.

- зареєстровані та ведуть господарську діяльність на території Сумської міської територіальної громади;

- не перебувають у стані ліквідації, реорганізації;

- у яких відсутня заборгованість щодо сплати податків і зборів перед бюджетами всіх рівнів, а також відсутня заборгованість із сплати єдиного соціального внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Механізм оформлення компенсації наступний. Щокварталу, через 40 календарних днів з дати завершення кварталу, Департамент подає до Головного управління Державної податкової служби у Сумській області запит щодо суб’єктів господарювання, які подали у звітному кварталі відповідні заяви. ГУ ДПС у Сумській області протягом 10 робочих днів з дати отримання запиту надає інформацію щодо кількості створених робочих місць у відповідних суб’єктів господарювання.

Після цього, Департамент протягом 10 робочих днів готує наказ про затвердження переліку учасників процедури компенсації та нарахування роботодавцям суми компенсації витрат зі сплати ЄСВ. На підставі цього здійснюється перерахування на відповідні банківські рахунки учасників.

Перерахування компенсації проводиться в межах видатків, передбачених у бюджеті Сумської міської територіальної громади.

Перелік документів для участі у даній програмі додається:

- заява на ім’я Сумського міського голови;

- заява на ім’я керівника ГУ ДПС України у Сумській області щодо згоди на передачу та обробку персональних даних;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- повідомлення про наявність або відсутність факту отримання державної допомоги та наміри щодо отримання компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування обласними, міськими, районними та міськрайонними центрами зайнятості.

Рішення Сумської міської ради від 14 липня 2021 року № 1370-МР «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця з бюджету Сумської міської територіальної громади» додається.»

Відповідні документи необхідно подати за адресою: м. Суми, майдан Незалежності, 2, кабінет 7.


Додатки:

- рішення Сумської міської ради від 14 липня 2021 року № 1370-МР «Про затвердження Порядку компенсації роботодавцям витрат зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворені робочі місця з бюджету Сумської міської територіальної громади» в електронному вигляді https://drive.google.com/file/d/1SK9yfNm5kVE9pv1HqoP42r82RLGbdptu/view?ts=61113108;

- бланк заяви на ім’я Сумського міського голови https://drive.google.com/file/d/1GlKVtGdsZcwbNdlvXFW95w5RrjwzyWbn/view?ts=611130b0;

- бланк заяви на ім’я керівника ГУ ДПС України у Сумській області https://drive.google.com/file/d/1J6YraLEgsW0FPOikXIl2KI8Kjwx1Gg42/view?ts=611130cb;

- повідомлення про наявність або відсутність факту отримання державної допомоги та наміри щодо отримання компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування обласними, міськими, районними та міськрайонними https://drive.google.com/file/d/15Fk6aIylHKw498CqOh2W9sWdhRIggYOK/view?ts=611130e8Дата публікації: 09.08.2021

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми

Шановні підприємці та керівники малих і середніх підприємств!

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради оголошує про проведення конкурсу на надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми відповідно до Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 18 грудня 2019 року № 6109-МР.

Кошти, виділені на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва, спрямовуються на часткову компенсацію суми, фактично витраченої суб’єктами малого і середнього підприємництва на сплату відсотків за користування коротко- і середньостроковими кредитами, що надані банками на реалізацію бізнес-планів суб’єктів малого і середнього підприємництва, під відсоткову ставку не більше ніж 30 % річних, за умови доведеної успішної реалізації бізнес-плану або його частини.

Право на отримання відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва мають суб’єкти малого і середнього підприємництва, які зареєстровані як суб’єкти господарювання в м. Суми та здійснюють діяльність на території м. Суми.

До участі у конкурсному відборі не допускаються суб’єкти малого і середнього підприємництва, які:

- є кредитними організаціями, страховими організаціями, інвестиційними фондами, недержавними пенсійними фондами, професійними учасниками ринку цінних паперів, ломбардами;

- є нерезидентами України;

- здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;

- здійснюють надання в оренду нерухомого майна, що є одним з основних видів діяльності;

- визнані банкрутами або стосовно яких порушено справу про банкрутство;

- перебувають у стадії припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

- подали завідомо недостовірні відомості та документи під час звернення за наданням фінансової підтримки;

- мають заборгованість перед бюджетами, державними цільовими фондами, працівниками з виплати заробітної плати;

- отримували державну підтримку з порушенням умов щодо цільового використання бюджетних коштів, що доведено в установленому порядку;

- отримують аналогічну за видами державну підтримку, строк надання якої не закінчився;

- здійснюють діяльність, що суперечить чинному законодавству;

- є членами Конкурсної комісії, або близькими особами членів Конкурсної комісії в розумінні термінів відповідно до статті 1 розділу І Закону України «Про запобігання корупції».

Перелік документів, які суб’єкти малого і середнього підприємництва або уповноважені ними у встановленому чинним законодавством порядку особи, які бажають взяти участь у конкурсі (надалі - Претендент), подають до Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради:

- заява на участь у конкурсі відповідно до додатку;

- відомості про всю державну допомогу, отриману ним протягом останніх трьох років, її форму та мету. Відлік трирічного періоду для незначної державної допомоги розпочинається з 02.08.2017 – дати набрання чинності у повному обсязі Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»;

- лист-гарантія (у формі довідки), що на нього не поширюється обмеження у допуску до конкурсу, визначені у підпункті 1.4 пункту 1 Порядку надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з міського бюджету м. Суми;

- бізнес-план, завірений підписом керівника підприємства або особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

- звіт про реалізацію бізнес-плану (про хід реалізації), завірений підписом керівника підприємства або ж особистим підписом фізичної особи-підприємця та печаткою (у разі її наявності);

- завірена Претендентом копія кредитного договору;

- завірена банком інформація про фактичну суму сплати основної суми боргу та відсотків за користування кредитом з початку бюджетного періоду по дату оголошення про проведення конкурсу включно;

- завірена Претендентом копія статуту для юридичних осіб;

- копія паспорту та ідентифікаційного коду - для фізичної особи-підприємця, копія паспорту та документу, що підтверджує повноваження керівника - для юридичної особи;

- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- податкова звітність за минулий рік та попередній звітний період;

- завірені Претендентом копії документів фінансової звітності за минулий рік відповідно до системи оподаткування (форми № 1 «Баланс» та форми № 2 «Звіт про фінансові результати» або податкової декларації для фізичних-осіб підприємців);

- завірені Претендентом копії Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за формою № 1 ДФ за два останні календарні роки з підтвердженням його подання до територіального органу ДФСУ.

Документи приймаються Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради протягом 30-ти календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення Конкурсу на офіційному веб-сайті Сумської міської ради, тобто з 10 серпня 2021 року по 08 вересня 2021 року включно за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, каб. 34. Телефон для довідок: 700-139.

Детальна інформація за посиланням: https://go-gl.com/m1Uo

Дата публікації: 20.07.2021

Інформаційні повідомлення про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами об'єктів приватизації у м. Суми

Інформаційне повідомлення

про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами

об’єкта приватизації по проспекту Курському, 129 (площа 68,5 кв. м) у м. Суми


1. Інформація про об’єкт приватизації.

Назва об’єкта: нежитлове приміщення.

Місцезнаходження об'єкта: 40020, м. Суми, проспект Курський, 129.

Відомості про об'єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 68,5 кв. м, розташоване в підвальному приміщенні багатоповерхового житлового будинку.

2. Інформація про аукціон.

Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.

Дата та час проведення аукціону: 20 серпня 2021 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.

Стартова ціна об'єкта приватизації для аукціону з умовами –193 661,00 грн;

Для отримання більш детальної інформації з приводу аукціону необхідно перейти за посиланням: https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2021-07-17-000024-2


Інформаційне повідомлення

про проведення в електронній торговій системі продажу на аукціоні з умовами

об’єкта приватизації по вул. Миру, 5 (площа 33,68 кв. м) у м. Суми


1. Інформація про об’єкт приватизації.

Назва об’єкта: нежитлове приміщення.

Місцезнаходження об'єкта: 40007, м. Суми, вул. Миру, 5.

Відомості про об'єкт: Нежитлове приміщення загальною площею 33,68 кв. м розташоване на першому поверсі багатоповерхового житлового будинку

2. Інформація про аукціон.

Спосіб проведення аукціону: аукціон з умовами.

Дата та час проведення аукціону: 20 серпня 2021 року. Час проведення аукціону визначається електронною торговою системою автоматично.

Стартова ціна об'єкта приватизації для аукціону з умовами –123 100,00 грн.;

Для отримання більш детальної інформації з приводу аукціону необхідно перейти за посиланням: https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2021-07-17-000022-2

Дата публікації: 19.07.2021

Розширення економічних можливостей жінок, як відповідь на кризу COVID-19 в Україні

Інформуємо, що Міжнародна організація праці (далі – МОП) у співпраці з Програмою розвитку Організацій Об'єднаних Націй (ПРООН) розпочали реалізацію спільного проєкту «Розширення економічних можливостей жінок, як відповідь на кризу COVID-19 в Україні».

Проєкт спрямований на стале відновлення рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом удосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок. Проєкт впроваджуватиметься у двох цільових регіонах - Рівненській та Сумській областях.

У рамках цього проєкту у липні 2021 року у Сумській області (у містах Суми, Охтирка, Конотоп) заплановано провести безкоштовний триденний тренінг за методикою МОП «Розпочни свій бізнес» серед жінок, які мають бізнес-ідею, бажають отримувати навички ведення підприємницької діяльності та започаткувати чи розвинути власну справу, навчитись розробляти бізнес-план та отримати менторський супровід на шляху до реалізації власної бізнес-ідеї.

Програма тренінгу включає такі теми: бізнес-план, маркетинг, робота з персоналом, закупівлі, розрахунок собівартості, фінансове планування, стартовий капітал. Усі бажаючі повинні обов'язково пройти реєстрацію за посиланням: bit.ly/3h3Bcog.

Відбір учасниць, організацію та проведення тренінгів здійснює «Ресурсний центр ГУРТ» спільно з тренерами проєкту «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес».

Контактна особа – координатор тренінгів «Розпочни свій бізнес» - Алла Журавель, тел. 066 648 51 17. Контактна особа від МОП – Тетяна Міненко, тел. 067 445 65 15.

Дата публікації: 08.07.2021

Старт проєктів підтримки стартапів!

UNIDO GCIP (The Global Cleantech Innovation Programme for SMEs in Ukraine) – це проєкт Організації Об’єднаних Націй, метою якого є економічний розвиток регіонів, створення інноваційної екосистеми та можливостей молоді для реалізації підприємницьких ідей.

Проєкт UNIDO GCIP Ukraine (https://gcipukraine.com/) успішно працює в Україні вже декілька років та має потужну базу тренерів та менторів. Відтепер ці фахівці зможуть допомогти підприємцям з Сумського регіону.

UNIDO GCIP - регіональний акселератор - створено в Сумському державному університеті на базі стартап-центру «New Generation» (https://startup.sumdu.edu.ua/). Акселератор надасть можливість отримати необхідні знання та навички підприємцям-початківцям для розвитку їх ідей, допоможе з просуванням проєктів та їх комерціалізацією, а також, на власній технічній базі сприятиме створенню прототипів та виставкових зразків.

У 2021 році заплановано дві навчальні та акселераційні сесії (липень-вересень та жовтень-грудень). На першому етапі суддівська колегія обирає кращі проєкти відповідно до поданих заявок. Наступний етап – навчання, які проводять професійні тренери з командами учасниками, де опрацьовують 20 бізнес елементів Глобальної інноваційної програми чистих технологій. На етапі навчання та далі, на етапі акселерації, команди консультують ментори – підприємці з досвідом із загальних питань та фахівці з конкретних тем.

Команди, які вже успішно пройшли програму навчання та акселерації, отримали фінансову допомогу у розмірі 10-15 тис. дол. та були представлені на інвестиційних форумах у Австрії.

До участі у конкурсі стартап-проектів запрошуються малі та середні підприємства з терміном реєстрації не більше 3 років, організації, творчі колективи, наукові товариства та спілки, фізичні особи - винахідники.

Подані стартап-проєкти мають бути спрямованими на запровадження «чистих» технологій (будь-яких процесів, продуктів або послуг, які знижують негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок значного підвищення енергоефективності виробництва, сталого використання ресурсів (поводження з відходами включно) або заходів щодо захисту навколишнього середовища). Перевага також надається проєктам, що відповідають Цілям сталого розвитку ООН (https://ukraine.un.org/uk/sdgs).

Інноваційна розробка може представляти собою продукт, технологію, методологічний підхід, програмне забезпечення, дизайн-проєкт. Стартап-проєкти не мають бути проєктами з реконструкції або реструктуризації існуючих підприємств.

Заявки щодо участі у першому конкурсі приймаються до 01.08.2021 року. Форма реєстрації: https://cutt.ly/UNIDO-GSIP-Sumy.

Дата публікації: 07.07.2021

До уваги бажаючих вакцинуватись!

Контакти лікувальних закладів Сумської міської ради,

які проводять щеплення проти коронавірусної інфекції SARS-CoV-2


 • КНП "Центр медико-санітарної допомоги № 1" Сумської міської ради (м. Суми, вул. Іллінська, 48/50, тел.: 787-718);

 • КНП "Центр медико-санітарної допомоги № 2" Сумської міської ради (м. Суми, вул. Привокзальна, 48/50, тел.: 788-001);

 • КНП "Клінічна лікарня Святого Пантелеймона" Сумської міської ради (м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, тел.: 665-702).

Інформуємо, що відповідно до статті 13 Закону України "Про охорону праці" до обов'язків роботодавців віднесено забезпечення виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються. Наголошуємо на необхідності здійснення моніторингу за станом вакцинації працівників та інформування співробітників щодо важливості імунопрофілактики проти коронавірусної інфекції SARS-CoV-2.

Дата публікації: 30.04.2021

Місто Суми потрапило в топ-5 міст, які найактивніше здавали майно в оренду

29 квітня 2021 року ДП «Прозорро.Продажі» презентувало рейтинг міст, які найефективніше використовують Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-IX для управління власним майном та найактивніше здавали в оренду майно через онлайн аукціони протягом І кварталу 2021 року.

За даними аналітичного модуля «Прозорро.Продажі» місто Суми потрапило в топ-5 зазначеного рейтингу та посіло 4 місце серед міст України з загальним балом 1,5.

Рейтинг міст побудований на основі наступних критеріїв:

 1. потрапляють міста, які провели мінімум 10 успішних аукціонів за квартал;

 2. відсоток успішних торгів та рівень конкуренції відносно міста-лідера в цьому кварталі;

 3. максимальний показник конкуренції в Q1 - 2,65 пропозицій на торги, з цим показником порівнювали і всі інші міста;

 4. орієнтовний розмір доходу, який отримує місто щомісяця, а також відсоток середнього зростання ціни на аукціоні по місту.

У ході презентації рейтингу особливу увагу звернули на аукціон з продовження договору оренди нерухомого майна за адресою: м. Суми, площа Покровська (сквер біля Альтанки), у якому взяли участь дев’ять учасників, завдяки чому орендна плата зросла у 44 рази.

Рейтинг ProZorro.Продажі https://u.to/8w1IGw

Дата публікації: 29.04.2021

Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

Інформаційне повідомлення

про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

 • Нежитлове приміщення площею 116,4 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Нижньохолодногірська, 8

 • Нежитлове приміщення площею 193,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 140

 • Нежитлове приміщення площею 17,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Горького, 2

 • Нежитлове приміщення площею 28,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Лучанська, 45

 • Нежитлове приміщення площею 24,2 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 11/1

 • Нежитлове приміщення площею 23,2 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Металургів, 17

 • Нежитлове приміщення площею 109,1 кв. м за адресою: м. Суми, проспект Курський, 133

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом викупу орендарем.

 • Нежитлове приміщення площею 18,8 кв. м за адресою: м. Суми, провулок Громадянський, 5/1

 • Нежитлове приміщення площею 29,8 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Глінки, 7, кімната 3

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом продажу на аукціоні.

Дата оцінки: 30.04.2021.

Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.

Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 № 47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за № 198/31650.

До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».

Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.

Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.

Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.

Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.

Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.

Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.

Кінцевий термін подання конкурсної документації 07 травня 2021 року до 16 год. 00 хв.

Конкурс відбудеться 14 травня 2021 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.

Телефон для довідок: 700-406

Дата публікації: 26.04.2021

29.04.2021 року з 15.00 до 16.30 відбудеться онлайн-вебінар для суб'єктів малого та середнього підприємництва Сумського регіону на тему: "Правові та організаційно-технічні засоби захисту бізнесу від фальсифікації та контрафакту"

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Інформуємо, що громадська організація «Центр оцінки безпеки перспективних технологій» (м. Суми), за сприяння Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УААП, UAACP м. Київ) і Сумського державного університету проведе 29 квітня 2021 року з 15.00 до 16.30 онлайн-вебінар для суб’єктів малого та середнього підприємництва Сумського регіону на тему «Правові та організаційно-технічні засоби захисту бізнесу від фальсифікації та контрафакту».

Програма вебінару передбачає ознайомлення всіх зацікавлених осіб з правовими та організаційно-технічними засобами підтримки безпеки та забезпечення якості продукції, робіт і послуг, методами розпізнавання фальсифікованої та контрафактної продукції.

Участь у заході є безкоштовною.

Додаток: Тематичний план вебінару та посилання для реєстрації учасників.

Дата публікації: 20.04.2021

26 квітня 2021 року о 10.00 Сумською торгово-промисловою палатою буде проведено онлайн-семінар на тему «Захист інтелектуальної власності в бізнесі»

Для суб’єктів господарювання Сумської міської територіальної громади участь у семінарі безкоштовна, оскільки захід фінансується Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради на виконання цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2022 роки. Семінар розрахований на керівників, представників юридичних підрозділів суб’єктів господарювання.

Обов’язкова попередня реєстрація до 23 квітня 2021 року включно за посиланням: https://forms.gle/ww4G9w26A46USK287/

Дата публікації: 19.04.2021

На виконання рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради щодо проведення толоки від 19.03.2021 № 138 «Про проведення загальноміського місячника з благоустрою на території Сумської міської територіальної громади», 16 квітня 2021 року працівники Департаменту взяли участь у проведенні загальноміського місячника з благоустрою на території Сумської міської територіальної громади. Була прибрана територія узбіччя та берег р. Сумка (правий бік) від тяглового мосту до вул. Данила Галицького, за результатами проведеної роботи зібрано понад 30 мішків зі сміттям.

Дата публікації: 06.04.2021

Consultant’s Digest – це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки від учасників програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності, що реалізується з вересня 2020 року

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Consultant’s Digest – це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки від учасників програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності, що реалізується з вересня 2020 року.

Програма Train the Trainers розроблена Інститутом маркетингу Естонії у співпраці з Офісом з просування експорту. Програма фінансується Державним департаментом США (в рамках «Emerging Donors Challenge Program Round Seven»), а також Міністерством закордонних справ Естонії.

Більш детальну інформацію щодо четвертого випуску Consultan's Digest #4 можна отримати за посиланням: https://u.to/vUI5Gw.

Статті Consultant’s digest #5 сфокусовані на тому, як залучати нових клієнтів, як вибудовувати ефективні відносини з ними та створювати високий рівень довіри, а також включають інформацію про ведення перемовин та мотивування клієнта до співпраці з вами.

Частиною дайджесту є кейс-стаді в яких учасники Програми розповідають про досвід співпраці з українськими виробниками різних секторів та рекомендації, які для них формують. У цьому Випуску Ви зможете прочитати кейси про:

- оптимізацію логістики при експорті безглютенового печива до США;

- експорт українського равлика: рекомендації щодо логістики;

- експорт радіаторів та рушникосушок, конвекторів та чавунних радіаторів до Великої Британії;

- логістичні рішення при експорті до Великої Британії бакалійної продукції.

Ви зможете знайти інформацію про консультантів та запитати консультації через сторінки команд:

Export Consulting, VIIF – Export Team, Export Consulting Group, Export Consultants Donetsk and Lugansk Team, Export Support Center Odesa, Train the Trainers: Cherkassy region Team, Kharkiv Export Team, Export Business Solutions, Consulting group Export Course, LET Lviv Export Team.

Дата публікації: 01.04.2021

Повідомляємо Вам інформацію про запровадженні механізми загальнодержавної підтримки бізнесу під час карантину

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців

Сумської міської територіальної громади!

Повідомляємо Вам інформацію про запровадженні механізми загальнодержавної підтримки бізнесу під час карантину.

Перелік заходів державної підтримки

Фінансова підтримка:

 • Доступні кредити 5-7-9% (антикризовий пакет);

Податки:

 • Мораторій на податкові перевірки;

 • Тимчасове скасування штрафів;

 • Податкові канікули;

 • Відтермінування застосування РРО;

 • Часткове погашення податкового боргу платників податків;

 • Звільнення від сплати податків та зборів ФОП 1 групи;

Перевірки:

 • Мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю);

 • Хто має право здійснювати перевірки протягом карантину?;

Дозволи та ліцензії:

 • Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями;

 • Інші дозволи та ліцензії;

 • Реалізація та виробництво засобів індивідуального захисту;

Договори та форс-мажор:

 • Виконання кредитних договорів;

 • Оренда та орендні платежі (загальні правила);

 • Визнання карантину форс-мажором;

 • Оренда державного та комунального майна.

Більш детальну інформацію можна отримати за посиланням: https://sme.gov.ua/covid19.

Дата публікації: 25.03.2021

Підсумки конкурсу, який відбувся 12.03.2021 року в Департаменті забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради щодо відбору суб'єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об'єктів нерухомості

 • Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 49,2 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, проспекту М. Лушпи, 51, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – УТБ «Суми». Строк надання послуг з оцінки – 10 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 100,00 грн.

 • Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 68,5 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, проспект Курський, 129, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ТОВ «КА «Святозаров та партнери». Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 200,00 грн.

 • Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 118,0 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Нахімова, 21, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ФОП Педченка А.М. Строк надання послуг з оцінки – 3 календарних дні. Вартість надання послуг з оцінки – 1 950,00 грн.

 • Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 69,8 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Миру, 30 , з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – УТБ «Суми». Строк надання послуг з оцінки – 10 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 100,00 грн.

 • Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 20,6 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 30/2, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ТОВ «КОНСАЛТ-С». Строк надання послуг з оцінки – 6 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 300,00 грн.

 • Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 252,2 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Тополянська, 11, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ФОП Педченка А.М. Строк надання послуг з оцінки – 3 календарних дні. Вартість надання послуг з оцінки – 2 100,00 грн.

 • Переможцем конкурсу по проведенню незалежної оцінки об’єкту – нежитлове приміщення площею 33,68 кв. м, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Миру, 5, з метою приватизації шляхом продажу на аукціоні, визнано – ФОП Міняйло О.І. Строк надання послуг з оцінки – 5 календарних днів. Вартість надання послуг з оцінки – 2 400,00 грн.

Приватизовано шляхом продажу на аукціоні

Нежитлове приміщення площею 568,5 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 15

Приватизовано громадянином Волківським І.І. за 18795,00 грн. без ПДВ.

Дата публікації: 26.02.2021

24 лютого 2021 року відбувся семінар на тему: «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину»

На виконання цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської територіальної громади на 2020-2022 роки Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради 24 лютого 2021 року в приміщенні Сумського Бізнес Хабу в Конгрес-центрі СумДУ організовано та проведено семінар на тему «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину» за участі 40 суб’єктів господарювання Сумської міської територіальної громади з додержанням карантинних обмежень.

До семінару були залучені представники Головного управління ДПС у Сумській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, відділу з охорони праці управління з питань праці Сумської міської ради.

Дата публікації: 26.02.2021

Інформаційне повідомлення про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

Інформаційне повідомлення

про оголошення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення незалежної оцінки об’єктів нерухомості

 • Нежитлове приміщення площею 33,68 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Миру, 5

 • Нежитлове приміщення площею 69,8 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Миру, 30

 • Нежитлове приміщення площею 68,5 кв. м за адресою: м. Суми, проспект Курський, 129

 • Нежитлове приміщення площею 118,0 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Нахімова, 21

 • Нежитлове приміщення площею 20,6 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Харківська, 30/2

 • Нежитлове приміщення площею 252,2 кв. м за адресою: м. Суми, вул. Тополянська, 11

 • Нежитлове приміщення площею 49,2 кв. м за адресою: м. Суми, проспект Михайла Лушпи, 51

Мета проведення незалежної оцінки: визначення ринкової вартості для приватизації шляхом продажу на електронному аукціоні.

Дата оцінки: 28.02.2021.

Замовник робіт з оцінки об’єкта – Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.

Конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності буде здійснюватися відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 16.01.2018 № 47 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.02.2018 за № 198/31650.

До участі в конкурсі по оцінці об’єктів допускаються претенденти, які діють на підставі чинного сертифіката суб’єкта оціночної діяльності, яким передбачено провадження практичної діяльності з оцінки майна за напрямом 1 «Оцінка об’єктів у матеріальній формі». Для зарахування балів згідно з Положенням будуть враховуватися кваліфікаційні свідоцтва (кваліфікаційні документи) оцінювачів, що мають загальний стаж професійної діяльності: не менше 3 років за напрямом 1.«Оцінка об’єктів у матеріальній формі» та спеціалізаціями в межах цього напряму 1.1.«Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них».

Вимоги до претендентів для участі в конкурсі (учасників конкурсу) викладені у розділі ІІ Положення. Вимоги до конкурсної документації, порядку її складання, оформлення та подання містяться у Положенні, зокрема у розділах І, ІІ та додатках до нього. Заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності, інформація щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна, інформація про претендента подаються за встановленими в додатках 3 – 5 до Положення формами.

Подібними об’єктами до об’єктів оцінки є нежитлові приміщення, частини будівель.

Конкурсна документація подається до конкурсної комісії разом із супровідним листом.

Конкурсна пропозиція претендента на об’єкт подається окремо у запечатаному конверті і має містити пропозицію щодо вартості виконання робіт, калькуляції витрат, пов'язаних з виконанням робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не визначений в інформації про проведення конкурсу. На конверті необхідно зробити відмітку: «На конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності», а також зазначити назву об’єкта, на який подано заяву на участь у конкурсі, та назву суб’єкта господарювання, який подає заяву.

Очікувана максимальна ціна надання послуг з оцінки об’єкта оцінки – 2,4 тис.грн.

Місце знаходження комісії та робочої групи: м. Суми, вул. Садова, 33, 2-й поверх, кімн. 35.

Кінцевий термін подання конкурсної документації 09 березня 2021 року до 16 год. 00 хв.

Конкурс відбудеться 12 березня 2021 року о 10.00 за адресою: м. Суми, вул. Садова, 33, 2 – й поверх, кімн. 35.

Телефон для довідок: 700-406

Дата публікації: 19.02.2021

24.02.2021 року об 11:00 годині в Конгрес-центрі СумДУ за адресою: вул. Покровська, 9/1, м. Суми, 232 ауд. (2-й поверх, Сумський Бізнес Хаб) відбудеться семінар на тему: «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 24.02.2021 року об 11:00 в Конгрес-центрі СумДУ за адресою: вул. Покровська, 9/1, м. Суми, 232 ауд. (2-й поверх, Сумський Бізнес Хаб) відбудеться семінар на тему: «Актуальні зміни в законодавстві для суб’єктів господарювання: податкове законодавство; державний контроль у сфері ринкового, метрологічного нагляду та захисту прав споживачів; охорона праці в умовах карантину.

Основні теми для обговорення на семінарі:

 • особливості сплати ЄСВ, ПДФО, військового збору; особливості подачі звіту 1-ДФ;

 • зміни у законодавстві стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій;

 • особливості використання РРО та/або програмних реєстраторів фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку;

 • технічні питання щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій;

 • контроль у сфері торгівлі, робіт та послуг;

 • ринковий та метрологічний нагляд;

 • охорона праці для суб'єктів малого бізнесу та охорона праці під час карантину.

До семінару залучені представники Головного управління ДПС у Сумській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, відділу з охорони праці управління з питань праці Сумської міської ради.

Участь у семінарі безкоштовна. У зв'язку з карантинними обмеженнями попередня реєстрація обов'язкова у відділі підприємництва, промисловості та організаційно-аналітичного забезпечення Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, тел. 700-139, або на е-mail: mandryka.v@smr.gov.ua; malchevska.y@smr.gov.ua.

Дата публікації: 16.02.2021

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп з проханням ухвалити законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 2194 від 01.10.2019

АМУ закликала Парламент ухвалити законопроєкт, який вирішить проблеми громад у сфері земельних відносин

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій та груп з проханням ухвалити законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 2194 від 01.10.2019.

Сьогодні у питаннях розпорядження землями громад за межами населених пунктів існує чимало проблем, які стримують розвиток місцевого самоврядування і дискредитують державу в очах населення. До таких проблем, зокрема, належить передача органами державної влади земель стороннім особам без врахування інтересів жителів громад, неможливість юридично чітко встановити межі територій громад, обтяжливі, непрозорі та корупційно небезпечні процедури погодження документації із землеустрою та встановлення меж земельних ділянок на місцевості. Для вирішення цих проблем було розроблено та внесено до Верховної Ради України законопроєкт №2194.

Законопроєкт був схвалений у першому читанні ще 14 листопада 2019 року та направлений на повторне друге читання 2 грудня 2020 року.

Норми законопроєкту передбачають:

► передачу землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до власності територіальних громад, спрощення доступу до земельних ресурсів для громадян, бізнесу завдяки скасуванню зайвих дозволів, зокрема новостворених районних державних адміністрацій, та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;

► надання документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;

► зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов’язаних з проведенням землеустрою;

► встановлення меж територій громад за домовленістю громад;

► затвердження місцевими радами детальних планів території в межах та за межами населених пунктів;

► посилення ролі територіальних громад у здійсненні контролю за станом використання земель;

► закріплення меж земельних ділянок за згодою їх власників без зайвої бюрократії.

АМУ вважає, що завдяки схваленню цього законопроєкту будуть комплексно вирішені проблеми у сфері земельних відносин, а державна влада продемонструє справжній європейський формат прозорих взаємовідносин між державою та громадами.

Асоціація міст України закликає Парламент якнайшвидше прийняти у другому читанні і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194. Адже завдяки його схваленню громади отримають реальний шанс стати справжніми господарями власної землі.

За матеріалами сайту Асоціації міст України

Дата публікації: 08.02.2021

Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради захистив право комунальної власності Сумської міської територіальної громади на нерухоме майно по вул. Герасима Кондратьєва, 79 в м. Суми (будівлі і споруди, в яких на цей час розміщується Сумська місцева прокуратура)

В 1998 році територіальна громада м. Суми набула право власності на будівлі і споруди, розташовані за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 79 (раніше - Кірова, 79), після чого одразу передала їх в безоплатне користування Прокуратурі м. Суми.

В 2019 році при підготовці Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради документів для здійснення державної реєстрації права комунальної власності на зазначене нерухоме майно за територіальною громадою м. Суми з'ясувалось, що для цього існують перепони: Генеральна прокуратура України у зв'язку з перебуванням майна на балансі Прокуратури Сумської області щоквартально звітувала про нього як державне до Фонду державного майна України, який, в свою чергу, вносив ці відомості до Єдиного реєстру об'єктів державної власності. Крім того, Генеральна прокуратура України повідомляла Фонд Державного майна України про проведення роботи з реєстрації права власності на вищевказані будівлі і споруди за державою в особі Генеральної прокуратури України.

У зв'язку з цим Сумська міська рада в грудні 2019 року звернулась до суду з позовом про визнання за територіальною громадою м. Суми права власності на будівлі та споруди, розташовані по вул. Герасима Кондратьєва, 79 в м. Суми. Представництво в суді інтересів Сумської міської ради здійснювали працівники відділу правового та кадрового забезпечення Департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 14.01.2021 у справі № 920/1197/19 за позовом Сумської міської ради до Сумської обласної прокуратури, Офісу Генерального прокурора, Фонду державного майна України позов задоволено: визнано за територіальною громадою міста Суми в особі Сумської міської ради право власності на нерухоме майно, розташоване за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 79.

Вказане судове рішення набрало законної сили та є підставою для проведення державної реєстрації права власності на вищезазначене нерухоме майно за Сумською міською територіальною громадою.

Дата публікації: 05.02.2021

Пропонуємо ознайомитись із переліком заходів виставково-ярмаркової діяльності в Україні та переліком виставок і ярмарків за кордоном у 2021 році

До уваги фізичних осіб-підприємців та керівників підприємств м. Суми!

Пропонуємо ознайомитись для можливого використання в роботі. Також зазначаємо, що в умовах запровадженого в державі карантину у зв’язку з недопущенням поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), терміни проведення виставково-ярмаркових заходів у 2021 році можуть змінюватись. Для уточнення необхідної інформації слід звертатись до організаторів заходу.

Дата публікації: 27.01.2021

До уваги підприємців-платників єдиного податку!

ПАМ’ЯТКА ПІДПРИЄМЦЯМ-ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА/АБО

ПРОГРАМНІ РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НЕ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ

ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРШОЇ ГРУПИ

РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ТА/АБО

ПРОГРАМНІ РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

НЕОБХІДНО ЗАСТОСОВУВАТИ:

У 2021 РОЦІ

ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТЕХНІЧНО-СКЛАДНИХ ПОБУТОВИХ ТОВАРІВ,

ЩО ПІДЯЛГАЮТЬ ГАРАНТІЙНОМУ РЕМОНТУ

ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

ТА НАДАННЯ ПЛАТНИХ ПОСЛУГ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЮВЕЛІРНИХ ТА ПОБУТОВИХ ВИРОБІВ З ДОРОГОЦІННИХ

МЕТАЛІВ, ДОРОГОЦІННОГО / НАПІВДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ

ПРИ ПЕРЕВИЩЕННІ ОБСЯГУ ДОХОДУ ЗА 2020 РІК У РОЗМІРІ

1 000 000 ГРН. ТА ПРОТЯГОМ 2021 РОКУ – 1 320 000 ГРН.

НЕЗАЛЕЖНО ВІД ОБРАНОГО ВИДУ ДІЯЛЬНОСТІ

У 2022 РОЦІ

ФІЗИЧНІ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦІ (ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО

ПОДАТКУ ДРУГОЇ – ЧЕТВЕРТОЇ ГРУПИ) НЕЗАЛЕЖНО ВІД ОБСЯГУ

ДОХОДУ ТА ОБРАНОГО ВИДУ ДЯІЛЬНОСТІ

З ПИТАНЬ НАДАННЯ РОЗ’ЯСНЕНЬ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ ЗВЕРТАТИСЯ

ЗА ТЕЛЕФОНАМИ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ:

(0542) 68 50 69 (ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ РРО)

(0542) 68 50 36 (ТЕХНІЧНІ ПИТАННЯ ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ РРО / ПРРО)


Дата публікації: 05.01.2021

Підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Офіс з просування експорту України підготував підбірку корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки: кейс-стаді, статті та посилання на корисні матеріали.

Це новий формат дайджесту з підбіркою корисної інформації від учасників інноваційної освітньої програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності. Консолідуючи інформацію отриману в рамках кожного Модулю, команди створюють освітні статті та кейс-стаді, що допоможуть Вам у виході на нові ринки.

Другий випуск Consultant’s digest #2 розкриватиме тематики веб-маркетингу, цифрових продажів, веб-аналітики, аналізу бізнесу за допомогою цифрових інструментів, веб-маркетингу консалтингових послуг, а також Ви зможете знайти для себе інформацію у форматі кейс-стаді про вихід виробників етно-одягу на Скандинавській ринок, виклик Німецького ринку українській компанії кравців, промоції виробники верхнього одягу на ринку Канади, весільні сукну в Австралії та розвиток експорту до Польщі виробників картин за номерами.

Детальну інформацію Ви можете знайти за посиланням: https://epo.org.ua/ttt_digest-2/

До уваги платників податків, зборів, платежів, інших надходжень!

З 01.01.2021 року запроваджуються нові Реквізити рахунків для обліку доходів Сумської міської територіальної громади.

https://sum.treasury.gov.ua/ua/rekviziti-rahunkiv

Дата публікації: 10.12.2020

Господарський суд Сумської області скасував рішення Антимонопольного комітету України по визначенню виконавців земельних торгів у Сумах

До суду звернувся Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради з позовом до відповідача Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання протиправним та скасування його рішення. В цьому рішенні Антимонопольний комітет України зазначає, що начебто дії Департаменту під час визначення виконавця земельних торгів з продажу прав оренди земельних ділянок комунальної власності проводилися не на конкурентних засадах. А це є негативним наслідком, оскільки суб’єкти господарювання, які надають аналогічні послуги, не мали змоги вступити на цей ринок.

Як вбачається з матеріалів справи, протягом 2017 – 2019 років Департаментом забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради було укладено чотири договори про надання послуг з підготовки лоту та проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельної ділянки, що відбулися, відповідно яких винагорода виконавця земельних торгів за кожний лот не перевищувала 200 тисяч гривень і сплачувалася переможцем торгів. Бюджетні кошти при цьому не витрачалися, відповідні послуги не закуповувалися.

Суд врахував, що у законодавстві відсутній механізм, який забезпечував би порядок конкурентного відбору виконавців земельних торгів на прозорих недискримінаційних умовах, у випадку, якщо не застосовуються умови Закону України «Про публічні торги».

Позивач зазначив про те, що ним не вчинено будь-яких дій щодо звуження кола потенційних учасників, оскільки СТБ «Сумиагропромбіржа» не виявила бажання бути виконавцем земельних торгів, що організовувались Департаментом та не зверталась з пропозицією виступити виконавцем земельних торгів. Відповідно до вище вказаного суд погоджується з позицією позивача, що залишення поза увагою норм матеріального права, які безпосередньо регулюють спірні правовідносини є наслідком прийняття рішень, що суперечать вимогам закону.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що механізм проведення допорогових закупівель не регулюється Законом України «Про публічні закупівлі», а тому притягнення позивача до відповідальності на підставі Закону України «Про захист економічної конкуренції» не є законним.

У процесі розгляду справи відповідачем не було надано належних доказів в обґрунтування того, що механізм допорогових закупівель регулюється Законом України «Про публічні закупівлі». Як наслідок, відповідачем не доведено, що виявлені ним порушення регулюються нормами Закону України «Про захист економічної конкуренції». Суд вирішив позовні вимоги задовольнити.

Дата публікації: 10.12.2020

З вересня 2020 року Офіс у співпраці з Інститутом Маркетингу Естонії реалізують безкоштовну інноваційну освітню програму Train the Trainers

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що з вересня 2020 року Офіс у співпраці з Інститутом Маркетингу Естонії реалізують безкоштовну інноваційну освітню програму Train the Trainers.

Це інтенсивна освітня програма, що дозволяє отримати необхідний обсяг знань та досвіду для здійснення консалтингової діяльності в сфері експорту, підкріпленого практичними завданнями, що виконуватимуться на базі реальних підприємств. Наразі, навчання проходять 55 учасників (10 команд) з 13 регіонів України. В рамках кожного модулю впродовж одного місяці учасники працюватимуть на базі реальних компаній, що дозволить понад 60 компаніям отримати безкоштовні консультації, а учасникам отримати навички в різних галузях.

Консолідуючи інформацію отриману в рамках кожного Модулю, команди створюють освітні статті та кейс-стаді, що допоможуть підприємцям у виході на нові ринки. Consultant’s Digest - це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, що допоможе Вашій компанії у виході на іноземні ринки від учасників інноваційної освітньої програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів в сфері експортної діяльності.

Перший випуск Consultant’s digest #1 розкриває тематики маркетингу, брендингу, сторітелінгу, а також Ви зможете знайти для себе інформацію у форматі кейс-стаді про меблевий, поліграфічний та креативний сектори: https://epo.org.ua/ttt_digest-1/.

Деталі про особливості програми, а також умови участі Ви можете знайти за посиланням: https://epo.org.ua/education/train-the-trainers/.

Дата публікації: 08.12.2020

E-Export School від Укрпошти запускає вебінари для підтримки малого й середнього бізнесу

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що E-Export School від Укрпошти запускає вебінари для підтримки малого й середнього бізнесу.

E-Export School від Укрпошти — це відкрита інформаційна платформа для українських виробників, започаткована Укрпоштою наприкінці 2016 року.

Мета проекту: через серію інтенсивів-семінарів та індивідуальні консультації допомогти представникам малого і середнього бізнесу вийти на зовнішні ринки шляхом продажу товарів кінцевим споживачам за допомогою інтернет-інструментів з України за кордон. За 4 роки Укрпошта провела більше 30 безкоштовних семінарів по Україні та долучилася до 40 заходів українського та закордонних урядів у якості партнера.

Онлайн-курс дозволить дізнатися як ефективно експортувати товари з України та вести бізнес на популярних майданчиках онлайн-торгівлі, а саме – Amazon, ETSY, Shopify, eBay.

Освітній курс складається з 5 блоків навчальних відео і коротких довідників, які можна буде знайти на YouTube-каналі та Facebook-сторінці E-Export school від Укрпошти.

Ініціатори даного курсу впевнені, що він стане корисним посібником для малих підприємців у розвитку власної справи за кордоном і допоможе українцям розпочати та масштабувати свій бізнес на світових ринках.

Більше інформації про курс можна знайти на офіційному вебсайті Укрпошти:

Відео вже доступні для перегляду на YouTube:

Дата публікації: 02.12.2020

03 грудня 2020 року відбудеться онлайн-семінар «Як з хобі зробити бізнес та почати продавати товари за кордон?»

До уваги фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 03 грудня 2020 року (початок о 14.00) відбудеться онлайн-семінар «Як з хобі зробити бізнес та почати продавати товари за кордон?», який співфінансується за рахунок цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської територіальної громади.

Цей захід для тих, хто обожнює створювати речі ручної роботи або має своє виробництво. Він ідеально вбудовується у сучасні реалії, дає можливість працювати з дому та заробляти при сумлінній праці в середньому 1500$ на місяць, якщо знайдете свою нішу і запропонуєте унікальний товар, який користується попитом.

За 4 години Ви дізнаєтесь:

- як дорого продавати ваші товари західним покупцям;

- покроковий план запуску вашого міжнародного магазину;

- юридичні та бухгалтерські аспекти ведення бізнесу;

- як приймати платежі від закордонних покупців та відправляти товари.

Ви навіть зможете відкрити власний магазин на Etsy під час заходу, якщо підготуєте назву магазину, фото одного товару, його назву і опис англійською мовою.

Участь безкоштовна, але реєструйтесь лише за умови обов’язкової участі, оскільки кількість місць у вебінарній кімнаті обмежена. За 15 хвилин до початку заходу Ви отримаєте лист з посиланням на трансляцію. Тож уважно читайте пошту.

Реєстрація за посиланням:

https://event.webinarjam.com/register/81/k37wmc91

Організатори заходу: Центр інформаційної підтримки бізнесу, Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради.

Дата публікації: 25.11.2020

21 жовтня 2020 року Укрпошта та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили серію освітніх роликів про можливості торгівлі на міжнародних інтернет-майданчиках: Amazon, ETSY, Shopify та eBay

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Як продавати за кордон, щоб заробляти у 5 разів більше ніж в Україні: безкоштовний курс про відкриття онлайн магазинів на Amazon, ETSY, Shopify та eBay

21 жовтня 2020 року Укрпошта та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили серію освітніх роликів про можливості торгівлі на міжнародних інтернет-майданчиках: Amazon, ETSY, Shopify та eBay. Проєкт реалізовано агенцією TECHBUREAU у партнерстві з кінопродакшеном Perfectionist.

Освітній курс складається з 5 блоків навчальних відео та коротких довідників, які можна буде знайти на Facebook сторінці E-Export school від Укрпошти. У самих відео герої, які вже відкрили власну справу, коротко розказують про відкриття нового магазину на світових майданчиках онлайн торгівлі. Курс доступний онлайн для всіх охочих в рамках E-Export school від Укрпошти.

Etsy

Etsy – найбільший маркетплейс хендмейд та вінтажних речей. Наразі там представлені тисячі українських підприємців, а Україна входить в першу десятку ринків за кількістю виставлених товарів – більше 1 млн одиниць. У 11 відео експерт розкаже, як відкрити магазин, визначити собівартість продукції, генерувати продажі, залучити клієнтів, налаштувати оплату та багато іншого.

Дізнатись, як вікрити магазин на Etsy можна на YouTube каналі Укрпошти https://bit.ly/2TW9rTA.

Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.

Amazon

Amazon – найбільш популярний сайт електронної комерції у світі з 200 млн унікальних відвідувачів щомісяця. Така аудиторія покупців дозволяє 46% магазинам заробляти до $5 тис. У відео розповідається про саму платформу та моделі організації продажів, як обрати правильну нішу, зареєструвати магазин, як вивести гроші та багато інших секретів успішного онлайн-експорту. Дізнатись, як вікрити магазин на Amazon можна на YouTube каналі Укрпошти https://bit.ly/2TXJjYk.

Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.

eBay

eBay – найбільший у світі онлайн аукціон. На платформі зареєстровано 200 млн користувачів, 20 млн з яких продавці. 78% покупців – це жителі США.

З відеокурсу про eBay можна дізнатись про те, як відкрити магазин, створити ефективні оголошення, яку модель продажів обрати, як доставляти товари, отримати оплату та багато іншого.

Дізнатись, як вікрити магазин на eBay можна на YouTube каналі Укрпошти https://bit.ly/38uhCik.

Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.

WOW-бренд

Останній 5 блок про те, як зробити вау-бренд, визначити конкурентів, цільову аудиторію, налаштувати просування в Instagram, Facebook, YouTube тощо. Експертом виступає Альона Мирза – співзасновниця мультибрендингового магазину Kapsula, що має 15 років досвіду у сфері маркетингу.

Дізнатись, як вікрити магазин на eBay можна на YouTube каналі Укрпошти https://bit.ly/3nhoNPJ.

Завантажити короткі довідки по кожному відео https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1X44e5baqpvuUJSwSVwfgeyRAFAB6uAyN.

Навчальний курс є продовженням проєкту «Електронна комерція в дії», який спрямований на допомогу українським мікро та малим підприємствам (МСП) вийти на міжнародні ринки. У травні цього року партнери створили покроковий довідник з практичними рекомендаціями для українських підприємців «E-Export: як розпочати бізнес з України: юридичні, податкові та митні аспекти» та надихаючий відеопроєкт «E-Export – твій ключ до успіху та розширення власної справи!» про реальних людей, які спробували і досягли успіху.

Переглянути покроковий довідник з практичними рекомендаціями для українських підприємців «E-Export: як розпочати бізнес з України: юридичні, податкові та митні аспекти» можна на сайті E-Export School від Укрпошти https://bit.ly/32gRcN5.

Переглянути історію успіху українських експортерів можна на YouTube каналі Укрпошти https://bit.ly/3l0DHIF.

Нагадаємо, що з 29 вересня 2020 року Укрпошта запустила E-export talks – серію щотижневих онлайн-вебінарів з експертами про онлайн-експорт. За попередньою реєстрацією участь у вебінарі безкоштовна.

Довідка:

E-Export School від Укрпошти — це відкрита інформаційна платформа для українських виробників, започаткована Укрпоштою наприкінці 2016 року. Мета проекту: через серію інтенсивів-семінарів та індивідуальні консультації допомогти представникам малого і середнього бізнесу вийти на зовнішні ринки шляхом продажу товарів кінцевим споживачам за допомогою інтернет-інструментів з України за кордон. За 3,5 роки Укрпошта провела більше 30 безкоштовних семінарів по Україні та долучилася до 40 заходів українського та закордонних урядів у якості партнера.

Проєкт став частиною комплексної програми з підтримки експорту малого та середнього бізнесу «E-Export programme». У 2019 році E-Export school отримала 2 найпрестижніші нагороди у сфері поштової та експрес-доставки The World Post & Parcel Awards у категоріях «Поштові технології для e-commerce» та «Соціально відповідальні програми». Більше інформації можна знайти у соціальній мережі Facebook.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкуретності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю.

TECHBUREAU – це агенція соціальних і екосистемних проектів. Місія агенції - допомагати українським підприємцям побудувати успішний бізнес та вийти на міжнародні ринки. Команда агенції поєднує експертизу у стратегії, комунікаціях, маркетингу, освіті та міжнародній діяльності.

Perfectionist – це фільм-продакшен та креативна агенція, що базується в Києві. Працює над великими та малими продакшен проектами, маркетинговими активностями пов'язаними із відео маркетингом, виробляє відео-контент у великому масштабі.

Дата публікації: 24.11.2020

26 листопада 2020 року Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми буде проводити практичний семінар «Від продукту до бренду» в онлайн-форматі на платформі Zoom

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 26 листопада 2020 року Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми буде проводити практичний семінар «Від продукту до бренду», в онлайн-форматі на платформі Zoom.

Захід спрямований на власників, керівників та фахівців підприємств і організацій, зацікавлених у підвищенні рівня конкурентоспроможності власного товару чи послуги.

Під час семінару розкриватимуться питання:

- інструментів просування бренду, в тому числі digital-brand;

- практики розробки атрибутики бренду у сфері малого і середнього бізнесу;

- особливостей формування та просування бренду в умовах карантину.

У другій частині заходу заплановано 2 практичні воркшопи:

1. «Просування бренду в соціальних мережах Facebook та Instagram»;

2. «Практичні поради щодо побудови бренду».

Участь у семінарі безкоштовна. Реєстрація обов'язкова до 12-00 години 25.11.2020 року за посиланням:

Деталі у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/840365176718518/

Дата публікації: 04.11.2020

19-21 листопада 2020 року у м. Кишинів в режимі онлайн відбудеться VII форум Moldova Business Week, організатором якого є Уряд Республіки Молдова та Агентство з питань залучення інвестицій InvestMoldova

До уваги керівників підприємств та фізичних осіб - підприємців м. Суми!

Повідомляємо, що 19-21 листопада 2020 року у м. Кишинів в режимі онлайн відбудеться VII форум Moldova Business Week, організатором якого є Уряд Республіки Молдова та Агентство з питань залучення інвестицій InvestMoldova.

Протягом першого дня форуму офіційні особи Молдови та провідні експерти планують обговорити питання тенденцій розвитку світових економік,

головних напрямів інвестиційної діяльності, а також планується проведення панельних сесій, присвячених економічній політиці Молдови, розробці заходів з інтеграції економіки Республіки Молдова у світову, залучення іноземних інвестицій у створення нових виробничо-промислових процесів.

Другий день буде присвячено розвитку семи стратегічних секторів економіки Молдови: агропродовольчому, інформаційно-комунікаційним технологіям, аутсорсингу бізнес-процесів та науковим дослідженням і розробці

(ВРО & R&D), інфраструктурі, інформаційним технологіям, промисловому виробництву і моді.

У рамках сесій планується проведення презентацій діяльності окремих компаній із кожного сектору економіки, організація можливості підбору бізнес-партнерів, участь в інтерактивних панельних дискусіях тощо. Реєстраційна форма для участі у форумі доступна на сторінці заходу - https://mbw.md/.

Підтримка бізнесу у Сумах!

Дата публікації: 07.10.2020

Регулювання земельних відносин у Сумах!

Дата публікації: 07.10.2020

Дата публікації: 28.09.2020

30 вересня 2020 року відбудеться семінар "Актуальні зміни в обліку та оподаткуванні для малого бізнесу"

«До уваги фізичних осіб-підприємців та представників малого бізнесу м. Суми!

Повідомляємо Вам, що 30 вересня 2020 року відбудеться семінар «Актуальні зміни в обліку та оподаткуванні для малого бізнесу». Запрошуються підприємці, бухгалтери та інші зацікавлені особи малих підприємств.

Організатори: Департамент забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради, аудиторська фірма «Альфа-Аудит», кафедра бухгалтерського обліку та оподаткування СумДУ, Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Суми.

Лектори:

Літвинова Лариса Тихонівна – директор Аудиторської фірми «Альфа-Аудит», Голова спілки аудиторів Сумської області;

Бурденко Ірина Миколаївна – к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Сумського державного університету, яка має досвід викладання на курсах підвищення кваліфікації для практикуючих бухгалтерів та підприємців.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА.

Час проведення: реєстрація 11.30 -12.00, семінар 12.00 -15.00.